İçeriğe Yönlendir

Bosch C3 Akü Şarj Cihazı / Şarj Etmeme Sorunu

Murat Azalma

Recommended Posts

Murat Azalma

Akü şarj cihazı aldık bir kaç kez kurcaladık şarj etti etmedi derken , biz bu cihazı kullanamadık. mode tuşu ile mode seçmeye çalışıyoruz fakat takılan aküyü otomatik tanıdığı için 12v aküye alamıyoruz. akü boş , taktığımızda 6V olarak algılıyor ve dolu gösteriyor. yaklaşık 6 saat takılı kalmasına rağmen aküde hiç elektrik yok.  resimleri ekledim. 

resim1

resim2

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

başka bir 6v aküyü paralel bağlayınca cihaz kanıp o eşik değeri geçiyor ve şarj etmeye başlıyordu sanırım, yaklaşık 15-20 dk sonra bağlantıyı söküp sadece araç aküsünü bağladığınızda şarja devam ediyor

ışıldak yada ups aküleri gibi bir akü 6volt 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Çağlar Bayur yazdı:

akü komple mi boş? sıfır boş yani?

Metin Akbal yazdı:

Akü komple boş ise fayda vermeyebilir. Başıma geldi emoji4.png

Akü boş komple boş sanırım. Sani beyin dediğini deneyeceğiz.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Sani Gerşon yazdı:

Mode seçimini aküye bağlamadan yapmanız lazım. 1. mode otomatik olarak 6v olduğundan akünüz şarj olmuyor. Mode2 de şarj başlamalı.

https://manualzz.com/doc/tr/54737251/bosch-c3-operating-instructions-manual

Aküye bağlamadan mode seçimi yaptırmıyor. aküye bağlayınca da 6v modu seçebiliyoruz ve dolu gösteriyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aküye bağlamadan mode seçimi yaptırmıyor. aküye bağlayınca da 6v modu seçebiliyoruz ve dolu gösteriyor
Direkt elektrik verince mode düğmesine basınca ne oluyor? Dugmede sorun olmasin?
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Sani Gerşon yazdı:
Murat Azalma yazdı:

Direkt elektrik verince mode düğmesine basınca ne oluyor? Dugmede sorun olmasin?

Kullanım kılavuzuna göre önce aküye bağlayıp sonra prize taktığımızda , mode tuşu mavi yanıyor. mode tuşuna basınca 6v aküyü seçiyor. tekrar başka mode için bastığımızda yine mavi yanıyor başka bir moda geçmiyor. basılı tuttum belki değişir diye ama sadece kapanıyor ya da 6v akü seçimi yaptırıyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kullanım kılavuzuna göre önce aküye bağlayıp sonra prize taktığımızda , mode tuşu mavi yanıyor. mode tuşuna basınca 6v aküyü seçiyor. tekrar başka mode için bastığımızda yine mavi yanıyor başka bir moda geçmiyor. basılı tuttum belki değişir diye ama sadece kapanıyor ya da 6v akü seçimi yaptırıyor. 
Once prize takip mode secip sonra akuye baglamaniz gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Sani Gerşon yazdı:
Murat Azalma yazdı:

Once prize takip mode secip sonra akuye baglamaniz gerekiyor.

Önce prize takıp mode seçmeye çalışınca da mode seçemiyoruz. hiç bir seçim yaptırmıyor.

şimdi bir video izledim. akü tamamen boş olduğu zaman böyle yapıyormuş bu cihaz. eski bir şarj cihazı ile 15-20 dakika şarj edip çalıştırmayı başarmışlar. bende eski şarj cihazı ile şarj edip deneyeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
(düzenlendi)

cihazı , içinde elektrik olan bir aküye bağladık , çalışıyor. anladığımız kadarıyla tamamen boş olan aküyü şarj etmiyor. 

hazır konusu açılmışken , garantili bosch c3 akü şarj cihazı var satılık :)

tarihinde Murat Azalma tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazı şarj cihazları boş aküye şarj yapmıyor, başka ne işe yarayacaklar ise. kullanım kılavuzuna falan bakın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...