İçeriğe Yönlendir

Muayene Cezası😔

Arif Aykın
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Arif Aykın
(düzenlendi)

Evet abiler arkadaşlar, malum başlıkta yazdığı gibi bir durum başıma geldi 11 yıldır aktif araç kullanıp ilk defa ceza yazıldı tarafıma şok oldum😔

Bugün işe gitmedim ve artık evlatlar büyüdüğü için hanım ve çocuklarla beraber ranza bakmaya gittik sonrası çocuk odasına kitaplık almak için tekzen firmasına gittik çocukların dolaplarıyla aynı renkte ve indirimde bugün hazır evdeyken alalım dedik. Dönüşte jandarma durdurdu o kadar rahatım ki herhangi bir şey çıkmayacak diye arabada hanım var, çocuklar ikisi de uyuyor, ortamızda kitaplık boydan boya yatıyor. Benim TC ile sorgu yaptı, plakayı yaptı, hanımın TC söyleyecektim ki aracın muayenesi bitmiş işlem yapacağız dediler. Kafamdan kaynar sular döküldü resmen. Dedim yemin ederim unuttum şimdiye kadar günü gelmeden 15-20 gün öncesi yaptırırım kontrol edebilirsiniz evrakları gösterebilirim dalgınlığıma geldi dedim olmaz yazacağız dediler. Hemen yarın için randevu aldım paşalarım birde not düştüler 7 gün içerisinde yaptırılacak tekrar yakalanması durumunda cezai işlem uygulamayın diye ceza kağıdına😡 saat 3 de ceza yedik dedim bakın randevu alayım saat 16:30 a kadar randevu veriyor hemen yanınızda alayım gidip yaptırayım dediysemde kabul ettiremedim 427 TL cezai işlem uygulandı. Sanırım paşa paşa ödeyeceğiz varsa bir yolu yordamı da söylerseniz sevinirim. (Dediğim gibi daha önce başıma gelmediğinden bilmiyorum ne yol izlenir ne yapılır. Yanlış anlaşılmasın lütfen)

Ranzayı akrabaya yaptıracağım internette araştırdım çilek mağazasına falan gittim 5-6 bin TL arasında olan ranzayı, akrabay ranza ve çalışma masası beraber 4.500 TL den 4 bin TL ye anlaştık sonrasında ceza yedik. Yaptığımız pazarlık resmen boşa gitti. 

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Üzgün 4
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur

sorgulama yaptığı an muayene süresi geçti olarak çıkınca ceza yazmadan işlemi yok sayamaz, ceza yazıldı, siz muayene sonrası yakalama kaldırmak için herhangi bir şubeye gideceksiniz, tüv kağıdını gösterip kalkacak, geçmiş olsun

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçmiş olsun. İnsanlık halidir olur böyle şeyler. Telefonda takvime alarm koyun bence. 2 sene sonra muayeneye 15 gün kala alarm hatırlatsın. Kasko sigorta bunlar da aynı şekilde. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağlar Bayur yazdı:

sorgulama yaptığı an muayene süresi geçti olarak çıkınca ceza yazmadan işlemi yok sayamaz, ceza yazıldı, siz muayene sonrası yakalama kaldırmak için herhangi bir şubeye gideceksiniz, tüv kağıdını gösterip kalkacak, geçmiş olsun

Jandarma veya emniyet farkedermi peki abi. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçmiş olsun. İnsanlık halidir olur böyle şeyler. Telefonda takvime alarm koyun bence. 2 sene sonra muayeneye 15 gün kala alarm hatırlatsın. Kasko sigorta bunlar da aynı şekilde. 

Normalde unutmam daha ayın 4’ünde kayınpeder ile konuştuk onun muayenesi gelmiş günü gününe yaptırırım ben dedi, bende beklemem öncesi yaptırırım iki üç gün sonra randevu alırım dedim akıl gitti sonra. Yapacak bir şey yok başa gelen çekilir. 

