İçeriğe Yönlendir

Muayene Cezası😔

Arif Aykın
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Sani Gerşon
Osman Yücel Çetin yazdı:

men girildi ise

Bu sanırım 7 gün süre geçtikten sonra hala muayene yapılmadıysa geçerli. Doğru mu anlıyorum?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Sani Gerşon yazdı:

Bu sanırım 7 gün süre geçtikten sonra hala muayene yapılmadıysa geçerli. Doğru mu anlıyorum?

İlkinde de araç bağlanmadan men giriliyor.  7 gün sonrası muayene yapmadan tekrar yakalandın diyelim bu defa araç bağlanır çekici ile muayeneye gitmek durumunda kalınır. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Bir daha yakalanırsa trafikten men oluyor, o zaman muayeneye çekici ile gitmek ve muayene sonrası trafik şubeye görünmek gerekiyor.

ilk seferden sonra da çekici ile gidilmesi gerekiyor normalde, ama tabi uygulanabilir birşey değil. aynı muayene sırasında ağır kusur yazıldığında aslında tamir için bile arabayla gezemeyecek olmanız gibi. yada noterden plaka belgesini alınca plakacıya kadar gidemeyecek olmanız gibi. saçma yani.

bu nedenle ne yapıyoruz, ağır kusur olmayan bir sözde ağır kusur var ise, (mesela bir ara cam filminde olduğu gibi, amerikan aracı olup sarı gündüz sürüş ışıkları var ise - eski lincoln vs gibi) yaptırmak için zaman yok ise, yakalanana kadar muayeneye gitmiyoruz.  ama egzos muayenesi tam olmalı. cezası çok. zaten gerçekten aracında ağır kusuru olan birisi bu forumdaysa arabasına da o şekilde binmeyecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
İsa Acar yazdı:

Bence hiç te boş gitmemiş, ileri görüşlü olduğunuz için, ceza parasını önceden fazlasıyla ayarlamışsınız :D 

Şaka bir yana geçmiş olsun :) 

Farklı bir bakış açısı evet 450 tl kitaplığı 319 Tl aldık 130 buradan 500 de ranzadan daha ceza yesek öderiz herhalde :D 

Metin Akbal yazdı:

Sorgulama yapıldığı an olay biter geçmiş olsun. Polis jandarma farketmiyor. O yüzden ben eksiğiniz var mı diye soran çok polise denk geldim.

Abi bunlar sorsaydı ben yine yok derdim :D Hiç farkında bile değildim :D 

Mahmut Yıldız yazdı:

Ben de bir kere muayeneyi geçirdim, tüv mesaj attı, muayeneniz yaklaştı diye. Ben de "salaklara bak, daha geçen sene gittik, bu sene yine mesaj atıyorlar" dedim. Meğerse 2 yıl geçmiş aradan. 2-3 ay sonra fark ettim. Çevirmeye falan girmeden gidebilmiştik. 

Düğün günü de teyze oğlunun arabası ile kuaförden geliyoruz. Çevirmeye girdik. Tabi sorun yok diye biliyorum ama muayene tarihi geçmiş. Polis memuru, ceza makbuzunu uzattı, "bu da size düğün hediyemiz olsun" dedi.

Ya bugün çalışma arkadaşlarımla görüşüyorum onlarda muayene yaklaştığında bildirim geliyor normalde diyorlar ama bana gelmedi 🤔

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Osman Yücel Çetin yazdı:

Sistem birbirine entegre muayene yapılınca Polnete otomatik düşer ama men girildi ise herhangi bir tescil bürosundan men kaldırmak gerekir. Muayene yapıldıktan sonra uygulamada problem teşkil etmez ama ceza vs bakımından.

Bir de size tavsiyem eksiğiniz varsa illaki olur insanlık halidir mutlaka sorgu öncesi görevlilere uygun bir şekilde usulünce söyleyin özellikle sigorta işi sıkıntı olmadık yerde olmadık zamanda yolunuzdan kalırsınız çoluk çocuk. 

Farkında olsaydım söylerdim hepsinden geçtim mevcut yoldan çok kez geçmişimdir  sabit kulübe var ve bir kere bile durdurulmadık. Ayrıca ceza yazılan yer kendi köyüm ana yol harici ara bağlantı yolu var oradan giderdim ama dalgınlık işte yapacak bir şey yok artık :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

cezayı erken ödeyin bari yüzde 25 indirim alın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

EbHHw0.jpg

Muayene işlemi başladı. Nasıl sinir oldum nasıl küfürler ettim içimden. Telefon numaramı sisteme 92 yerine 93 yazmışlar o yüzden bilgilendirme gelmemiş😡 

Yildirim Karaca yazdı:

cezayı erken ödeyin bari yüzde 25 indirim alın

Ödeyeceğim 100 TL daha zarara girmeyelim.

