İçeriğe Yönlendir

LPG Markaları

Yusuf Akbay

Recommended Posts

Yusuf Akbay

İyi Günler Arkadaşlar :

Aracım 1999 fiat palio weekend 1,6 şuan üzerinde atiker marka sıralı sistem var. LPG tankı bagajda bulunuyor. Monte ederlerken köşeye ayarlamamışlar bu yüzden bagajımı öldürüyor. Tankın son tarihinin bitmesine de 1,5 sene kadar kaldı. Ayrıca ben atikerden çok da memnun değilim. Mecbur tank değişecekken yeni tankı simit yaptırıp alta koydurmayı düşünüyorum. El attırmış iken LPG sistemini komple yenileteyim diyorum. Markalar hakkında çok bilgim olmadığı için sormak istedim ;
Bana iyi bir LPG markası önerirmisiniz ?  Ve simit sistem olacak ona göre bir marka olsun.

Herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Neredeyse bütün markalar artık simit sistem takıyor. Aracınızla en çok gördüğüm montajlar Atiker ve Prins markalar. Atiker'den memnun olmayışınız belki de sistemin bakım ve ayar gereksinimi de olabilir. Mevcut sisteminizi yeni teknolojiyle güncellerseniz "şahsi görüşüm" eskisine göre çok daha fazla mutlu olacağınız. Burada hangi marka olduğu çok önemli değil çünkü eski sistem bir motora sahipsiniz. Ama LPG'de markadan ziyade ustalık ön plana çıkıyor. İşinin ehli bir yere yaptırmanız gerekiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

depo tipi her markada bağımsız tercihtir size kalmış, lpg enjektörlerini araştırın derim, hız kapasite ve ses farklı çok belirgin olarak değişiyor, oradan markaya gidersiniz. ben geçen ay araştırdım kendimi lovato obd de buldum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

99 palio motoru sağlamdır basittir. Uyan modellerin ucuzlarından birini seçebilirsiniz. Atiker olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Akbay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

99 palio motoru sağlamdır basittir. Uyan modellerin ucuzlarından birini seçebilirsiniz. Atiker olabilir

aracın motoru 1,6 16V  kime sorsam sorunlu motor diyor. motora bakmak istemeyen ustalar bile çıkıyor bazen :D

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Yusuf Akbay yazdı:

aracın motoru 1,6 16V  kime sorsam sorunlu motor diyor. motora bakmak istemeyen ustalar bile çıkıyor bazen :D

o motor 1996 dan 2007 ye kadar palio, siena, bravo, brava, marea, stilo, doblo (daha bilmediğim başka da vardır) hepsinde kullanıldı.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim atiker kit hata verip benzine atıyordu (yıllık izin öncesi vakit dar zamanda),  beyin, map sensörü vs denendi olmadı, komple sıfır atiker taktırdım, yaza 2 yıl olacak memnunum. Muhtemelen elektrik kabloları vs çürümüş olabileceği aklıma geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Yusuf Akbay yazdı:

kime sorsam sorunlu motor diyor.

onu diyene hemen şunu sormalı: sorunsuzu söyle alayım.... error verebilir tabi bunun karşısında

Yusuf Akbay yazdı:

motora bakmak istemeyen ustalar bile çıkıyor bazen

showroomdan sıfır araba bekleyen usta da çok, motor değil de, bu tip ustalar sorunlu

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
İyi Günler Arkadaşlar :

Aracım 1999 fiat palio weekend 1,6 şuan üzerinde atiker marka sıralı sistem var. LPG tankı bagajda bulunuyor. Monte ederlerken köşeye ayarlamamışlar bu yüzden bagajımı öldürüyor. Tankın son tarihinin bitmesine de 1,5 sene kadar kaldı. Ayrıca ben atikerden çok da memnun değilim. Mecbur tank değişecekken yeni tankı simit yaptırıp alta koydurmayı düşünüyorum. El attırmış iken LPG sistemini komple yenileteyim diyorum. Markalar hakkında çok bilgim olmadığı için sormak istedim ;
Bana iyi bir LPG markası önerirmisiniz ?  Ve simit sistem olacak ona göre bir marka olsun.

Herkese teşekkürler.
Atiker arti iyi usta tamamdir bence lpg usta faktörü cok onemli
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

çok güzel enjektörler var artık mümkün mertebe artık kırmızı enjektörleri terketmek gerekli, atikerin gold enjektörleri kırmızıya göre üst devirleri hissedilir derecede daha düzgün çalıştırıyor. Granddaki ayrı enjektörler benim tavsiyem olur hortum mesafesi de çok kısaldığı için çok rahat edersiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
depo tipi her markada bağımsız tercihtir size kalmış, lpg enjektörlerini araştırın derim, hız kapasite ve ses farklı çok belirgin olarak değişiyor, oradan markaya gidersiniz. ben geçen ay araştırdım kendimi lovato obd de buldum.

Lovato iyidir abi.
Neredeyse 10 yıl önce monte edilmiş,
İlk defa lpg’li araca biniyorum, benzinde de kullanıyorum, muazzam bir fark yok arada.
Montajı yapan usta işinin ehli olmalı.
O yüzden hiç ellemiyorum, obd ben de düşünmedim değil, bakacağım artık tank değişiminde.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bence de LPG de markadan çok işçilik önemli. Kalifiye bir usta derdinize derman olacaktır. Sadece tankı değiştirirseniz de olacağı kanaatindeyim. Durup dururken kendi kendinize masraf çıkarmayın derim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Köksal Yılmaz yazdı:

Benim atiker kit hata verip benzine atıyordu (yıllık izin öncesi vakit dar zamanda),  beyin, map sensörü vs denendi olmadı, komple sıfır atiker taktırdım, yaza 2 yıl olacak memnunum. Muhtemelen elektrik kabloları vs çürümüş olabileceği aklıma geliyor. 

Aracı ilk aldığımız zaman başımıza gelmişti. LPG den benzine atıyordu. LPG deposundan pislik gelmiş. (hat tıkanmış) Regülatör olabilir diye değiştirildi ama düzelmedi. Depodan gelen hattı boşa alıp vanayı açtılar. Basınçla birlikte hat açıldı ve sorun çözülmüştü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Akbay

Kesin olan  Silindir depodan vazgeçeceğim. Markaları bilmediğim içöin sormak istedim. Bende şuan sıkıntı olan aracı çalıştırdıktan sonra araç LPG ye geçtiğinde belli bir süre geçesiye kadar gaz verdiğinde boğulma yapıyor. Gaza basıyorsun devir önce 0 a vurup sonra yükseliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yusuf Akbay yazdı:

Kesin olan  Silindir depodan vazgeçeceğim. Markaları bilmediğim içöin sormak istedim. Bende şuan sıkıntı olan aracı çalıştırdıktan sonra araç LPG ye geçtiğinde belli bir süre geçesiye kadar gaz verdiğinde boğulma yapıyor. Gaza basıyorsun devir önce 0 a vurup sonra yükseliyor.

enjektörler ne durumda, regülatör ne durumda gibi bakmak lazım ikisii için de tamir bakım kitleri var, enjektörler eski sistem ise yenilenebilir, regülatör bakımdan geçirilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Yusuf Akbay yazdı:

tank değişirse projede değişmesi gerekebilir , bence tarihi dolana kadar tamir bakım ile idare edin . Yazın Lpg sorunları azalacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...