İçeriğe Yönlendir

Ford Connect için Akü Tavsiyesi

Çağlar Üsdün

Recommended Posts

Çağlar Üsdün

Arkadaşlar merhaba,

2007 model aracımın üzerindeki akü (inci-72A) takılalı 5,5-6 yıl kadar olmuş. Marşta biraz nazlanmaya başladı. Muhtemelen artık değişim istiyor. 66A veya 72A olur deniliyor ben her zaman düşük amperi tercih ederim aslında akümülatörün daha kolay aküyü doldurabilmesi için ama aynı fiyatı verdiler 750. 

Tavsiyeleriniz ve deneyimleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Şu an Ankaradayım. Aküyü burdan taktıracağım.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Çağlar Üsdün yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

2007 model aracımın üzerindeki akü (inci-72A) takılalı 5,5-6 yıl kadar olmuş. Marşta biraz nazlanmaya başladı. Muhtemelen artık değişim istiyor. 66A veya 72A olur deniliyor ben her zaman düşük amperi tercih ederim aslında akümülatörün daha kolay aküyü doldurabilmesi için ama aynı fiyatı verdiler 750. 

Tavsiyeleriniz ve deneyimleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Şu an Ankaradayım. Aküyü burdan taktıracağım.

Herkes büyütmek ister aküyü siz küçültmek istediniz şaşırdım :)

En temizi madem fiyat aynı orijinali ile aynı amper alın. Bunu doldururken Şarj dinamosu çok fazla yorulmaz merak etmeyin :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün
Fatih Evcin yazdı:

Herkes büyütmek ister aküyü siz küçültmek istediniz şaşırdım :)

En temizi madem fiyat aynı orijinali ile aynı amper alın. Bunu doldururken Şarj dinamosu çok fazla yorulmaz merak etmeyin :) 

🙂 aynen öyle oldu. Araçta herhangi ekstra bir sistem olmadığı için daha güçlü bir akü bana gereksiz gibi geliyor. Neyse inci akü aküm gelsin hizmeti ile siparişi verdik. 72A Maxim A tipi. Gelip takacaklar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mutlu değil

Merhaba,

Ailemizde kullanılan 2020 model hybird corolla araçta da orjinal mutlu akü var. Zaten bu hybrid araçlarda akünün (12v kastediyorum) çabuk bittiği ile ilgili çok fazla şikayet var. İmzanızda corolla hybrid'i görünce acaba onun üzerindeki mutlu akü nedeniyle mi "mutlu değil" yazdınız merak ettim?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Üsdün yazdı:

Merhaba,

Ailemizde kullanılan 2020 model hybird corolla araçta da orjinal mutlu akü var. Zaten bu hybrid araçlarda akünün (12v kastediyorum) çabuk bittiği ile ilgili çok fazla şikayet var. İmzanızda corolla hybrid'i görünce acaba onun üzerindeki mutlu akü nedeniyle mi "mutlu değil" yazdınız merak ettim?

Hybrid ve normal corolla’da mutlu var. İkisinde de akü sorunu yaşayan çok fazla. Hybrid’e özel akü bitmiyor yani. Mutlu’dan dolayı bitiyor. Arkadaşımın yaris hybrid’de yuasa var. 7. senesinde sorunsuz çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

orolla’da mutlu var. İkisinde de akü sorunu yaşayan ç

Bakalım bizim araçtaki ne kadar dayanacak..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...