Muayene işlemi tamam☺️

EbL8Vy.jpg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

EbHHw0.jpg

Muayene işlemi başladı. Nasıl sinir oldum nasıl küfürler ettim içimden. Telefon numaramı sisteme 92 yerine 93 yazmışlar o yüzden bilgilendirme gelmemiş[emoji35] 
Ödeyeceğim 100 TL daha zarara girmeyelim.

Muayene işlemi tamam[emoji3526]

EbL8Vy.jpg

Km ye bak. Maşallah [emoji28] Ben 111 bini geçtim.

Abi bunlar sorsaydı ben yine yok derdim [emoji3] Hiç farkında bile değildim [emoji3] 

Yok deseydin zaten acırladı [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Km ye bak. Maşallah emoji28.png Ben 111 bini geçtim.

Yok deseydin zaten acırladı emoji16.png

Abi yola gitmiyoruz uzakta birisi olmayınca birde borçlardan ötürü hele ki şu anda ki akaryakıt fiyatları çok sıkıntı.

Yok dedim ağladım kendimi yerlere attım feryad figan cık olmaz dediler 😂😂😂

Çağlar Bayur yazdı:

lpg borularına ne olmuş?

İçeri almadıkları için bilemiyorum abi ama sanırım şundan kaynaklı yeni yönetmenliğe göre bakır boru hiç görünmeyecek spiral boru içerisinden gidecek sanki onlar hava değişimi yaşayarak çürümüyor 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
sorgulama yaptığı an muayene süresi geçti olarak çıkınca ceza yazmadan işlemi yok sayamaz, ceza yazıldı, siz muayene sonrası yakalama kaldırmak için herhangi bir şubeye gideceksiniz, tüv kağıdını gösterip kalkacak, geçmiş olsun
Otomatik kalkiyor abi. Bizim motorda vardi 5 ay sonra muayene yaptirdim direk kalkti
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Benim kayınpeder tam altı yıl muayenesiz bindi araca. Zaten sadece tarla ile ev arası sürüyordu. Bu yıl af geldi cezalı kısmına , gidip yaptırdı. Bir altı sene daha biner artık😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İçeri almadıkları için bilemiyorum abi ama sanırım şundan kaynaklı yeni yönetmenliğe göre bakır boru hiç görünmeyecek spiral boru içerisinden gidecek sanki onlar hava değişimi yaşayarak çürümüyor [emoji23]
Yok yahu bende boruları hep soktulerdi bakır kablo açıkta hep?
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:
İçeri almadıkları için bilemiyorum abi ama sanırım şundan kaynaklı yeni yönetmenliğe göre bakır boru hiç görünmeyecek spiral boru içerisinden gidecek sanki onlar hava değişimi yaşayarak çürümüyor emoji23.png

Yok yahu bende boruları hep soktulerdi bakır kablo açıkta hep?

Abi bilmiyorum valla arabanın altına yatmadım ama bir önceki muayene de de yazmışlardı sanırım o zaman böyle demişlerdi. Zaten cezadan dolayı ve telefon numarasını yanlış yazdıklarından sinirliydim. Dedim var mı bir problem hayır yok dediler. Direkt yola çıktım sonra fotoğraf çektim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

tavsiye: baktınız çevirme var ve muayenenizde yok, çevirmeye girmeden önce mümkünse geride durun gidip memura durumu anlatın, duramadınız girdiniz selektör atın camı açıp el sallayın uyarın, fırsatın varsa sorgulama yapmadan memura durumu anlatın, kısaca sorgulama yapılmadan sizin memura muayenem yok demeniz lazım, çoğu zaman iyi niyetli oluyor memur, sorgulama yapmadan yolluyor, tabii suistimal etmemek lazım, ederseniz bu iyi niyette kalmaz hiç acımazlar haklı olarak...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tavsiye: baktınız çevirme var ve muayenenizde yok, çevirmeye girmeden önce mümkünse geride durun gidip memura durumu anlatın, duramadınız girdiniz selektör atın camı açıp el sallayın uyarın, fırsatın varsa sorgulama yapmadan memura durumu anlatın, kısaca sorgulama yapılmadan sizin memura muayenem yok demeniz lazım, çoğu zaman iyi niyetli oluyor memur, sorgulama yapmadan yolluyor, tabii suistimal etmemek lazım, ederseniz bu iyi niyette kalmaz hiç acımazlar haklı olarak...

