İçeriğe Yönlendir

Nissan Almera 1.5 Tekna Alınır mı?

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Değerli ahali herkese selamlar,

2004 1.4i comfort fiestamı sattıktan beri uzun süredir yoktum forumda. Şu sıralar kafamdan 1.5 almera almak geçiyor. Tasarım olarak hoş, iç dizaynı da güzel ve Nissan araçları genellikle motor mekanik olarak çok sorun çıkartmayan araçlar olarak biliniyor. 2004 ve sonrası modeller Tekna olarak geçiyor ve oldukça dolu gibi. C segmenti bir araç oluşuda cezbediyor.

Hantal olup gidip gitmemesiyle alakalı tek bir beklentim dahi yok. Aldıktan sonra kenara 10 bine kadar para ayırıp gereken her şeyini de A' dan Z'ye yaptırmayı düşünüyorum.

Örnek ilan olarak bırakıyorum. 130 bine kadar düşüncem var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-emsalsiz-full-bakimli-nissan-almera-1.5-tekna-benzin-lpg-1020669187/detay

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Kuzenimde vardı. Kısa bir süre de kullandım. Süspansiyonu sert ve vites geçişleri biraz zor gibiydi. Tabi şu an o araç ne kadar bakimliydi onu hatırlamıyorum. Onun dışında gidişi felan fena değildi. Digital klima felan vardı. Orta ekranda bir sürü bilgi vardı ama tam hatırlamıyorum. Benim aklımda kalan yönleri iyiydi.

İkinci el araçta benim en onemsedigim şey 3-5 km kullanıp bakmaktır. İçime sinerse bir de ustası da ok derse üçe beşe bakmam alırdım.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Atmosferik için performansı aman aman kötü değil. Arac donanım olarak iyi ama tabi biraz alışılmışın dışında. Mesela klima ile teyp aynı tuşlarla kumanda ediliyor. 

Süspansiyonları sert, sürüş karakteri eğlenceli, kalitesi iyi bir araçtır. Parça ve usta konusu biraz uğraştırır ama büyük sehirlerde çok sorun teşkil etmez.

Bu arada yeniyken bile tutulmazdı. Satarken uğraştırır.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sanırım 2000 senesinde geldi ülkemize, ilk gelenlerden bir tane aldırmıştım arkadaşıma, 22 seneden bu yana halen kullanıyorlar 250 bin km gibi şu an. Genel itibariyle memnunlar. Olağan dışı bir sorun yaratmadı. Performansı da üzmüyordu, gençliğimde ben de çok kullandım o aracı. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Mis gibi arabadır. Trde kıymeti bilinmemişlerden. 

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Lpg de sorun yaşamazsınız

Yakıt tüketimi fena değil

Bildiğim kadarıyla kronik arızası vs yok

Eksi olarak sayabileceklerim
Radyo ve dijital klima düğmeleri ortak

Arka stoplar bişey olursa zor bulunuyor

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Biniciye dört dörtlük araba. Satışında bileni ve kıymetini bileni bulması zaman alabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

belli model yılı ve yaştan sonra rutin bir şey söylenemez, bir de nissan parçası çalışan yerleri bulun önce, ben olsam 120 bini muhtemel bir maceraya atmazdım, almera ya merakım vardır gidip alırım orası ayrı kendim çözebilirim uğraşırım vs. ben tipini beğeniyorum mesela ama listeme almam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Siz hiç elinizde Nissan araca ait kırık bir parça ile sanayide dolaştınız mı ? 

Bursa da, İstanbul da ben çok dolaştım. Ahhh ki ne ah. Bu marka ruhumda onarılması imkansız derin yaralar oluşturdu.  

Parçacı parçacı dolaşmaktan perişan, duvar dibine Çorum usulü çömelmiş ve bir gözüm seğirirken ağzımdan şu kelimeler dökülüyordu. Bir daha yolcu koltuğuna bile oturmam .

Önce parçasını araştırın derim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Nissanın her arabası alınır. Sorun çıkarmaz kolay kolay. Mesele araçla uyum sağlayıp sağlayamamakta. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

2007 model tekna almera yı 4 sene kullandım.Ben ilk sahibi astsubaydan aldığım için km 100.000 di ve hata boya yok çok bakımlı bir araçtı.140 bine kadar kullandım araç siyah olmasına rağmen fethiye de  buzhaneye çeviriyordu,motor hiç üzmez 3 kişi bagaj full 140-150 çok rahat görür,yüksek olduğu için sürtecek mi değecek mi derdi yoktur,yakıt brc lpg ile çok cüzzi idi hesaplama bile yapmıyordum,aldığım arkadaş baskı balata hiç değişimedi dediği için ben değiştirdim başkada 1 lira masraf etmedim rutin bakımları her sene yapılıyormuş zaten bende öyle 10.000 de bir değiştirdim.Temizini arayın sahibinden en fazla 3. sahibi olsun bu ilandaki gibi pert araç almayın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

İlandaki araç ile feleğin çemberi arasında bir takım hareketler olmuş gibi :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Aracın fizik ve diksiyonu çok düzgünmüş [emoji1787]
Satıcı öyle demiş

Diksiyonu iyiyse gerisi önemli değil
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Fatih Keskin yazdı:

Diksiyonu iyiyse gerisi önemli değil

Gece haberlerini sunacak ya,  diksiyon ve prozodi mühim..

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Benim arabanın diksiyon bozuk. Nau nau deyip duruyor. Ne demekse.

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...