İçeriğe Yönlendir

Connect İlk Harekette Yığılma

Alper Efe

Recommended Posts

Alper Efe

Merhaba iyi günler 2008 model Ford connect GLX aracımda İlk hareket de araçta yığılma oluyor sanki gaz yemiyor gibi neredeyse stop edecekken debriyaj a basıp düzeltiyorum ve 1den 2 ye geçince de çok kısa da olsa gaz tepkime 1 yâda 2 Saniye kadar geç oluyor 

Egere temizlendi ve ve emme ve egzoz manifoltu sökülüp temizlendi enjektör bakımı yapıldı çok az düzelme oldu aracımda katalizör veya partikül filtresi varmı varsa bundan doğabilecek bi sorunmu yada sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teşhis cihazına bağlanıp yol sürüş testi sırasında ters giden ne varsa okunabilir, ezbere girişilmez, girişlise de sizde olduğu gibi sonuç vermez, anlattıığınız tamir denemeleri 2-3 bin TL , yazık ben olsam ilk olarak maf verisini incelerdim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Ulusoyy

Alper bey merhaba, aynı sorun benim aracımda da var maalesef. Aracım Connect 2007 110 ps glx. Bunu bir türlü sanayideki ustalara anlatamadım. Ya da böyle ince bir detayla uğraşmak istemiyorlar. Ben bu sorunu yokuşta kalkarken daha çok yaşıyorum. Gaz tepkimesinin 2-3 saniye gecikmesi arabayı geri kaydırıyor. Araç gücünü toplayınca da rampalarda bana mısın demiyor, benzinli yeni model araçları bile sollayıp geçiyor. Aracın gücünde bir problem olduğunu düşünmüyorum fakat bir senkronizasyon sorunu var ama bulamadım maalesef. Servislere bu sorundan bahsedince de Fordların bu modellerinin kronik sorunu olduğunu söyleyenden tutun da araca binmeden gaz pedalının değiştirilmesi gerektiğini söyleyen ustalarla karşılaştım. Tabi bunların hiçbiri bana inandırıcı gelmedi. Ya soruna çözüm odaklı yaklaşan bir ustayı bulamadım. Ya da böyle bir durumla karşılaşmadıkları için sorunu deneme yanılma yoluyla çözmeye çalışıyorlar. Çağlar bey bu maf mevzusunu biraz açarsa sevinirim. Bu sayede bilgilenmiş de olacağız.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Ulusoyy yazdı:

Çağlar bey bu maf mevzusunu biraz açarsa sevinirim. Bu sayede bilgilenmiş de olacağız. 

hava emişni ölçen parça, giren hava kütlesini tam okumaz ise ilk kalkış çok sorunlu olur

Yorum bağlantısı
Ahmet Ulusoyy

Çağlar bey cevabınız için teşekkür ederim. Peki bu maf ile ilgili sorun nasıl tespit ediliyor? Yukarıda bir cihaz bağlamadan bahsetmişsiniz. Bu cihazı yetkili servisler dışındaki servislerde bulmak mümkün mü? Bir de bu cihaz araba hareket halinde iken mi ölçüm yapmalı? Bu konularda da bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Ulusoyy yazdı:

Çağlar bey cevabınız için teşekkür ederim. Peki bu maf ile ilgili sorun nasıl tespit ediliyor? Yukarıda bir cihaz bağlamadan bahsetmişsiniz. Bu cihazı yetkili servisler dışındaki servislerde bulmak mümkün mü? Bir de bu cihaz araba hareket halinde iken mi ölçüm yapmalı? Bu konularda da bilgilendirirseniz sevinirim.

emiş hava kütlesini hemen her cihaz okuyabilir, universal olanlar da, yetkili servisteki cihaz şart değil. yolda giderken canlı veri okuyacak, gaz verdikçe, devire bağlı olarak, gerisi ustanın tecrübesi ile teşhis.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...