İçeriğe Yönlendir

Citröen C3 - Silindir Kapağı Conta Değişimi

Timuçin Duru

Recommended Posts

Timuçin Duru

Merahabalar🙋‍♂️

Tam 1 hafta oldu aracımı alalı 2006 model citroen 1.4 sx benzin

Expert silindir kapağındaki contada kılcal kaçakların olduğunu ve suyun içinde çok azda olsa yağ gördüklerini belirttiler, bu contayı değiştirmenin maliyeti, ne kadar sürdüğü ve değişimini yapmadığım taktirde ay sonunda yapacağım yaklaşık gidiş-geliş 1500 km yolda sıkıntı çıkarıp çıkarmıyacağını tahmin yürütebilecek var mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Zamana ve mekana göre maliyet değişir belki ama değişmeyen şey bu gün yapacağınız onarımın maliyeti yarın yapacağınız maliyetten çok daha az olacağıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Suyun içindekinin yağ olduğuna eminler mi? Su eksiltiyor mu araba? Performansta sıkıntı var mı?

Ben bariz bir yanık conta belirtisi olmadan açtırmazdım heralde

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Eminlerse ustanıza gösterin , sıkıntı var ise bence contayı değiştirin sonra başınıza iş aşmasın basit ve ucuz bir iş conta değiştirme

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Conta tek başına kaçak yapmaz. Muhtemelen araç araret görmüş, üst kapak da işlem isteyecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

su da yağ görüldü ise 1500 km gitmek imkansıza yakındır.  gidip gelmeyi başrsa da, maliyet x10 a kadar çıkma riski de var. ben böyle yola çıkmaz marşa dahi basmazdım

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru
Behlül Baş yazdı:

Suyun içindekinin yağ olduğuna eminler mi? Su eksiltiyor mu araba? Performansta sıkıntı var mı?

Ben bariz bir yanık conta belirtisi olmadan açtırmazdım heralde

1 hafta kullandım bir eksiltme aözkonusu değil su temiz ekspert öyle söyleyince kafama takıldı

Tavsiye edebileceğiniz biryer varmı Büyükçekmece Beylikdüzü civarşarında peki

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selim Gül
Timuçin Duru yazdı:

Merahabalar🙋‍♂️

Tam 1 hafta oldu aracımı alalı 2006 model citroen 1.4 sx benzin

Expert silindir kapağındaki contada kılcal kaçakların olduğunu ve suyun içinde çok azda olsa yağ gördüklerini belirttiler, bu contayı değiştirmenin maliyeti, ne kadar sürdüğü ve değişimini yapmadığım taktirde ay sonunda yapacağım yaklaşık gidiş-geliş 1500 km yolda sıkıntı çıkarıp çıkarmıyacağını tahmin yürütebilecek var mı?

@Timuçin Durubayramdan önce c5 aracımın külbütör kapağını ve contasını değiştirdim. Bunları EUROREPAR serviste yaptırdım. Kapak, conta, işçilik 2500 tl yakın bir rakam tuttu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...