İçeriğe Yönlendir

Sardes Filtre

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

ilk kez man ve bosch haricinde filtre satın aldım, mazot filtresi için daha önce sardes mazot filtresi kullanan oldu mu ? 

bir iki yere baktım ama sorun yaşayan olmamış pek , hava polen olsa umursamam da mazot olunca sorayım danışayım dedim

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence yakıt filtresi için iyisini almak lazım. gözenekler çabuk tıkanırsa performans çabucak azalır.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Doğan Arşiray yazdı:

bence yakıt filtresi için iyisini almak lazım. gözenekler çabuk tıkanırsa performans çabucak azalır.

ben km dolmadan bakımı yaptırdığım için sıkıntı olacağını düşünmüyorum , senede 10 15 bin km yapamıyorum zaten :) maksimum 6000 6500 km

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o zaman fark etmeyecektir. dizel filtresi 25 30 bin km idare edebilen birşey. ama 20 bin den sonra çekişin azaldığını hissedebiliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Valla bizim memlekette mazot maalesef kirli bana göre. Dolayısıyla filtrelerin ömrü kısa oluyor. Önceki bakımlarda her 10 binde tüm filtreleri değiştirirdim (genelde 8-9 bin). Sonra bir bakım mazotu atlayayım dedim ve 20 bine sarkıttım. Araba bakıma gidene kadar son 2 bin km iyice hantallaşmıştı. Bu arada hava filtresini her 5bin döngüsünde değiştiriyordum. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Deniz Kom yazdı:

Valla bizim memlekette mazot maalesef kirli bana göre. Dolayısıyla filtrelerin ömrü kısa oluyor. Önceki bakımlarda her 10 binde tüm filtreleri değiştirirdim (genelde 8-9 bin). Sonra bir bakım mazotu atlayayım dedim ve 20 bine sarkıttım. Araba bakıma gidene kadar son 2 bin km iyice hantallaşmıştı. Bu arada hava filtresini her 5bin döngüsünde değiştiriyordum. 

Standart hava filtrelerini bende öyle yapıyordum ama şuan bende KN filtre var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Öngür yazdı:

Standart hava filtrelerini bende öyle yapıyordum ama şuan bende KN filtre var. 

Daha iyi işte. Can sıkıntısına iyi geliyor. Haftalık çıkarır yıkardım.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tamer Topaç yazdı:

Evet, maalesef fiyatlar çok feci.

Temizlemek için direkt mutfaklarda kullanılan yağ çöz.

yağ çöz kolay sıkıntı olmaz. Önemli olan yağlama spreyi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal
Tamer Topaç yazdı:

Daha iyi işte. Can sıkıntısına iyi geliyor. Haftalık çıkarır yıkardım.

O zamanda filtrenin yapısı bozuluyor erken erken :) Minimum 30 maksimum 50 bin km :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Metin Akbal yazdı:

O zamanda filtrenin yapısı bozuluyor erken erken :) Minimum 30 maksimum 50 bin km :)

Tasarruf için lastiklere fazla hava vurunca alt takımı düşünelim :drinks:

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

3d printerde incecik gözenekli filtre bamayı deneyeceğim ilk fırsatta. yıkar yıkar kullanırız. kağıt filtrenin gözenek çapını bilen varmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tamer Topaç yazdı:

Tasarruf için lastiklere fazla hava vurunca alt takımı düşünelim :drinks:

Yok o ben değilim üstüme alınmadım :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Metin Akbal yazdı:

Yok o ben değilim üstüme alınmadım :D

Bilmem mi :biggrin:

Doğan Arşiray yazdı:

3d printerde incecik gözenekli filtre bamayı deneyeceğim ilk fırsatta. yıkar yıkar kullanırız. kağıt filtrenin gözenek çapını bilen varmı?

Mikron civarı sanırım. İyi fikir. Yalnızca basınç ve zaman içerisinde parçacıkların kopmaması lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...