İçeriğe Yönlendir

97 OV Benzin Deposu ve Sensörler

Yücel Yücel

Recommended Posts

Yücel Yücel

Merhaba 

1. Benzin deposunu nasıl temizletirim? Güncel maliyet ne olabilir? (Çeyrek depoda fullemekten bıktım)

2.Oksijen, hararet, ısı, gösterge,  şanzuman konum, pedal vs gibi önemli olanların yerleri, bağlantı soketlerinin varsa resimli tarifi. (Sensör söküp takmayan ustalara inat, bari yerlerini bileyim kendim uğraşayım istiyorum)

3.Aracı sürekli benzinde kullanıyorum, tüp tesisatı kullanılmamaktan dolayı sorun yaratır mı? 

4.Geçen gün, vites 'P' de kaldı, geçmişte, buradan okuduğum bilgi ile vites çerçevesini hafif kaldırarak, kalemle kurcalayıp, kilidi açmıştım. Uygun zamanda, vites kolunu söküp, toz perdem olmadığından temizleyip yağlayayım dedim ama, 'OD' tuşundaki alyen vidayı sökmeme rağmen vites kolunu her açıdan denedim, sökemedim. Vites toz perdesinin bir iki parçası duruyor ama tamamını göremediğim için ne uydurabilirim bilmiyorum.

Bunlarla ilgili, yardımcı bilgilere şimdiden teşekkür ederim.

Not:Bir çok konudaki resimler, zamana yenik düşmüş, göremiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

depo temizletme ihtiyacı neden?

soketleri vs. kabloları ellemeyin (sorunsuz çalışıyorsa),

tüp durduğu yerde durur bir sorun olmaz, vidayı söktükten sonra hunharca çekmek gerekiyor sorun şuarada: o/d tuşunun kablosu o anda kopabilir, yani tık diye 1 cm yukarı gelince durmak lazım,

P de kalması tek seferlik mi oldu? frene basıp kaldırınca vitesin ordan tıkt ıtk ses gelmesi lazım elektrik motorlu kilidi var vitesin altında

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yücel Yücel

Çağlar bey, tek seferlik oldu, şu an normal, fren pedalına basınca, açma sesini duyuyorum.

Depo çeyrek altına inince tekleme yapıyor, 25 yaşında araba, kimbilir depoda neler var.

Vites toz perdesi için öneriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

toz perdesini eski rontgen kağıdından yaparlar, ilginç ama güzel de oluyor,

çeyrek altına düşünce yapıyor ise pompa basıncı gidici olabilir?

depodan benzini zaten hep en dipten çeker, koltuk altından şamadırayı çıkarıp bir hortumle komple depoyu boşaltabiliriniz eliniz yatkın ise ve sağı solu alev aldırmadan tabii. oradan fener tutup iç durmuna bakabilirsiniz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yücel Yücel

Çağlar bey, teşekkür ederim.

Röntgen filmi iyi fikir. Açınca, elim değmişken lambasınıda değişirim,

Depo işini de, yaza bırakayım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lamba takacaksanız verdiği ışık yaygın olmalı ona dikkat edin , led flan takınca nokta aydınlatma yaparsa iyi olmuyor

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Çağlar Bayur yazdı:

toz perdesini eski rontgen kağıdından yaparlar, ilginç ama güzel de oluyor,

çeyrek altına düşünce yapıyor ise pompa basıncı gidici olabilir?

depodan benzini zaten hep en dipten çeker, koltuk altından şamadırayı çıkarıp bir hortumle komple depoyu boşaltabiliriniz eliniz yatkın ise ve sağı solu alev aldırmadan tabii. oradan fener tutup iç durmuna bakabilirsiniz

ssk çöplüğünde de yok abi nerden bulacaz filmi :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Demir yazdı:

ssk çöplüğünde de yok abi nerden bulacaz filmi :)

çevrede kolunu bacağını yeni kırmış birisi varsa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Çağlar Bayur yazdı:

çevrede kolunu bacağını yeni kırmış birisi varsa...

Abi sistem üzerinden yolluyolar artık filme basmıyolar :D  eskiden kıran felan varsa 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emirhan Sarıöz

Benim sorunlarin hemen hemen hepsini yazmissiniz :)

Benzin deposunu ceyrekte fullemekten bende biktim. Sende pompa ötmuyor sanirim.  Benim aracta çeyrekte duz yolda ötmeye basliyor ceyregin altina dustukce stop ediyor. Lpg de kullanmiyorum. Tesisati sokturmeyi dusunuyorum. Tabi su pompa samandira isini cozebilirsem. 

Park modunda frene basinca ses geliyor lakin arada birde olsa P de takili kaliyor. Caglar beyin yazdigi gibi sokup temizleyecegim. İns kurtarir. 

Oksijen sensorunu kendim taktim obl den bagladigimda oksijen sensorune ulasamiyorum. Bunlarin hepsini detayli yazip bilgilerini almak istiyorum lakin konular fotolar yillara yenik dusmus. Bide bu araci gorunce kacan ustalar ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yücel Yücel
Emre Demir yazdı:

Abi sistem üzerinden yolluyolar artık filme basmıyolar :D  eskiden kıran felan varsa 

Emre bey, 5-6 tane röntgen filmi buldum. Ben değiştirmeye başladım, bu gece bitiririm. Sökerken od kablosunun alttaki soketini çıkaramadım, bende kestim, montaj yaparken bağlarım artık. 

Sizde değiştirecekseniz, röntgen filmi gönderebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...