İçeriğe Yönlendir

Skoda Amortisör Sorunu

Barış Meraki

Recommended Posts

Barış Meraki

Merhabalar 2001 skoda felicia aracimin on ve arka amortisörlerini yeni degistirdim üst takozlarda dahil fakat aracın arka kısmı zerre kadar esnemiyo ve kut kut acayip bi ses yapiyo en ufak yerde bile tamirci yeni olduğu ve havanın soğuk olduğundan bahsediyo çözüm bulamıyorum ve çok can sıkıcı bir hal aldı sifir bir amortisörün bu durumu yapma olasılığı nedir yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Zafer Oflu

Arkalarda z rot var ise onlardan ses yapabilir. Z rot sesi amortisör patlağı ile karıştırılabilir çoğu zaman. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bildiğim markalar değil, lakin belli olan yerli sachs gibi bunlar da sert karakterli

Yorum bağlantısı
Barış Meraki

Valla aklım fikrim almiyo kime nasıl guvenecez onuda bilmiyorum parca diyolar değiştirelim diyorum işçilik şu kadar diyolar veriyoruz sonuç eskisinden daha kötü.peki bu amortisorudemi değiştirelim yoksa yumuşatacak bir yöntem varmi biraz da olsun esnemesi için.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eskiler sıfır amortisör takınca arkaya 3 komşu usta alıp çay içmeye gider gelirdi, denenebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Meraki

Valla çağlar bey bırakın denemeyi tekrar gittiğimizde bide surat çekiyoruz.ne yapabileceğim hakkında bir fikir dahi yurutemez oldum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mert Gülkokan yazdı:

kış vakti amortisör değişmez demişti geçen hafta alt takımı control eden ustam

Ben Mart başı değiştim 4 sene önce, sıkıntı olmadı şükür. Birde amortisör değişince yumuşama değil sertleşme olması normal değil mi?

Yorum bağlantısı
Barış Meraki

Valla konforu geçtim arabanın arkayı bi yerde birakacam diye dikiz aynasından bakar oldum😁bugün bir amortisorcuyle konuştum üstünden çıkan orjinal amortisorlerleri tamir edeceğini söyledi yani çöpe giden 700 tl daha.isi yaparken pisir pisir olur diyen usta evet bunda bir sorun var diyim cozemeyende usta  

Amacım amortisor değişimi değildi on takozları değiştirelim dedim geldiğimiz nokta bu 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Barış Meraki

Tekrar merhaba arka amortisörleri iade edip yerine monreo aldım ama sonuç yine aynı takir tükür sorun ayni fren kaliperleri bu sesleri yaparmı acaba düz yolda inanılmaz keyifli stabilize yolda ise acayip ses var yorumlarinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Orjinal amortisör alın normal de çok güzel esner onlar . Veka marka hiçbir şey alıp takmayın en dandik malzeme veka .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...