İçeriğe Yönlendir

Kural Tanımamazlık Boyutu

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Merhaba. Artık ülkenin her kesiminde kural kanun tanımamazlık ciddi artış göstermeye başladı. Gelen göçmen portföyünün düşüklüğü, eğitimsiz kimselerin cahil cesareti, paralı kişilerin üstten bağlantılı aymazlıkları vb kesimlerde ciddi artış var. 

Instagram’da istanbultrafik34 diye bir sayfaya üyeyim. Sürekli trafikten kaza, yol durumu, kayıp çalıntı, güzergah vb durumlarla ilgili görüntülü paylaşımlar yapar. Son zamanlarda ciddi miktarda trafikteki kavga dövüş videoları paylaşmaya başladı. 

kimse kanun kural tanımaz oldu. Kimse adaletten korkmuyor. Tam bir başıboşluk olduğunu hissediyorum. Emniyet ve adalet ancak sosyal platformlarda çok ses getiren olayların üstüne gidiyor. 

Herkes kafasına göre karşısındakine güç gösterisi yaparak veya tehdit ederek hareket etmeye başladı. Saygı zaten yok. 

bu işin sonu iyi değil arkadaşlar. Büyük bir patlama olacak ama ne zaman bilmiyorum 

• Beğen 18
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

adaleti sokakta tahsis etmek olağanlaşırsa,  ne yapıldığına  değil de kimin ne yaptığına göre ceza kesilirse, yani bizde olmayan şeyler tabii bunlar, öylesine aklıma geldi diye not düşeyim. ileride daha rahat ifade edilebilir

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Instagram’da istanbultrafik34 diye bir sayfaya üyeyim

Dünkü malum olay üstüne yatmadan biraz baktım hesaptaki paylaşımlara uykum kaçtı. Biz gün içinde 1 ile karşılaşıyorsak İstanbul genelinde en az 10000 olay oluyor.

Valla ben genel olarak umutsuzum kısa vadede, ne olur da düzelir bir fikrim yok. Fikrim var da aslında, onları kimin yapacağına dair fikrim yok.

Bir şekilde kameraya alıp sosyal medyaya atmaktan başka bir savunma mekanizması yok vatandaşın şu an.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunmaz. M. Kemal

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kimse adaletten korkmuyor.

Olmayan şeyden kim neden korksun ki 😑

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Benim gelecekten en büyük korkum bu. Domates 25 lira ise yarım kilo alırım, elektrik pahalı tasarruf ederim, akaryakıt uçtu arabayı park ederim. Bu da geçer ya Hu deriz. Ancak bu durumlar gelip geçici değil. Trafikte, hastanede, okulda, çarşıda, pazarda kısacası hiç bir yerde kamu düzeni kalmadı. Açıkçası benim ne kendimi ne çocuklarımı koruyacak gücüm yok. Ne çok zenginiz, ne bir aşiret üyesiyiz, ne hatrı sayılır tanıdıklarımız var. Bizim gibi sıradan insanların tek güvencesi devlet. Bana ne derseniz deyin, biraz eski kafalıyım. Devlet gerekirse bazen ceberrut olmalı. Yoksa testi kırıldıktan sittin sene sonra gelecek adaletin kimseye faydası yok. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Artan nüfusla doğru orantılı arızalı insan sayısı da artıyor. Evin balkonuna kamera koysam her gün olay kaydederim. Bugün öğleden sonra karşı börekçide kavga çıktı. Akşam motorsikletli eleman trafikte durup arkasındaki bayanı indirip yoldan geçen arabaların önüne atmaya çalıştı.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bir Jungle dayız,Hava aydınlanana kadar herkes başının çaresine baksın.

Başının çaresine bakma yöntemleri ;

a:onlar gibi olup sopa, alet edevatla

b:iletildiği üzere

"Yakın gelecekte birtakım fitneler çıkacaktır. Fitne zamanında (ona karışmayıp) oturan kişi, ayakta durandan daha hayırlıdır. Ayakta duran da, yürüyenden daha hayırlıdır. Bu yolda yürüyen ise bilfiil fesada çalışandan daha hayırlıdır. Fitneden sakınmayıp, kendini ona maruz bırakmak suretiyle gözünü ona dikecek olursa, muhakkak onun kahrına uğrar. Her kim ondan iltica edip, sığınacak bir yer bulursa hemen sığınsın. "

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğitim ve ekonomik refahlık yok. Bunlar olmayan yerde kabile yaşamı başlar

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mesela dün beylikdüzü’nde adamlar arabaya hem vurdu hem içindeki adamı eşinin ve çocuğunun önünde dövdüler. Sosyal medyada gündem olunca bugün dövenleri nöbetçi mahkeme tutuklamış. Ama olay duyulmasaydı hiçbir şey olmayacaktı. 

