İçeriğe Yönlendir

AUX Kablosu Ses Seviyesini Düşürür mü?

Hamza Bayram

Recommended Posts

Hamza Bayram

Merhaba, aracımda ki CD kalabalığı nedeniyle AUX kablosu ile bağlantı yapmak istiyorum. Merak ettiğim bir konu var, AUX kablosu ses seviyesinde (şiddetinde) bir düşüş yaşatır mı?

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Etkilemez. Auxa bağlandığınız cihazdan ortalama bir sesle devam eder

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tek başına hayır ama kablo kalitesi ve aux a bağlanacak kaynak mp3 vs. dolayısı ile cd kalitesi sesi gelemez

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bazı kablolarda kalite farkı oluyor.. Yıllarca aux üzerinden kullandım.. İyi kablo iyi ses.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Kablodan ziyade telefon çıktısı da önemli. İki telefon iki Spotifydan orijinal müzik ile çok farklı sesler aldık. Focus 2 de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Görkem Karakaş yazdı:

Kablodan ziyade telefon çıktısı da önemli. İki telefon iki Spotifydan orijinal müzik ile çok farklı sesler aldık. Focus 2 de.

tabiki.. ben kaliteli mp3 calar kullanıyordum. Ses kalitesi baya bayaa üst seviyeydi.. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Alpay Sumer yazdı:

Bazı kablolarda kalite farkı oluyor.. Yıllarca aux üzerinden kullandım.. İyi kablo iyi ses.

Fark ediyor evet. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

tek başına hayır ama kablo kalitesi ve aux a bağlanacak kaynak mp3 vs. dolayısı ile cd kalitesi sesi gelemez

abi ben cd den daha kalite ses aliyordum.. Aynı sarkı aynı kayıt. Cok karsilastirdim. Kalite kablo kalite cihaz aux daha keyif veriyordu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

Aynı sarkı aynı kayıt

mp3 mü ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

evet.

şundan olmasın: aux la bağlanan kaynağın sesini açabiliyoruz yani kaynak tan grişi daha yüksek oluyor? aynısını teyp içinde menüeden (varsa) cd sesini yükselt olarak ayarlarsak aynı oranda yükselir, ama kalite?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

şundan olmasın: aux la bağlanan kaynağın sesini açabiliyoruz yani kaynak tan grişi daha yüksek oluyor? aynısını teyp içinde menüeden (varsa) cd sesini yükselt olarak ayarlarsak aynı oranda yükselir, ama kalite?

Dediklerin cok dogru abi. Bende epey bi kafa yordum. Kaynak ne kadar kalite ses veriyosa etkisi o kadar artiyor. Aux'un boğum sayısı bile etkiliyor.. Hatta fiestamda kasetcalar vardı. orjinallik bozulmasın diye medya unite yerine kaset aux aldım 10 tane..Cozemedim ses kalitesini.. en son kablo değistirdim en beğenmediğim kasette süper olmustu..

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Kablodan ziyade kaynak önemli lakin CD kalitesine aux ile ulaşmak eğer fiio gibi yüksek kalite bir cihaz kullanılmayacak ise zor . Tabi araçta ki müzik sistemi de önemli standart bir sistem de CD yada aux çok fark oluşturmaz .

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Furkan Bakırel yazdı:

Kablodan ziyade kaynak önemli lakin CD kalitesine aux ile ulaşmak eğer fiio gibi yüksek kalite bir cihaz kullanılmayacak ise zor . Tabi araçta ki müzik sistemi de önemli standart bir sistem de CD yada aux çok fark oluşturmaz .

Dedigim gibi eski aracimda Ben aux ta daha kaliteli alıyordum. Kuralı yasayı bilmiyorum ama arac aux üzerinden daha kalite ses veriyordu.. Kablomu bulabilrsem simdiki aracta da denerim..

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram

Başka forumda bi arkadaş ısrarla AUX'un ses şiddetini düşürdüğünü söylüyor. Kafam çok karıştı net bir bilgi verebilecek olan var mı. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Hamza Bayram yazdı:

Başka forumda bi arkadaş ısrarla AUX'un ses şiddetini düşürdüğünü söylüyor. Kafam çok karıştı net bir bilgi verebilecek olan var mı. 

Aux demek ses entegresine radyo CD gibi bir kaynaktan gelen sinyalin aynısını başka bir kaynaktan vermek demek. Kablo iyi ise bagladigin alet iyisi ise sorun olmaz. Altı üstü aux girişi bu. Benzinli aracı dizel yapmıyorsun :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aux analog ses için. İster en iyi kablo ister en kötü kablo normalde fark etmez iken fiziksel olarak. Peki neden fark ettiği hakkında fikirleri alalım. Tiz sesler gider ekseri

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Aux analog ses için. İster en iyi kablo ister en kötü kablo normalde fark etmez iken fiziksel olarak. Peki neden fark ettiği hakkında fikirleri alalım. Tiz sesler gider ekseri

Analog her frekansı taşıyamıyor mu?

Görkem Karakaş yazdı:

Spotify ayarlarında da kalite ayarı var bunu da kullanıcılar es geçmesin diye ufak bir hatırlarsan yapayım dedim:)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Standart kablo aşağı yukarı 800hz'e kadar sinyali taşır. Aux olayında sorduğum ince detay var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Standart kablo aşağı yukarı 800hz'e kadar sinyali taşır. Aux olayında sorduğum ince detay var

Kablo iç kesim direncinden, kullanılan kaynağın çıkış kalitesi ve kullanılan dosyaya kadar etkileşimler olur. Normal mp3 düzeyinde dosyalar kullanılacaksa sadece telefon vb cihazın voltajı etkiler sadece. 

Ben optik ile kullanıyorum. Optikte bile kablo kalitesi fark ediyor. Kullandığım kaynak hifi duzeyinde maviş aktarim ve alım cihazi ve tidal master. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Eski kablom çok iyiydi ancak, hasar aldı. Tekrar kaliteli bir Aux kablo almak istedim. Fİyatları yüksek olunca uygun bir kablo aldım ama, kablo dışında her şey aynı olmasına rağmen ses bariz kötüleşti. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...