İçeriğe Yönlendir

Kontağı Kapatınca Araç Çalışmaya Devam Ediyor.

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Sühan Bozdağ

İki gündür böyle tuhaf bir durum yaşıyorum. Örneğin benzinciye giriyorum kontağı kapatıp yerinden çıkartıyorum ama motor bir süre daha sarsılarak çalışmaya devam edip öyle stop ediyor. Başına gelen var mıdır? Neden olur merak içindeyim.

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakıtta katkı falan var mı ?

Katkı yok, düz BP benzini. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tesisatla oynandı mı.  
Ne yaptıktan sonra böyle oldu ? 

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tesisatla oynandı mı.  
Ne yaptıktan sonra böyle oldu ? 

Yakın zamanda yapılan hiçbir şey yok. Geçen sene motor yapıldı, far ampulleri değişti. 

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Şarj dinamosu arızası muhtemelen, geçmiş zamanda kamyonumuzda  başımıza gelmişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Selçuk Bakış yazdı:

Şarj dinamosu arızası muhtemelen, geçmiş zamanda kamyonumuzda  başımıza gelmişti

Motor stop ettikten sonra tekrar marşa bastığımda bazı değişik sesler de geliyor. Çıtırtı gibi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sühan Bozdağ yazdı:

Motor stop ettikten sonra tekrar marşa bastığımda bazı değişik sesler de geliyor. Çıtırtı gibi.

Marşı geç alıyor dimi, büyük ihtimalle şarj dinamosu. Aküyü bitirir bu şekilde kullanmak.

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

karbütarlü mü bunun motoru

Karbüratörlü evet

Selçuk Bakış yazdı:

Marşı geç alıyor dimi, büyük ihtimalle şarj dinamosu. Aküyü bitirir bu şekilde kullanmak.

Motor soğukken ilk marşta çalışıyor sekmeden, ama ısınınca  almıyor, dip gaz falan yapıp çalıştırıyorum genelde. Akü de yeni 4 ay oldu alalı.

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kontak elektriği tam kesemiyor olabilir mi? Ark vb.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ters çalışma işte. Durduk yerde olması garip ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Mehmet Cihat yazdı:

kontak termiği gibi birşey den olabilir mi

Youtube videolarına bakınca da bu ihtimal güçleniyor sanki ama, araba 94 model olunca her şey olma ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

Kanister valfi var mı bilmiyorum bu araçta. Yakıt buharı motora gitmeye devam ediyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sühan Bozdağ yazdı:

Karbüratörlü evet

şamandıran taşıyordur, kafa sallaya sallaya stop eder.

Sühan Bozdağ yazdı:

ama ısınınca  almıyor, dip gaz falan yapıp çalıştırıyorum genelde.

kesin şamandıra :) uzun yolda çok yakar bu araba

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Çağlar Bayur yazdı:

şamandıran taşıyordur, kafa sallaya sallaya stop eder.

kesin şamandıra :) uzun yolda çok yakar bu araba

Kafa sallaya sallaya stop ediyor doğru. Benzin göstergesi yakıt tam dolu da olsa yarım gösteriyor, Yarımsa sıfır diyor. boş depoyla yokuş aşağı park edince full oluyor. Bu korkunç pahalılıkta yakabildiğini de maximum yakıyor evet.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sühan Bozdağ yazdı:

Benzin göstergesi yakıt tam dolu da olsa yarım gösteriyor, Yarımsa sıfır diyor. boş depoyla yokuş aşağı park edince full oluyor.

yok şamandıra derken, depo değil. karbütaör içinde şamandıra vardır. depodaki ile ilgisiz o ayrı bir sorun

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Çağlar Bayur yazdı:

yok şamandıra derken, depo değil. karbütaör içinde şamandıra vardır. depodaki ile ilgisiz o ayrı bir sorun

Karbüratördeki şamandıradan haberim olmasa da, oralarda bi rahatsızlık olduğunu hissediyordum zaten. ilk çalıştırdığımda 900 -1000 arası düzenli olan  rölanti  motor iyice ısınınca 1500-2000 oluyor. Bu durumu serviste çözemedilerdi. Fakat bu şamandıranın arızası kontağı kapatınca motorun hala çalışmasına da yol açar mı sizce?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Birde kapış dedikleri vardı değil mi karbüratörde. Tamgazda 1 çaybardağı benzini boca eder süper tepki. Çok severim karbüratörlü arabayı.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
İlkay Başaran yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Birde kapış dedikleri vardı değil mi karbüratörde. Tamgazda 1 çaybardağı benzini boca eder süper tepki. Çok severim karbüratörlü arabayı.

Satılık benimki :) Halis muhlis Japon karbüratörlü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kontak kapatınca akabinde stop var. Demekki kontak çalışıyor. Ama bi yerlerde yakıt kalıyor ya da yakıt silindire gönderilmeye devam ediyor ki çalışmaya devam ediyor kısa süreki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kontak kapatınca akabinde stop var. Demekki kontak çalışıyor. Ama bi yerlerde yakıt kalıyor ya da yakıt silindire gönderilmeye devam ediyor ki çalışmaya devam ediyor kısa süreki. 

Bu durumda da galiba ilk şüpheli; Karbüratör...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sühan Bozdağ yazdı:

Bu durumda da galiba ilk şüpheli; Karbüratör...

Sadece mantık yürüttüm. Yaşım küçük abi. Karbüratör bilmem 🤷🏼‍♂️ 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sühan Bozdağ yazdı:

Karbüratördeki şamandıradan haberim olmasa da, oralarda bi rahatsızlık olduğunu hissediyordum zaten. ilk çalıştırdığımda 900 -1000 arası düzenli olan  rölanti  motor iyice ısınınca 1500-2000 oluyor. Bu durumu serviste çözemedilerdi. Fakat bu şamandıranın arızası kontağı kapatınca motorun hala çalışmasına da yol açar mı sizce?

jepsine yol açar, şamandıra taşırıyor ise bunların hepsini yapar.

İlkay Başaran yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

kapış candır, , emcük lediği hava ile çalışan diyafarmı olur, kapışsız araba domatessiz menemen gibidir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...