dövenler bu cesareti nereden alıyor? Hapisten, sabıka kaydından bu kadar mı korkmuyorlar. Gerçekten çok ilginç. 

https://www.ensonhaber.com/amp/3-sayfa/istanbulda-surucuyu-olduresiye-doven-magandalar-adliyede

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sabıka kaydı bazıları için oyunlardaki level gibi. Çekinmenin aksine gerekli bir şey kendi dünyalarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Para bizim millete yaramıyor. Delikanlıyı pıstırıp, pısırığı coşturuyor. Aynı alkol gibi

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Toplumca fena gerginiz sürekli bi aksiyon var, zam üstüne zam haberleri ekonomik olarak özgür bi millet olmadığımız için bu gerginliği hayatın içine yansıtıyoruz, adamın zaten burnuna gelmiş en ufak bi olayda patlamaya yer arıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

dövenler bu cesareti nereden alıyor? Hapisten, sabıka kaydından bu kadar mı korkmuyorlar. Gerçekten çok ilginç. 

bir önceki haber bülteninde de covidden salınverilenin işlediği katliam cinayet haberi vardı, yani evet sabıka hapis felan ulaşbileceği bir bilinç değil, arabada oturan tipleri görmedin mi? adam marşa basıp kaçmayı beceremedi... yanında oturan tatlısu kabadayısı korkulu gözlere o an etrafını salanlara bakıyordu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Ülke bunlarla dolu Tansu, güvenlik falan hak getire. Sistem seni uzlaşmaya itiyor, bir sürü uzlaştırmacı var. 

Yaşadığım ilçede 37 yıldır yaşıyorum, babam 63 yıldır yaşıyor. 10 esnaftan 9 unu iyi kötü tanırım. Tek yön yola tersten giren gençler üzerime yürümüştü yol vermediğim için. Esnaf toplanıp tehdit etmese ya kallavi dayak yiyecektim ya da beyzbol sopam birinin kafatasını kıracaktı.

Benim yeni yöntemi açıklıyorum; kaza yoksa pardon deyip devam ediyorum yoluma. Kaza varsa da polis çağırıyorum, elim beyzbol sopasında arabamda oturuyorum. :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Sabıka kaydı bazıları için oyunlardaki level gibi. Çekinmenin aksine gerekli bir şey kendi dünyalarında.

Dün akşam haberlerde izledim. 16 suçtan aranan adam polis memurunun kafasına sert cisim fırlatıyor ve polis şehit oluyor.
Cezaevi sistemi çöktü, adliye sistemi çöktü. Kolluk kuvvetleride pes etmek üzere....
Son aşamada olduğunda bozuk ekonomi ile birleşen ortam memleketi iç savaşa yada dışarıdan saldırıya açık hale getirecek. 
Dediğim gibi zamanla adım adım ....

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Murat Sahın yazdı:

beyzbol sopam

Haha sevdim bunu. Beyzbol sopası+ruhsatlı cz75 bulunur bizde araçta. Kafasına esip birinin bana sıkmayacağı yada bir düşmanımın gelip kalleşlik yapıp yapmayacağı belli değil. Ülke aşırı kötü bi durumda afganlar felan belde palayla geziyorlar İstanbul'da, hakedene hakettiğini veririz herkes kendi önlemini kendi almalı devletten şu dönemde fayda yok. Geçen hafta esenyurtta selektör yapmışlar sağa geçmedi diye adama sağından geçerken sıkmışlar. Daha duymadığımız görmediğimiz neler var böyle, elinizden geldiğince sakin kalın ben de bunu yapıyorum ama bi olay olup geri dönülmez hal alınca canımdan olmak istemiyorum açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mesela bugün metroda sigara içen serseriler. Bu cesareti nereden buluyorlar. Ceza yazılmış ama 2-3 bin lira. Halbuki bunlara 30 bin kitleneceksin. Üstüne sabıka kaydı oluşturacaksın. Ceza çözüm değildir ama kısa vadede başka seçenek gözükmüyor

https://www.trhaber.com/m/genel/istanbul-da-skandal-olay-metroda-sigara-icen-gencler-iste-boyle-h44181.html

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu cesareti nereden buluyorlar. Ceza yazılmış

ceza yazılmış? yazsınlar sayfa sayfa yazsınlar, ödemessen bir sayfa daha yazsınlar? biz buna cehalet kalkanı diyoruz, görünmez bir zırh bu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ceza yazılmış? yazsınlar sayfa sayfa yazsınlar, ödemessen bir sayfa daha yazsınlar? biz buna cehalet kalkanı diyoruz, görünmez bir zırh bu.

Bu çocuklar dediğiniz gibi içeri bile girip çıksa ünvan almış sayacaklar kendilerini. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Gezielim görelim.

Nereye Gezilim hocam? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...