Belki fren hortumu çatlak ya da sağ sol arası fark yüzde 70 ve bu yüzden gelip benim çocuğuma vuracak kaydırıp? Ya da trafik sigortası yok, para da yok?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Meclisten dışarı,

Dün yazamadığım atladığım eksik kalan kısmı da yazayım. Ben bu şekilde memurun insiyatif kullanmasını doğru bulmuyorum. Bana herhangi bir kuyrukta arkamda 15 kişi varken birini önüme almak gibi geliyor o memurun yaptığı. Eksiğin varsa sorgulamayayım bak ona göre? Ee benim eksiğim yok ben armut muyum? Bende param olunca yapayım eksik kısmı öyle oluyorsa?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
İlkay Başaran yazdı:

Meclisten dışarı,

Dün yazamadığım atladığım eksik kalan kısmı da yazayım. Ben bu şekilde memurun insiyatif kullanmasını doğru bulmuyorum. Bana herhangi bir kuyrukta arkamda 15 kişi varken birini önüme almak gibi geliyor o memurun yaptığı. Eksiğin varsa sorgulamayayım bak ona göre? Ee benim eksiğim yok ben armut muyum? Bende param olunca yapayım eksik kısmı öyle oluyorsa?

Haklısın, insiyatif kullanınca kanuna kurala ne gerek kalıyor.

Ha şu olabilir, unutulmuş, 1 ay geçmemişse uyarı cezası olabilirmiş, süre verilebilirmiş, ama bu memurun vicdanıyla olacak iş değil tabii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Meclisten dışarı,

bende ne demişim, ististmar etmeyin demişim, sen yada benim gibi adam hadi unuttuk geçti süresi, zaten bakımlı araç, hemen gider yaptırırız, bizim gibileri kastetmiştim, forumdaki diğer arkadaşlarda böyledir masumane unuttuk, derdini anlat memura müsade ederler gider yaptırırsın...

esas  demek istediğim  1-2 günlük gecikme benim kastım, yoksa aman abi dedin polis baktı 2 ay geçmiş, yapıştır gitsin cezayı hatta bağla çekiciyle gitsin, kanunu uygula böylelerine...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bende ne demişim, ististmar etmeyin demişim, sen yada benim gibi adam hadi unuttuk geçti süresi, zaten bakımlı araç, hemen gider yaptırırız, bizim gibileri kastetmiştim, forumdaki diğer arkadaşlarda böyledir masumane unuttuk derdini anlat memura müsade ederler, cezayı yazsa ne farkeder, öylede gidip yaptırmayacak çooook insan var, ben bizim gruptan olanları kastettim...

Bende meclisten dışarı demişim zaten o yüzden. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tavsiye: baktınız çevirme var ve muayenenizde yok, çevirmeye girmeden önce mümkünse geride durun gidip memura durumu anlatın,

muayenesi olan arabaya, muayenesi yok diye ceza yazmaya kalkan polis memuru ile karşılaşmıştım. iyi yaz cezamı gideyim, madem olmadığını iddia diyorsunuz dedim. amiri geldi, saçmalama, muayenesi var bu aracın ekranda görünüyor, ne biçim iş yapıyorsun dedi, azarladı tabi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Murat Sürmeli yazdı:

Haklısın, insiyatif kullanınca kanuna kurala ne gerek kalıyor.

Ha şu olabilir, unutulmuş, 1 ay geçmemişse uyarı cezası olabilirmiş, süre verilebilirmiş, ama bu memurun vicdanıyla olacak iş değil tabii

Her Kanuna tam uyulsa mevcut nüfüsun %50 si duman olmuştu, geri kalan %20 si zaten ömür boyu hapis yemişti (ki hafiflettiğim hali), birde bu tarafı var bu işin...

Doğan Arşiray yazdı:

muayenesi olan arabaya, muayenesi yok diye ceza yazmaya kalkan polis memuru ile karşılaşmıştım. iyi yaz cezamı gideyim, madem olmadığını iddia diyorsunuz dedim. amiri geldi, saçmalama, muayenesi var bu aracın ekranda görünüyor, ne biçim iş yapıyorsun dedi, azarladı tabi.

aha bana şöyle oldu, dusterlaydım, baktı muayenen yok yaktım dedi, hiiop dedim evrağı çıkardım verdim gülüştük devam, artık sistemmi bilerek ayarlı bilemedim,günahı boyunlarına, nedense herşeyi online olan muayene çevirmede tablette yok çıkıyor bazen, neyse...

Not: muayene kağıtlarınız atmayın ruhsatta dursun, zaten durmalıda...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Her Kanuna tam uyulsa mevcut nüfüsun %50 si duman olmuştu, geri kana %20 zaten ömür boyu hapis yemişti, birde bu tarafı var bu işin...

geri kalan yüzde 30 da emniyet teşkilatı olmuş olur o durumda.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...