İçeriğe Yönlendir

Mercek Far Uyumlu Led Ampül Tecrübesi

Murat Atagenç

Recommended Posts

Murat Atagenç

H11 tip ampül kullanan t7 ranger mercekli (projektörlü) farında kullanmak için sipariş ettiğim kuvars tip diye bahsedilen 360 derece ışık yayan led ampülüm bugün geldi.

5 dakikalık kolay bir montaj sonrası kapalı otoparkta aldığım far desenlerini ekliyorum.

35w klasik xenon kiti araç kabul etmemiş, normal yönlü led ampüller de mercek tasarımı dolayısıyla düzgün bir ışık dağılımı sağlamamıştı.

Gün geçtikçe deneyimlerimi yine buradan paylaşırım.

Duvar ışık deseni halojen ampüldekiyle aynısı, bozulma olmadı.

Ürün;

https://tr.aliexpress.com/item/1005003271334459.html?gatewayAdapt=glo2tur&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef3d12AjGEbq

f394q3o.jpeg

a6ajej0.jpeg

@Servet Aydın @Hasan Karabekiroglu

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Bu ledi forum ile tanıştıran Sayın @Servet Aydın

İşte kanıtı, Tr den ilk ve tek yorum; :biggrin:

nfikb6h.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bunları görmüştüm. daha sarı renk olanı yokmu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu fotodaki ışık deseni  bozuk olduğunu gösteriyor? halojende de aynısın ise, farlarda bir sorun var? özelikle sağda ve solda V formatında bir aydınlatma olmaz farlarda?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Aydın Sert yazdı:

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Bu ledi forum ile tanıştıran Sayın @Servet Aydın

İşte kanıtı, Tr den ilk ve tek yorum; :biggrin:

nfikb6h.png

Sağolsun King Ve PKing sayesinde ben de almış oldum :)

Doğan Arşiray yazdı:

bunları görmüştüm. daha sarı renk olanı yokmu?

4300 istiyordum ben de ama tek renk bu ledler.

Çağlar Bayur yazdı:

bu fotodaki ışık deseni  bozuk olduğunu gösteriyor? halojende de aynısın ise, farlarda bir sorun var? özelikle sağda ve solda V formatında bir aydınlatma olmaz farlarda?

Hep böyleydi :)

Ranger farları pek hoş değil, uzunlar gündüz farından dolayı h15. Ampül tipinden mi yoksa fardan mı bilmiyorum uzunlar zayıf.slider-4-1.png

x5_901799714e8u.jpg

Ha bu arada tüvde sıfır araca bile kısa hüzme kusurlu yazılırken bu araç tamamen kusursuz geçiyor :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

acaip garip miş kaldırımı görmez insan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hayırlı olsun, uzun uğraşılar sonucu düzgün bi led bulduk.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Islak zeminde bile iyi duruyor.

Görüş mesafesi, aydınlatma alanı nasıl? Memnun musunuz?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Aydınlatma şu an güzel. Dün yağmur vardı bugün de kar yağışı var siyah asfaltta deneyimleyemedim.

Rengi biraz sarımsı olsa mükemmel olacaktı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

daha sarı olması lazım bu paraya. ancak ledin rengi ne kadar soğuksa o kadar fazla lümen değeri olur. belki sarı olunca kurtarmıyrodur.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Sırf sarılık yüzünden xenon kit almıştım ama onu araç kabul etmedi. Halojenden şu an ki hali kat kat iyi ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağ tarafa aydınlatma yapmıyor çok acaip bir far yahu , farın üstünde marka üretici ismi falan yazıyor mu hiç?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Sadece ford logosu var harici marka görmedim.

Son site içerisindeki fotoğraf yanıltabilir, telefonun ışıklı çekimi aktifti onda.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Çevre yolu

EXOwKG.jpg

EXOAxb.jpg

Renk fotoğraflardaki gibi değil ama sanki 8000k gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

duvar yamuktu demek :) az gölgeli ama mis gibi olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ah bir de rengi fotoğraftaki gibi olsaydı mükemmel olacaktı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ferit Gür

Bir şeyi merak ediyorum bu ledleri döşerken bi beyaz bi sarı şeklinde yapsalar örneğin 6 smd çip olsun biri sarı biri beyaz olacak şekilde yapılsa, hem normal gecede sarı/beyaz arası ışık verir hemde yağmurlu havada siyah asfaltta etkisini yitiren beyazların yerine sarı ışık etkili olur. Parlaklığı biraz azalabilir ancak full beyaz lede göre daha iyi aydınlatmaz mı? Sadece fikir beyan ediyorum

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir şeyi merak ediyorum bu ledleri döşerken bi beyaz bi sarı şeklinde yapsalar örneğin 6 smd çip olsun biri sarı biri beyaz olacak şekilde yapılsa, hem normal gecede sarı/beyaz arası ışık verir hemde yağmurlu havada siyah asfaltta etkisini yitiren beyazların yerine sarı ışık etkili olur. Parlaklığı biraz azalabilir ancak full beyaz lede göre daha iyi aydınlatmaz mı? Sadece fikir beyan ediyorum

Var zaten. Ancak optik sapma oluyor onlarda da
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Servet Aydın yazdı:

Var zaten. Ancak optik sapma oluyor onlarda da

Bu sapma derecesi çok mu fazla oluyor servet abi. Bu arada bendekiler rejlektörlü 

Mert Gülkokan yazdı:
Ferit Gür yazdı:

Her yüzeyde 6 lı csp ledli h7 buldum çok deli ışık veriyor ama alibaba bile 750 tl istiyor gümrük hariç

O tip farın ismi türü çeşidi var mı ben de bi bakmak isterim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1 mm kesiti olan Akkor flaman yerine iki sıra led koyunca freeform far mahvediyor ortalığı. Projektör lens olanlarda hata daha az

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Servet Aydın yazdı:

1 mm kesiti olan Akkor flaman yerine iki sıra led koyunca freeform far mahvediyor ortalığı. Projektör lens olanlarda hata daha az

Tam tahmin ettiğim gibi milimlik açı farkı bile sapıtmaya yetiyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Projektör lens olanlarda

efendim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...