İçeriğe Yönlendir

Ankastre Set Danışma

Osman Ünal2

Recommended Posts

Burak Tokcan
Osman Ünal2 yazdı:

Yorumlarda bu markayla alakalı "fırın geç pişiriyor" gibi birkaç yoruma denk gelmiştim öyle bir durum söz konusu mu?

Hanımdan öyle bir şikayet duymadım daha. Zaten bu tür ürünlerin değişikliğinde adaptasyon süreci olabilir. Tecrübe ettikçe süreler ona göre ayarlanır. Bizdeki siyah ancak temizlik açısından beyaz tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Tüm yorumlar için teşekkür ederim bugün valideyle Beko, Bosch ve Siemens mağazalarını gezdik ürünlere yakından baktım ve sonunda Siemens'den yana karar kıldık. Sebebi ise gerçekten bizim için ilk bakışta aynı gibi gelen fakat hayatı kolaylaştıran + çok olması oldu. En basitinden gaz ayar yerinde 9'dan 1'e kadar kademesel olmasıydı ve düğmelerin de ön kısımda konumlandırılmasıydı. Yerli üretim ocaklar da bu tuşların hepsi sağ kısımda konumlandırılmış. Fırında ise kendi kendini temizleme ve buharlı pişirme fonksiyonları şuan yeni teknolojilermiş. Ayrıca Teleskopik tepsi sistemi de varmış. 

Renk olarak Titanium Gri tercih ettik çünkü şuan kullandığımız cihazlar siyah ve valide şikayetçi. Bakalım inşallah memnun kalırız. Gelelim işin düşündürücü boyutuna Kasım'da hediye olarak aldığım Bosch çamaşır makinesi 4 Bin TL'e almıştım fakat şuan aynı ürünün peşin fiyatı 7 Bin TL. Forumda rastlamıştım şu zamanlar için en ucuz an aldığın andır diye :)

Allah razı olsun satıcı abimizde elinden gelen yardımı sağladı. 12. 200' e el sıkıştık. 

Modeller:

Fırın:
HB 234 FEH 0T

Ocak: 
EP 6A 8HB 20

Davlumbaz:
LC 65 KAJ 70 T

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Hayırlı olsun karar vermişsiniz zaten. Bende uzun araştırmalar sonucu siemenste karar kılmışken son anda kampanyada olması sebebiyle Elektrolüx aldım. Kayınım almanyada AEG firmasında çalışıyordu. Evimizi ziyareti sırasında elektrolüx ün çok iyi olduğunu söyledi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Emrah Altun yazdı:

@Hasan Sancak Merzifon fabrikasında makine mühendisi olarak çalışıyordu. 

CS5349B01 Ocak ile ilgili genel bir sıkıntı geldi mi acaba hiç? @Hasan Sancakbey?

Metin Akbal yazdı:

Ben Silverline kullanıyorum. Birçok ülkeye ihracatı var (dı şu an bilmiyorum). Merzifonda üretiliyor.

Bizde 2014 den beri silverline kullanıyoruz ve memnunuz. 2018 gibi kayınvalide ye başka modelini aldık, Ocak ayakları sıkıntı, oynuyor sürekli, bizimkinde sabitleme demiri var ikişer tane yeni modelde yok, model daha önemli markadan.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Sancak

Herkese merhaba, ben silverline fabrikasında çalışıyorum. Zaten şöyle bir durum var hepinizin kullanmış olduğu arçelik vestel bosch siemens profile grundig regal vb vb markalı davlumbazlar bizim tarafımızdan üretiliyor. Yani hepsi aynı diyebilirsiniz. Silverline'da çalışıyorum diye demiyorum gayet kaliteli üretim yapılıyor gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

CS5349B01 Ocak ile ilgili genel bir sıkıntı geldi mi acaba hiç? @Hasan Sancakbey?

Bizde 2014 den beri silverline kullanıyoruz ve memnunuz. 2018 gibi kayınvalide ye başka modelini aldık, Ocak ayakları sıkıntı, oynuyor sürekli, bizimkinde sabitleme demiri var ikişer tane yeni modelde yok, model daha önemli markadan.

