İçeriğe Yönlendir

İnternetten Aldığım Branda Arabaya Küçük Geldi Ne Yapayım?

Kürşat Gönüllü

Recommended Posts

Kürşat Gönüllü

Geçen hafta Face de gördüğüm branda reklamına kanıp düşünmeden forumu doldurup gönderdim. Araç nedir diye hemen aradılar. Mondeo sedan'ı işaretlediğimi söyledim. Ford, tamam dediler. Pazartesi bu gün MNG şubesinden alabileceğimi söylediler, ödemeyi yapıp aldım, eve geç döndüm ama gelirgelmez örteyim dedim, ne göreyim arkadan öne ön kaputun yarısına kadar ancak geliyor! Lastikli kısmını daha fazla sündüremedim. Halbuki özellikle araç sordular sedan dedim, zaten sadece seçmeli iki şık vardı; a)Her türlü Sedan b)SUV araç tipi.

Akşam akşam telefonları cevap da vermedi. Arada Hepsiburada falan gibi bir satış sitesi olsa ona ekşiyecem ama yok. Ne geri göndermeyle ne mahkemeyle ilgilenmek istemesem de ne yapabilirim? Mehmet Bey (Emmi) gibi rest mi çekeyim ! Fiyatı 280 Tl.

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
Çağlar Bayur yazdı:

face den ise iş biraz zor, fatura vs var mı?

Yazmayı unutmuşum . o da yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Başkasına satabilirsiniz.  Kullanmadınız zaten.  Tersaneler bölgesinde benim gibi aracı olanlar brandaya çok ihtiyaç duyar.  Raspa-boya dan dolayı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Başkasına satabilirsiniz.  Kullanmadınız zaten.  Tersaneler bölgesinde benim gibi aracı olanlar brandaya çok ihtiyaç duyar.  Raspa-boya dan dolayı. 

Hele ki o kırmızı antikorozyon boyası. Çıkmıyor arabadan
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Ben de faceden motor + yakıt katkı maddeleri almıştım, dörtlü set. İki tanesini dizel için göndermişler. Arayıp konuştuk. Yanlış olanları geri gönderdim, doğru ikisi geldi.

Yani demem o ki önce bi aldığınız yer ile iletişime geçip şansınızı deneyin.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Akşam konuşamazsınız genelde gündüz konuşur halledersiniz ben çok şey aldım face den sıkıntı çıkmadı.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Servet Aydın yazdı:

Evet abi aynen.  İlk işe başladığımda çok yadırgamıştım bu ne böyle herkes arabasını kapatmış diye.  Sorduğumda o kadar değil canım deyip örtmemiştim. Ciddi oranda kil olmuştu. Neyseki çıkarttırmıştım. Raspa süngeri ile çıkıyor abi. Ya da kaportacıdan kil alıp çıkartılabilir. 

Özellikle yaz ayları kabus gibi. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

aklıma harika bir fikir geldi. madem o kadar iyi. renk değişimi için gereken belgeler nelerdir? :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
aklıma harika bir fikir geldi. madem o kadar iyi. renk değişimi için gereken belgeler nelerdir? [emoji4]

Pütür şeklinde. Bir kerede silecek fitilleri bozuluyor. Tavsiye etmem
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Servet Aydın yazdı:

Katılıyorum. 6 aydır hala silecek değiştireceğim. :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Geçende arkadaşım 400 tl kendinden açılan otomatik araç şemsiyesi aldı. ''Alma'' dememe rağmen.

Sonuç = normal gri bir branda geldi :) ama su geçirmiyor test ettik :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Evcin yazdı:

Geçende arkadaşım 400 tl kendinden açılan otomatik araç şemsiyesi aldı. ''Alma'' dememe rağmen.

Sonuç = normal gri bir branda geldi :) ama su geçirmiyor test ettik :D 

Askerde verdikleri kıyafetler su geçirmiyordu. Tabi çamaşır makinesinde yıkanana kadar. 2. Yağmurda ne olacak acaba durumu? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Camları boyamıycaz kardeşim, kaportayı boyıycaz. Allah Allaah.😒

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Camları boyamıycaz kardeşim, kaportayı boyıycaz. Allah Allaah.😒

kırmızı araçlarda değişim için evrak lazım değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

Zaten hali hazırda  boyanacak 3 parça var. Güneşten vernik atması. Olmadı kople korozyon boyası kırmızısı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Doğan Arşiray yazdı:

Pembe diyorlar ama 🤔

• Beğenme 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

Face orta sayfada reklamı tıklayınca açılan sayfa şuydu:

http://incefiyat.com/arababranda/?fbclid=IwAR0Npj__CTCHQ9RVoL4wxq97Pv8iJ1QW3R5R2gmQK2io_UXxDOIDcXndf14

İlk sipariş günü beni arayıp araç cinsi soran genç, açmayan telefona sonradan dönüş yaparak durumu dinledi. Şikayet dosyası açayım sizi ararlar falan dedi. Aramazlarsa tekrar ararmısınızdediğimce mırın kırın edince anladımki boş konuşuyor.

Kanımca reklam veren ayrı Arayan ayrı haber veren ayrı ithalatçı ayrı satan ayrı vs. ayaküstü ofis türü firmalar yani komisyon üzere çalışan kişiler. Merkez belli değil. EMail çalışmıyor öyle bir domain yok, telefon cevap vermeden bant kayıt sesiyle bekletiyor. Her neyse Faturası olmayan kaçak bir satış.  Şikayete dönüş de yapmayacaklar belli. Zaten bu tür alışveriş lere örnek olsun arkadaşlara diye paylaşmış oldum. Face hala reklamı karşıma çıkıyor.Ben de yayınlayan isime özel mesaj yazıp rest çektim gerçi cevap veremedi.

Neyse, Ben belki önceki brandamdan yarım metre bir parça ekletip kullanmayı deneyeceğim. Su geçirmez, altı zamanla ıslanmaz belki. Yaptık bir hata geçmiş olsun diyelim ama konu hala Mangala gelmedi 😁 o ilginç işte. Selam va sevgilerimle. Kazasız günler arkadaşlar.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...