İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta V - Makyajsız Kasa Far Seviye Ayarlayıcı Sorunu

Ferit Gür
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Ferit Gür

İyi pazarlar herkese, far seviye motoru 0 pozisyonundayken sol far olması gerektiği gibi yukarı kalkıyor ama sağ far da az miktar yukarı kalkmasına rağmen biraz aşağıda kalıyor 4’e alınca sol aşağı iniyor. sağ far aynı anda önce aşağı kadar inip sonra yukarı çıkmaya başlıyor ve en üst sınıra kadar çıkıp duruyor biraz sesli çalışıyor. Bunu söken takan oldu mu illa camı çıkarmak mı lazım veya olması gerektiği kadar yükseğe ayarlayıp motoru iptal etsem muayenede sorun çıkarır mı öyle çok kullandığım bir şey değil (not: geçen yıl iç tarafı kirli olduğu için içini yıkamıştım ama şimdilerde sorun olmaya başladı motor bozuk değil de sanki kafası karışıyor gibi.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Sanki far pozisyonları motora göre yanlış ayarlı gibi. Farları söküp en alt pozisyondayken bir daha ayar yaptırmayı denediniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Deniz Kom yazdı:

Sanki far pozisyonları motora göre yanlış ayarlı gibi. Farları söküp en alt pozisyondayken bir daha ayar yaptırmayı denediniz mi?

Ben csp led takmıştım elektrikçi ayar yaparken vidaları çevirdi ama odak yerinde değişiklik olmadı elektrkçi de led olduğu için ayarlanmıyor demişti bunu her iki far için de yapmıştı. Sizin dediğiniz tip ayar nasıl oluyor

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Çağlar Bayur yazdı:

led fanı far kapağına takılmış olabilir?

Abi ona hiç dikkat etmedim kapaksız da denerim ama motor bir yöne zorlayıp gidemezse diğer yöne mi çalışmaya başlıyor

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi ona hiç dikkat etmedim kapaksız da denerim ama motor bir yöne zorlayıp gidemezse diğer yöne mi çalışmaya başlıyor
Muhtemelen kasildigi için far tasını zorluyor ve bu sebeple de far motoru aşağı inmeye çalışsa da far tası kasildigi için yukarı çıkıyor. İnşallah iç ayar topuzlarindan falan çıkmamıştır far tası yoksa durum fena.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:
Ferit Gür yazdı:

Muhtemelen kasildigi için far tasını zorluyor ve bu sebeple de far motoru aşağı inmeye çalışsa da far tası kasildigi için yukarı çıkıyor. İnşallah iç ayar topuzlarindan falan çıkmamıştır far tası yoksa durum fena.

O zaman far kapağını çıkarıp da deneyeyim hatta sağ farı sol soketine takıp öyle denemeyi de düşünüyorum. eğer kapaktansa universal kauçuk kapaklar satılıyor ortasında fan boyutunda deliği var. Hiç öyle takılma filan da durmadım sol farda hiç öyle bi sorun yok, ama sağ farı elimle tıklattığımda bir kaç kere motor çalışıyor gibi ses yapıyor sonra o da kesiliuor sanki limitini sonuna kadar zorluyor gibi 

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Çağlar Bayur yazdı:

led fanı far kapağına takılmış olabilir?

Metin Akbal yazdı:
Ferit Gür yazdı:

Çok teşekkür ederim sorun dediğiniz gibiymiş fan değil de ledlerin driverları tasa takılıyormuş her iki farda da dış tarafa aldım rahatladı motor yarın delikli kauçuk kapaklardan alırım ya da oraya ayarlayabileceğim bir şey var mı tavsiyelere açığım 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ferit Gür yazdı:

Çok teşekkür ederim sorun dediğiniz gibiymiş fan değil de ledlerin driverları tasa takılıyormuş her iki farda da dış tarafa aldım rahatladı motor yarın delikli kauçuk kapaklardan alırım ya da oraya ayarlayabileceğim bir şey var mı tavsiyelere açığım 😊

1.5 litrelik şişeyi dibinden kesince oturmuştu benim arabaya :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Metin Akbal yazdı:

1.5 litrelik şişeyi dibinden kesince oturmuştu benim arabaya :)

Esnek arkası bombeli kauçuk kapak siparişi verdim bakalım uymazsa iade edip ben de denerim bunu 👍👍

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...