İçeriğe Yönlendir

97 Bin Km'de CVT Şanzıman Yağı Değişmeli mi? Riskli mi?

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Levent Güzelkalp
heheh sana öyle geliyor, rest çekmiş yakarım garantiyi demiş adamım, hiç dinlemem valla, hem arkadaş var zaten orada, bu işler nasıl oluyor istişare yapıyoruz, Ford dada aynıydı, karşılıklı bilgi transferi Know-how vs. herşey, emin ol bilgi seviyem hızla yükseliyor, şuan %100 demesemde şanzımanı tam dağıtıp toplayacak seviyeye yakınım, motor kısmında daha temel bilgi seviyesindeyim, malum döküman bul vs. zaman alıyor, daha servis kitapçığınıda bulamadım zaten, Haynes tede yok henüz, ama çıkar nasılsa....
 Bu konularda Dingiliz stayla hayat felsefem, kendin yapacaksın bazı şeyleri, bakım en kolayı zaten, haa elektronikte iş değişir o konuda zayıfım [emoji4] diğer konularda tepem atarsa o parayı vermem kendim dalarım, hele bakım, bunu yapamayacaksam hiç araba kullanmayım daha iyi....
Abi bu bilgiye sahipsen bu ise yonel bence otomatik sanzimani söküp al bunu tamir ettir sonra montaj yaparim diyen usta iscilik icin 3 bin para aliyor kucuk sehirde. Manuel sanziman sokup balata degistirme valonu taslamaya burada 1250 tl yaziyorlar sadece iscilik senin kadar anlasam kesin dukkan acarim
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Levent Güzelkalp yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Manuel sanziman sokup balata degistirme valonu taslamaya burada 1250 tl yaziyorlar sadece iscilik senin kadar anlasam kesin dukkan acarim

manuele o para haa, ne hallere gelmiş piyasa, tamam ekonomi falanda bu paralar azmı, yakında boş boş oturacak herkes, az kaldı....

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
manuele o para haa, ne hallere gelmiş piyasa, tamam ekonomi falanda bu paralar azmı, yakında boş boş oturacak herkes, az kaldı....
Bizim burada fiyatlar yuksek abi malum bulgar komşularımız Edirneye avrupanin bimi gibi goruyorlar sanayi isinide burada hallediyorlar .
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Levent Güzelkalp yazdı:

bulgar komşularımız Edirneye avrupanin bimi gibi goruyorlar 

👏  Haksız değiller.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

İmkan varsa değiştirilebilir. Yoksa 50 bin daha gider minimum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Yetkili?

yetkili servis bu şanzımanı bilmiyor. değiştirmiyorlar da. ellerinde yeni nesil şanzıman yağı da yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Enes Talha Tüfekçi

Merhabalar,

Şanzıman yağını değiştirdim. 103 bin kmde değiştirmiş oldum. Aynı zamanda normal bakıma da soktum aracı. 

Şanzıman pamuk gibi oldu. En ufak sarsıntı ya da silkeleme kalmadı. Şanzıman yağı, 2 filtre değişti ve yağın olduğu karter temizlendi. Ankara Şaşmaz Onur Şanzıman (Nissan Otomatik Şanzıman Servisi)'da yaptırdım. Kendileri CVT konusunda uzman. Malum vites CVT ve Nissan Juke'larla aynı. Ücret olarak 1600 TL ödedim. 5 litre yağ kullanıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Enes Talha Tüfekçi yazdı:

Merhabalar,

Şanzıman yağını değiştirdim. 103 bin kmde değiştirmiş oldum. Aynı zamanda normal bakıma da soktum aracı. 

Şanzıman pamuk gibi oldu. En ufak sarsıntı ya da silkeleme kalmadı. Şanzıman yağı, 2 filtre değişti ve yağın olduğu karter temizlendi. Ankara Şaşmaz Onur Şanzıman (Nissan Otomatik Şanzıman Servisi)'da yaptırdım. Kendileri CVT konusunda uzman. Malum vites CVT ve Nissan Juke'larla aynı. Ücret olarak 1600 TL ödedim. 5 litre yağ kullanıldı.

Hayırlı olsun. Ne marka model yağ kullanıldı? 1600 işçilik filtre yağ dahil çok ucuz değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hayırlı olsun. Ne marka model yağ kullanıldı? 1600 işçilik filtre yağ dahil çok ucuz değil mi?

Nissan ın kendi CVT şanzıman yağı. Renault yetkili servis değiştirmiyor zaten. 5 litre yağ 1200 tl filtreler 150. Kalan da işçilik. Bence ucuz değil. Bir de ben bu fiyatı Nisan ayında aldım. Ama şimdi yaptırdım.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Motul'un 5 litre CVT'si 800 TL şu anda. Ama ben onu kullanmak istemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Merhabalar,

Not olarak aldim abixim teşekkürler ederim . Ankaraya iş icin sonbaharda geldigimde degisimi bende orada yaptirabilirim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...