İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Kalos - Gazdan Ayak Çekince Silkeleme.

Şükrü Aracı
Çözüme git Ali Darbaz tarafından,

Recommended Posts

Şükrü Aracı

Merhaba, Chevrolet Kalos marka araçta 30-40km hızla ilerlerken ayağı gazdan çekince ileri geri, ileri geri silkeleme yapıyor(özellikle sıkışık otobanda bir süre gittikten sonra bunu yapıyor) debriyaja tam basıp boşa alınca silkeleme geçiyor; yine aynı şekilde boş viteste 5-10km hızla ilerlerken aracı 1 veya 2. vitese alıp gaza basmayınca da aynı silkelemeyi yapıyor.

İnternette araştırdım, pedal müşüründen olabileceği söyleniyordu ama pedalın etrafına baktım sensör veya müşür gibi bir şey göremedim. Nedendir acaba bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Aziz Karabay

Aynı sorun 2015 model peugeot partner tepe aracımda var.Şanzuman takozundan dediler değiştirdim ama sorun devam ediyor.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Ali Darbaz
Şükrü Aracı yazdı:

Merhaba, Chevrolet Kalos marka araçta 30-40km hızla ilerlerken ayağı gazdan çekince ileri geri, ileri geri silkeleme yapıyor(özellikle sıkışık otobanda bir süre gittikten sonra bunu yapıyor) debriyaja tam basıp boşa alınca silkeleme geçiyor; yine aynı şekilde boş viteste 5-10km hızla ilerlerken aracı 1 veya 2. vitese alıp gaza basmayınca da aynı silkelemeyi yapıyor.

İnternette araştırdım, pedal müşüründen olabileceği söyleniyordu ama pedalın etrafına baktım sensör veya müşür gibi bir şey göremedim. Nedendir acaba bilen var mı?

Şanzıman takozumu değiştirdim. Kurtuldum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Takoz gibi bence de. Ben de Megane'nin takozları değişmeden önce öyle bir sıkıntı yaşıyordum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Benzinde mi lpgde mi ? benim eski kalos benzinliydi hiç silkeleme yapmıyordu ama lpgli kullananlar bu durumdan müzdaripti.

Yorum bağlantısı
Şükrü Aracı
(düzenlendi)
Mustafa Şahin2 yazdı:

Benzinde mi lpgde mi ? benim eski kalos benzinliydi hiç silkeleme yapmıyordu ama lpgli kullananlar bu durumdan müzdaripti.

Araç lpgli değil benzinli.

Herkese teşekkürler şanzıman takozuna baktıracağım.

tarihinde Şükrü Aracı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...