Böyle bir problem ile karşılaşılmadı aslında. Marka model gönderebilirseniz bi inceleme yapayım.

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kurulumu servis mi yaptı siz mi yaptınız? Bir de fotoğraf/video atarsınız eksik parça var ise size gönderim yaparım :) Çünkü normalde ürün içindeki montaj aksesuar setinin içinde tezgaha sabitleme aparatları oluyor. Bu montaj yapıldıktan sonra oynama şansı yok çünkü vidalanıyor.

tarihinde Hasan Sancak tarafından düzenlendi
Bilgilendirme
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Murat Sürmeli yazdı:

Yerli ankastre iyi hoş ama annemin evindeki camı patladı, tüm ev cam oldu. Allahtan ocaktaki yemek dağılmamış etrafa. Yerli fırın da kısa kullanım sonrası içindeki sigorta yanması sonrası kullanılmaz duruma gelmiş. Servisi de çok nazlandı yapmak için. Ben tavsiye etmek istememe rağmen hep temkinliyim

(Patlayan ocak ve bozulan fırın Pera markaydı bu arada, müteahhitin taktırdığı ankastreler, tüm binada benzer sorunlar yaşandı)

Patlamasının sebebi duvara çok yakın monte edilmesi ve geniş tencerelerle çalışırken ısıyı yeterince yayamayıp cam kısmında biriktirmesi ve olağan sonuç. Marka ile ilgili olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Erhan Doruk yazdı:

Patlamasının sebebi duvara çok yakın monte edilmesi ve geniş tencerelerle çalışırken ısıyı yeterince yayamayıp cam kısmında biriktirmesi ve olağan sonuç. Marka ile ilgili olduğunu sanmıyorum.

Aynı markadan takılmış tüm binaya, çoğu sorunluydu, tek patlayan olmadığı için bilemedim. Belki de defoluları almıştı müteahhit :unsure2:

Ben uzun süredir cam ocak kullanıyorum, başıma hiç gelmedi (sanırım 4 farklı siemens modeli)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Murat Sürmeli yazdı:

Aynı markadan takılmış tüm binaya, çoğu sorunluydu, tek patlayan olmadığı için bilemedim. Belki de defoluları almıştı müteahhit :unsure2:

Ben uzun süredir cam ocak kullanıyorum, başıma hiç gelmedi (sanırım 4 farklı siemens modeli)

yanlış hatırlamıyorsam ocağın camının bittiği yer ile duvar arasında en az 5cm olması gerekiyordu. Kılavuzunda okuduğumu hatırlıyorum. bence hepsinin patlaması büyük ihtimalle montaj hatası, sonuça temperli camı kırmak çok zordu ancak köşeden gelen darbe veya ısı ile kolayca patlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Erhan Doruk yazdı:

yanlış hatırlamıyorsam ocağın camının bittiği yer ile duvar arasında en az 5cm olması gerekiyordu. Kılavuzunda okuduğumu hatırlıyorum. bence hepsinin patlaması büyük ihtimalle montaj hatası, sonuça temperli camı kırmak çok zordu ancak köşeden gelen darbe veya ısı ile kolayca patlar.

Değişim sonrası sıkıntı çıkmadı, başka markaya geçildi (arçelik sanırım), inşallah montajı yapılan yerde sorun değildir de dandik temperli camdır sorun :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hasan Sancak yazdı:

Kurulumu servis mi yaptı siz mi yaptınız? Bir de fotoğraf/video atarsınız eksik parça var ise size gönderim yaparım :) Çünkü normalde ürün içindeki montaj aksesuar setinin içinde tezgaha sabitleme aparatları oluyor. Bu montaj yapıldıktan sonra oynama şansı yok çünkü vidalanıyor.

Servis yaptı, tezgaha montajda sıkıntı yok, siz yanlış anlamışsınız.

Tencerenin konduğu, + şeklinde olan metal parçalar sabit durmuyor, video çekerim gidince.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Gök

en ucuzunu alıp geçin . ocağın fırının bozulanını daha görmedim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...