İçeriğe Yönlendir

1.2 TSI Jettadan Sonra Alınabilecek Araç Tavsiyesi

Ali Ünal

Recommended Posts

Tevfik Işık
Ali Ünal yazdı:

1.2 normal kullanımda fazlasıyla yeterli bence. 1.2 tsi lar 1.6 atmosferik araçlardan çok az iyi. 1.4 tsi ise 2.0 atmosferik araçlardan çok az iyi diye düşünüyorum performans konusunda. sizi 1.2 den 1.4 e geçiren sanırım otomatik olmasıdır. şehir içi değerleri olarak 1.2 motor 1 litreye yakın tasarruf sağlıyor benim hesaplarıma göre en azından ankara şartlarında. siz araçlarınız da kalorifer sorunu yaşadınız mı sanırım uzun süredir jetta kullanıcısısınız. şoför tarafı sıcak verirken yolcu tarafı buz gibi hava veriyor ve sync açık  ve hi değerinde.  

Dediklerinizin hepsinde haklisiniz🙂

Dediginiz kalorifer sorunu hic olmadi bende. Ne 1.2de(70.000km), ne de 1.4 te(10.000km kullanim).

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Jettayi eşimle ortak kullandigimiz icin esim biraz zorlaniyor kullanirken. Ozellikle dar alanlardaki manevra kabiliyeti zayif cusseden dolayi. Yoksa cok memnunum. Sanirim jettayi satip otomatik Bayon alabiliriz yakinda.

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Tevfik Işık yazdı:

Jettayi eşimle ortak kullandigimiz icin esim biraz zorlaniyor kullanirken. Ozellikle dar alanlardaki manevra kabiliyeti zayif cusseden dolayi. Yoksa cok memnunum. Sanirim jettayi satip otomatik Bayon alabiliriz yakinda.

aynı durum bizde de var maalesef. yoksa 1.6 tdci mondeo alır geçerdim ama otomatik olması işi zora sokuyor. jetta ile dar alanlarda manevra yaparken zorlandığımı hatırlamıyorum ama eşime sorsam oda zorlanıyordur muhakkak. bayon da manevra sıkıntısı olmayacağına emin misiniz peki.  @Tamer Topaç beyin attığı linkleri incelerken kuga ve tucson da radarıma girdi. d segment macerası yerine suv macerası daha mantıklı olacak sanırım. 4x4 olmaları da artısı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)
Ali Ünal yazdı:

aynı durum bizde de var maalesef. yoksa 1.6 tdci mondeo alır geçerdim ama otomatik olması işi zora sokuyor. jetta ile dar alanlarda manevra yaparken zorlandığımı hatırlamıyorum ama eşime sorsam oda zorlanıyordur muhakkak. bayon da manevra sıkıntısı olmayacağına emin misiniz peki.  @Tamer Topaç beyin attığı linkleri incelerken kuga ve tucson da radarıma girdi. d segment macerası yerine suv macerası daha mantıklı olacak sanırım. 4x4 olmaları da artısı :) 

2 hafta ikame arac olarak stonic kullandik 1.4 otomatik. Onu cok begendi esim. O yuzden bayon da benzerdir surus ve pratiklik olarak diye dusundum.

Bence de suv secenekler daha iyi olabilir eşler icin.

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...