İçeriğe Yönlendir

İcra Takibi İle Alakalı

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Yani şimdi babam bana miras olarak borç bıraksa, ben de ret davası açsam, borcu amcamın çocukları mı öder? Saçma değil mi? Ben borcu biliyorum, bunun için ret davası açarım ama diğerleri bilmediği için kabak onların başına patlar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Yani şimdi babam bana miras olarak borç bıraksa, ben de ret davası açsam, borcu amcamın çocukları mı öder? Saçma değil mi? Ben borcu biliyorum, bunun için ret davası açarım ama diğerleri bilmediği için kabak onların başına patlar. 

Evet aynen öyle. 

Sadece amcanın çocukları değil, amcanın çocuklarının çocukları da mirasçı oluyor. 

Benim amcamın borcunda, hem biz yeğenler, hem de benim ablam vefat ettiği için ablamın çocukları vardı borçlu listesinde. 

Ödemeyi de iki yeğen ve benim yeğenimle yaptık. 

Miras borç değil de varlık ise o da kalıyor ama. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet aynen öyle. 

Sadece amcanın çocukları değil, amcanın çocuklarının çocukları da mirasçı oluyor. 

Benim amcamın borcunda, hem biz yeğenler, hem de benim ablam vefat ettiği için ablamın çocukları vardı borçlu listesinde. 

Ödemeyi de iki yeğen ve benim yeğenimle yaptık. 

Miras borç değil de varlık ise o da kalıyor ama. 

Sizin normal şekilde olmuş. Benim yazdığımda kötü niyet var. Bunun önüne geçilmesi lazım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Sizin normal şekilde olmuş. Benim yazdığımda kötü niyet var. Bunun önüne geçilmesi lazım. 

Red eden kurtuluyor işte. 

Takipte olmak gerek. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Red eden kurtuluyor işte. 

Takipte olmak gerek. 

Hani bir söz var, "her evde kardeşlerine kazık atan bir amca vardır, eğer yok diyorsanız sizin babanızdır." diye, garantiye almak lazım. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bu ne anlamadım şimdi, bir talebimiz de olmadı kendilerine, dosyaya itiraz ettim uyap üzerinden, daha annem ve kardeşim dilekçeyi bile vermedi, hatalarını anladılar desem zaten belliydi hata olduğu, ilginç. Bence avukatları bilgi verdi bunlara

image.png.b0bba9095d90e20844676d2f2567295f.png

Açık ama durdurulmuş diyor uyapta, ne demek şimdi bu

image.png.d1ebafa0234bbe2168f6e462b743bf17.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Hani bir söz var, "her evde kardeşlerine kazık atan bir amca vardır, eğer yok diyorsanız sizin babanızdır." diye, garantiye almak lazım. 

Aynen öyle bir amca idi.. 

Annem vefat etti, bir akç ay sonra amcam gelip gidip para istemeye başladı benden.. 

Yeğenim 100 liran var mı ? Yeğenim 200 liran var mı ? 

Geldikçe veriyorum.. 

Tekrar geldiğince, amca kusura bakma da ne parası veriyorum ben sana dedim.. 

Annenin bana borcu vardı dedi :) 

Ki annemin o amcama borcu olması imkansız. Ben beni bildim bileli o amcam babamdan 3-5 harçlık alırdı.  

Amca ne kadar borcu vardı dedim.. Geçmiş gün 300 mü dedi 500 mü dedi hatırlamıyorum. 

Al amca dedim. istediği rakamı verdim. bir daha gelmedi. 

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...