İçeriğe Yönlendir

2011 Fiesta GAUGE Test Menusu

Doğukan Özdemir

Recommended Posts

Doğukan Özdemir

Arkadaslar merhaba fiesta 2011 aracimda GAUGE menusunde buldugum kodlardan biri;

E0146 ,dte091,dt1797 ve P ile baslayan birkac kod yaziyor ..arabamda da hararet problemi var...acaba bu sorunu çozmek icin bisiler bulabilirmiyiz sizce?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gauge menü ile arıza teşhisi olmaz, hararet sorunu için de dtc kodu hiç yardımcı olmaz. soğutma sistemi meakniktir, pompa, devirdaim, radyatör, termostat gibi parçaların emisyon ile ilgisi yoktur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Gösterge ile değil aktif bir cihaz ile kod var mı bakılabilir. Araca self test yaptırılabilir. 

Ama bunlar hararet sorunu için çözüm olur mu, zor...

Hararet yapıyorsa araç mutlaka iyi bir yerde basitten zora giderek bakılmalı. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ceyhun Göktaş

bende 2010 1.4 fiesta var, hararet sorunu asla bitmiyor. sürekli 105 e dayanıyor, fan açıp 90 a düşürüyor ama sürekli bu rutin devam ediyor yaz kış. zaten arabadan aldığım günden beri nefret ediyorum, umarım ben içinde olmadığım bir gün yanar da kurtulurum. üstüne parayla fiestaya binmem artık :) ne arızası çözülür, ne arıza tespiti yapılabilir, ne derdi tasası biter. egea kullandım bu kadar canımı sıkmadı.

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir
(düzenlendi)

Ceyhun Göktaş yazdı:

bende 2010 1.4 fiesta var, hararet sorunu asla bitmiyor. sürekli 105 e dayanıyor, fan açıp 90 a düşürüyor ama sürekli bu rutin devam ediyor yaz kış. zaten arabadan aldığım günden beri nefret ediyorum, umarım ben içinde olmadığım bir gün yanar da kurtulurum. üstüne parayla fiestaya binmem artık :) ne arızası çözülür, ne arıza tespiti yapılabilir, ne derdi tasası biter. egea kullandım bu kadar canımı sıkmadı.

Nerelerde hararet yapiyor hocam,sehir icindemi ..uzun yoldami,rampadami..hamgi parcalari degistirdin,neler yaptin?

tarihinde Doğukan Özdemir tarafından düzenlendi
Yazim yanlisi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ceyhun Göktaş yazdı:

hararet sorunu asla bitmiyor. sürekli 105 e dayanıyor, fan açıp 90 a düşürüyor

105 e çıktığı için sorun mu var dediler?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ceyhun Göktaş yazdı:

2016 1,25 benzinli fiestada her şart ve durumda hararet ortayı geçmez. 

Yorum bağlantısı
Ceyhun Göktaş
Çağlar Bayur yazdı:

105 e çıktığı için sorun mu var dediler?

sorun 105 e çıkması değil neredeyse inmemesi. fanı açıp indiriyor ama 3 dakika sonra yine 105. kışın ortasında bile 5-10 dakikada bir fan açıyor. bu motor nasıl bu kadar ısınır? 15 günde bir kotrol ediyorum su minimuma inmiş, 3 tane ustaya gösterdim ( biri sadece forda bakıyor) ne sebebini bulabildiler ne de varsa kaçağını. bir arabada oluşabilecek ne kadar sorun varsa hepsiyle uğraştık. 3 gün önce klima rulmanından dumanlar çıktı, aha dedim ya bilye dağıttık ya bobin yandı, iki klimacıya götürdüm bir şey yok gayet sağlıklı çalışıyor dediler. ya dedim duman çıktı duman, yanık koktu araba. ne yapayım olmayan bir şeye arıza var mı diyeyim dediler. anlayacağınız araba değil el bombası :) bayır aşağı boşa alıp salmam yakındır.

Doğukan Özdemir yazdı:

Nerelerde hararet yapiyor hocam,sehir icindemi ..uzun yoldami,rampadami..hamgi parcalari degistirdin,neler yaptin?

heryerde hocam. belki park halinde otoparkta dururken kendi kendine de yapıyordur kontak kapalıyken, araba değil krematoryum sanki, ya da lahmacun fırını. ayrıca ne yaptırdın demişsin. bir arabaya yapılabilecek ne varsa yaptırdım. bunun yerine merzifon eşeği alıp binseydim, bir samana bakardı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ceyhun Göktaş yazdı:

15 günde bir kotrol ediyorum su minimuma inmiş, 3 tane ustaya gösterdim ( biri sadece forda bakıyor) ne sebebini bulabildiler ne de varsa kaçağını.

kompresyon testi sonuçları nasıl çıktı?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
İnan Çınar

Fiesta gauge menüde  vites artırma simgesi ve hız sabitleyici simgesi görünüyor fakat sürüş esnasında bu lambalar yanmıyor. Sonradan açılabilir mi ? Hız da sabitleyici aktif çalışıyor ama göstergede aktifken bir ışık yanmıyor. Aracım 2010 1.4 benzinli tit x.

2013 C Max ta her ikisi de göstergede yanıyor.

IMG_20240427_145339.jpg

IMG_20240427_145317.jpg

IMG_20240427_145234.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...