İçeriğe Yönlendir

LG Smart Tv Işık Mor-Mavi Karışımına Döndü.

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

LG tv 6 yıldır kullanmaktayım. Çok şükür şuana kadar arıza vermedi ama yansıttığı ışık mor mu desem mavi mi desem karışımına döndü. Tv de renkler olduğu gibi gösteriyor. Sadece arka plandaki rengi çok tuhaf.  Youtube araştırdığım kadarı ile içinde ledlerin mora dönmesi ile yansıttığını gördüm. Normalde beyaz ışık ile yansıtıyormuş. Tamir edilebilen de var tabi.  

Tamire versem sağlıklı bir şekilde alabilir miyim. Bu konuda öneriniz nedir?  

Yakın zamanda bu sebepten dolayı tamir yaptıran var mı? 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Lg led 24 inç tvmi tamire vermiştim led patladı diye, ledler karta bağlıymış bende çıkartırken kartı kırdım demişti. Eğer led değişimi için tamire verecekseniz garanti alıp öyle verin 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Aynı sorun bire bir benim başıma da geldi 4 sene sıkıntı yapmadı sonrası mavi ısık süzmesi ve garip bir hal aldı. Baya araştırma yaptım yetkili servisleri ve özel servisleri en sonunca garanti veren yaptığı işin arkasında duran bir yer buldum. 

Yapılacak işlem let ler gitmiş dedi orijinal soğutucu letler takıldı sorun çözüldü. Yapılan işçilik süper en önemlisi garantili yapılması ve bir sorun olduğunda hemen gelin dediler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

bazı ledler arıza yapmaya başlayınca maviye dönüyor. yapılır garanti veren yere yaptırın .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ledler normalde, en temel şekliyle tüm tenkleri kırmızı yeşil mavi tonları karıştırarak yapar. bir ara sarı ledi ayrı olan sharp tv ler vardı. şimdi beazy ve sıcak beyazı da ayrı verebilen led modülleri var. ancak bu durumda,

yeşil ledler bozuk yada sürücüsünde bir sorun var gibi geliyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Doğan Arşiray yazdı:

ledler normalde, en temel şekliyle tüm tenkleri kırmızı yeşil mavi tonları karıştırarak yapar. bir ara sarı ledi ayrı olan sharp tv ler vardı. şimdi beazy ve sıcak beyazı da ayrı verebilen led modülleri var. ancak bu durumda,

yeşil ledler bozuk yada sürücüsünde bir sorun var gibi geliyor.

Genelinde bir sorun yok.

Sadece yansıttığı işi çokk rahatsız edici. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...