İçeriğe Yönlendir

Uzun Mesafe HDMI Bağlantısı

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Otomasyon bilgisayarım ile markette kullandığım televizyon arasında bir HDMI bağlantı var.

Bu ekrana otomasyon bilgisayarından müşteri ekranı gönderiliyor.

Televizyonda VGA portu yok, sadece 3 tane hdmi bağlantı var.

Market inşaat halindeyken iki sistem arasına 40 mt bulabildiğim en kalite ve kendi üstünde repearter ı olan bir kablo çektirdim.

Fakat bir süre görüntü alıp sonra sinyali kaybediyorum.

Otomasyon odası ile market arasında CAT6 kablo tesisatı da mevcut, görüntüyü bu cat6 üzerinden götürmek için bir extender almam gerekiyor

Günde 24 saat çalışacağı göz önünde bulundurularak bu extender cihazların hangisi alınır. ?

Cat6 mesafesi 60-70 metre.

Başka türlü 40 mt mesafeye pc den televizyona stabil şekilde görüntü aktarımı tavsiyesi de alabilirim. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Sani Gerşon yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam HDMI'da görüntü aktarımı maksimum 20mt idi.

Şu ürün işi çözecektir:

http://www.bimel.com.tr/urun/lin-38144

İş yerinde 50 metre hdmi kablo kullanıyoruz kamera kayıt cihazı ile ekran arasında.

Hasan abi bizde Vga hdmi dönüşümünde çok uğraştık. Aşağıdan öğrenip yazacağım buraya tekrar. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

Kablosuz görüntü aktarıcı olamazmı acaba ?

En kalitelisi bile gecikmeli görüntü veriyor. Ses senkronunu kaçırıyor vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Oğuzkan Erışık yazdı:

tekrar

Hdmi ucu kırılınca vgaya çevirmişler tekrar. Yardımcı olamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersen Tapan yazdı:

Kablosuz görüntü aktarıcı olamazmı acaba ?

o mesafede bence olmaz.

ideali network kablosuna çevirip tekrar hdmi ye çevirmek sanırım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Sani Gerşon yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam HDMI'da görüntü aktarımı maksimum 20mt idi.

Şu ürün işi çözecektir:

http://www.bimel.com.tr/urun/lin-38144

1991 yılında bu firmadan alışveriş yapardım, yeni kurulmuştu galiba.. Aynı yerde duruyorlar len.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Sani Gerşon yazdı:

Sese ihtiyaç yoktur herhalde, aracın aldığı yakıt miktarını gördükleri ekrandan bahsediyor galiba Hasan... Kasada üstte duran..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Serkan Toker yazdı:

1991 yılında bu firmadan alışveriş yapardım, yeni kurulmuştu galiba.. Aynı yerde duruyorlar len.. :D

Demek ki sağlam firmaymış alış veriş yapılır.

Serkan Toker yazdı:

Sese ihtiyaç yoktur herhalde, aracın aldığı yakıt miktarını gördükleri ekrandan bahsediyor galiba Hasan... Kasada üstte duran..

Aynen sese ihtiyaç yok sadece görüntü gitsin, hatta 3-5 saniye gecikmeli de gitse olur.

Sürekli ve kesintisiz gitmesi yeterli benim için

Sani Gerşon yazdı:

Düzeltme olarak.

Otomasyon odasından marketin ekranın oraya giden direk cat6 yok.

Otomasyon odasından cat6 üst katdaki sistem odasına götürülmüş patch panel e bağlanmış,

Sistem odasındaki patch panelden marketin kasasındaki path panel e cat6 gönderilmiş

Extender ı aldığım zaman, pc den çıkıp ilk önce otomasyon odasındaki kabloya bağlayacağım, sonra sistem odasından path panelde iki kabloyu birleştireceğim. 

Sonra market kasasının oradan tekrar extender ın karşılığını bağlayıp tv ye ileteceğim.

Cat6 kablo metrajı tam 62 metre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Extender ı aldığım zaman, pc den çıkıp ilk önce otomasyon odasındaki kabloya bağlayacağım, sonra sistem odasından path panelde iki kabloyu birleştireceğim. 

Sonra market kasasının oradan tekrar extender ın karşılığını bağlayıp tv ye ileteceğim.

Patch panel olması o kadar sorun değil ama direk kablo olsa daha iyi olur.

Arada switch varsa asıl olmaz o iş.

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Demek ki sağlam firmaymış alış veriş yapılır.

Taş gibi firmadır. Senelerin senesi bu sektördeler. Gözüm kapalı alışveriş yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bizim kurumda 2 senedir "S-Link Sl-Hdex200M Rj45 To Hdmı H.264-Hdmı 200M Uzatıcı" kullanıyoruz. 3 ay önce de kongre ve kültür merkezine de bundan monte ettirdim. Biz sıkıntı yaşamadık. Memnunuz.

200M modeli piyasada nadir bulunuyor. Onun yerine 210M modeli de olur sanırım. 200M ye kefilim de 210M denemedim hiç bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...