İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2.vitesten atma sorunu

Serdar İldes

Recommended Posts

Serdar İldes

Arkadaşlar mrb 8 ay önce 2009 ford fiesta collection 1.4 benzinli aldım daha önce 2006 model kullanmıştım araç 79 binde rampa aşağı inerken hafif rampa yada dik 2.viteste gaz vermeden inerken 2 bin devir üstüne çıkınca vitesten boşa atıyor usta deneme yaptı düz giderken ve yokuş yukarı çıkarken sorun yok hatta rampa inerken gaz verirsen yine atmıyor sorun ne acaba bir türlü bulamadım.

Yorum bağlantısı
Serdar İldes
(düzenlendi)

Problem yok dedi o kullanırkende yapmadı bende belki alakalıdır diye şanzıman takozunu ve şanzıman yağını değitridim sorun hala devam ediyor

tarihinde Serdar İldes tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serdar İldes yazdı:

o kullanırkende yapmadı

vites kol mekanizmasında sorun varsa, siz bir deneyin: 2 ye atarken vites koluna biras sertçe kuvvet uygulayın kol belki de tam yerine oturmuoyr, öyle ise sorun basit bir şeydir

Yorum bağlantısı
Serdar İldes

Bilmiyorum ama deneyim onun çözümü nedirki acaba hatta şanzıman yağını değiştirirken dişlide sorun olsa yağdan parçalar çıkar falan dedi yokuş yukarı çıkarkan atar dedi gaz verip bırakınca atar dedi senkromeçede pek benzemiyo bir anlam veremedim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

senkromeç vites dğeişirken iç dişli hızını dıştakine sabitlemek içindir, şanzıman içi sorun varsa vitesten atar, metal parçacık her zaman olmayabilir, daha önce yağ değişmiştir  temizlenmiştir vs.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Atma ille de birşeyler kırılmasını gerektirmeyebilir. Bazı yaylar var onlar yerinden oynamış felan olabilir. Ama çok atmıyorsa böyle kullanmak yeterli. Yağı eksik olmasın sadece.

Yorum bağlantısı
Serdar İldes

Rampa aşağı 2.vitese takmaya korkar oldum can sıkıcı ama sorunu bulamadım şanzımandan anlayan bi ustaya gitmek gerek galiba

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Sedat özlü
Serdar İldes yazdı:

Arkadaşlar mrb 8 ay önce 2009 ford fiesta collection 1.4 benzinli aldım daha önce 2006 model kullanmıştım araç 79 binde rampa aşağı inerken hafif rampa yada dik 2.viteste gaz vermeden inerken 2 bin devir üstüne çıkınca vitesten boşa atıyor usta deneme yaptı düz giderken ve yokuş yukarı çıkarken sorun yok hatta rampa inerken gaz verirsen yine atmıyor sorun ne acaba bir türlü bulamadım.

Yorum bağlantısı
Sedat özlü
Sedat özlü yazdı:

Serdar bey   merhaba,   Bende  yeni fort mondeo 2009 model  1.6  benzinli araç aldim Sizin aracınızdaki sorunun  aynısını  benim araçta yapıyor , bende ustaya sordum  net bir şey soyleyemedi,   Siz araciniza  çözüm bulabildinizmi  bulduysaniz  benimle  çözümü paylaşabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...