Hakan Tarım yazdı:

15 dakika ile ceza yemiştim ben 🤣🤣

O zaman ben çok üzülmeyeyim😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Arif Aykın yazdı:

Jandarma veya emniyet farkedermi peki abi. 

sorgu tek , sorgulamadan maruzat bildirilir ise belki işe yarardı bir dahakline artık

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Arif Aykın yazdı:

O zaman ben çok üzülmeyeyim😂

Aynen gayet rahat olun. İnternet kafecilik yaptığım zamandı. 00:00 da dükkanı kapattim, arabaya bindim, çıktım yola. 00.15 de polis kontrolüne denkgeldim. Ben de siz gibi unutmuşum rahat rahat hareket ediyorum. Küüütt yedim cezayı 🤑🤑

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağlar Bayur yazdı:

sorgu tek , sorgulamadan maruzat bildirilir ise belki işe yarardı bir dahakline artık

Bilgim olsaydı bittiğiniz tabiki de söylerdim gidemedik unuttum vs diye ama farkında bile değildim maalesef😔

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Arif Aykın yazdı:

..... Yaptığımız pazarlık resmen boşa gitti. 

Bence hiç te boş gitmemiş, ileri görüşlü olduğunuz için, ceza parasını önceden fazlasıyla ayarlamışsınız :D 

Şaka bir yana geçmiş olsun :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Arif Aykın yazdı:

Sanırım paşa paşa ödeyeceğiz

varsa bir yolu yordamı da söylerseniz sevinirim.

Tek yolu ilk satırda yazmışsınız :D

Çağlar Bayur yazdı:

siz muayene sonrası yakalama kaldırmak için herhangi bir şubeye gideceksiniz, tüv kağıdını gösterip kalkacak, geçmiş olsun

Ben öyle birşey yapmamıştım 😵

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

maalesef o ceza artık dönmez , jandarma zaten böyle büyük ihmallerde asla geri adım atmaz. 

Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bir daha yakalanırsa trafikten men oluyor, o zaman muayeneye çekici ile gitmek ve muayene sonrası trafik şubeye görünmek gerekiyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sorgulama yapıldığı an olay biter geçmiş olsun. Polis jandarma farketmiyor. O yüzden ben eksiğiniz var mı diye soran çok polise denk geldim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Geçmiş olsun kardeşim. Can sıkıcı oluyor bu gibi durumlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Ben öyle birşey yapmamıştım 

zaten bu arkadaşın  muayenesi yok diyen ispiklikler var çevrende :rofl:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Çağlar Bayur yazdı:

zaten bu arkadaşın  muayenesi yok diyen ispiklikler var çevrende :rofl:

Sorma ya 😉 Canı sağolsun Başkanımın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de bir kere muayeneyi geçirdim, tüv mesaj attı, muayeneniz yaklaştı diye. Ben de "salaklara bak, daha geçen sene gittik, bu sene yine mesaj atıyorlar" dedim. Meğerse 2 yıl geçmiş aradan. 2-3 ay sonra fark ettim. Çevirmeye falan girmeden gidebilmiştik. 

Düğün günü de teyze oğlunun arabası ile kuaförden geliyoruz. Çevirmeye girdik. Tabi sorun yok diye biliyorum ama muayene tarihi geçmiş. Polis memuru, ceza makbuzunu uzattı, "bu da size düğün hediyemiz olsun" dedi.

• Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

siz muayene sonrası yakalama kaldırmak için herhangi bir şubeye gideceksiniz, tüv kağıdını gösterip kalkacak

Buna artık gerek kalmadı. Bir sonraki çevirmede muayene yapılmışsa otomatik karar kalkıyor.

@Osman Yücel Çetin de bi yazsın tabi yine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Buna artık gerek kalmadı. Bir sonraki çevirmede muayene yapılmışsa otomatik karar kalkıyor.

artık onu çevirmedeki jandarmaya da anlatırsın :f1:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Sani Gerşon yazdı:

Çağlar Bayur yazdı:

artık onu çevirmedeki jandarmaya da anlatırsın :f1:

Sistem birbirine entegre muayene yapılınca Polnete otomatik düşer ama men girildi ise herhangi bir tescil bürosundan men kaldırmak gerekir. Muayene yapıldıktan sonra uygulamada problem teşkil etmez ama ceza vs bakımından.

Bir de size tavsiyem eksiğiniz varsa illaki olur insanlık halidir mutlaka sorgu öncesi görevlilere uygun bir şekilde usulünce söyleyin özellikle sigorta işi sıkıntı olmadık yerde olmadık zamanda yolunuzdan kalırsınız çoluk çocuk. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...