İçeriğe Yönlendir

2009 A4 2.0 T

Ümit KOÇ 44

Recommended Posts

Ümit KOÇ 44

Herkese merhaba 

bundan yaklaşık 2 ay evvel 2009 2.0 Tfsi quattro diye malum siteden araç aldım fakat 2009 olarak sitedeki tek arabaydı. Karar verdikten sonra fsi değilde  2.0 T olduğunu farkettim. Ve emsalini aramama rağmen bulamadım. Yurtdışı forumlarda var ama Türkiye’de yok. Konu ile alakalı bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler 🙏 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Merhaba, hoşgeldiniz.

Aracınız 2.0 TFSi'dir, onun dışında farklı bir 2.0 fsi motor yok o modelde. Motor kapağında TURBO FSI yazar.

Eğer arabanın arkasında 2.0 T yazıyorsa ya Amerika girişlidir ya da sonradan yazmışlardır.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit KOÇ 44
(düzenlendi)
Serkan Maden yazdı:

Varsa fotoğrafını yükleseniz

Fotoğraf yüklemesi nasıl yapılıyor bilmiyorum 

tarihinde Ümit KOÇ 44 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Merhaba, hoşgeldiniz.
Aracınız 2.0 TFSi'dir, onun dışında farklı bir 2.0 fsi motor yok o modelde. Motor kapağında TURBO FSI yazar.
Eğer arabanın arkasında 2.0 T yazıyorsa ya Amerika girişlidir ya da sonradan yazmışlardır.
Benzinli Audi A4 lerde sadece T yazıyor abi TFSİ yazmıyor.2.0T altında da ayrıca Quattro yazıyorsa turbo FSI Quattro'dur.
Yorum bağlantısı
Ümit KOÇ 44

Dediğiniz gibi 2.0 T Quattro yazıyor Peki 2009 olması ve tek olmasının nedeni nedir hocam. Tek bir fotoğraf ekleyebildim profile 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:
Selim Bilgin yazdı:
Merhaba, hoşgeldiniz.

Benzinli Audi A4 lerde sadece T yazıyor abi TFSİ yazmıyor.2.0T altında da ayrıca Quattro yazıyorsa turbo FSI Quattro'dur.

B7'de öyle ama B8'de tek TFSI yazıyor diye hatırlıyorum. Çok emin değilim.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Audi b8 a4 lerde 2.0 T altına quattro yazarak başlamış. (2009-10 ve 11 'in başlarında.) 2011 den itibaren TFSI yazmaya başlamış. Sonuçta aynı motorlar diye yorumladım ben.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Motorda ara ara güncellemeler var ama temelde aynı motor, hepsi direk enjeksiyonlu yani fsi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ümit KOÇ 44 yazdı:

Fotoğraf yüklemesi nasıl yapılıyor bilmiyorum 

Bir fotoğraf yükleme sitesine fotoları yollayıp, linkini paylaşacaksınız burada. Hayırlı olsun aracınız

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

turbo varmı yokmu? intercoolerden anlaşılır zaten. turbo ise tsi dır zaten. bumların hepsi de aynı sayılır.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Görkem Küçükyılmaz

a3'te de aynı durum mevcut 2009-2010'da 1.4 T yazar 2011-2012'lerde tfsi yazar. A4'te de aynı durum mevcut. Motor aynı yazı farklı sorun yok :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...