İçeriğe Yönlendir

Park Halinde Sürtme Sonrası Onarım Önerileri

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar,

Bu sabah aracıma gittiğimde camda ufak bir not buldum :) Aracıma hafif bir dokunuştan bahsediyordu. Arabam daha körpecikti :(

Neyse ki vatandaş en azından kaçmamış, numarasını bırakmış. Bu nezaketi nedeniyle zaten öfkem hemen dindi ve kendisine teşekkür ettim telefonda da. 

Sorum şudur. Hasar sadece boya gibi görünüyor. Çatlak patlak bir şey görmedim. PAstayla da çıkmıyor, denedim. Boyayı kazımış olduğu gibi. 

Kasko mini onarım olur mu diye sigortamı aradım, tutanak tutun dedi. Bugün Honda Mutluhan'a gideceğim. Bir onarım fiyatı alacağım (boya rötüş sanırım sadece). 

Vuran arkadaşa da dedim, eğer çok çıkarsa kaskodan yaparız, çok değilse boyacıda hallederiz diye. 

Çiziği ekte gönderiyorum, sizce bunu mini onarımdan (Sompo en kapsamlı paket) yaparlar mı? Honda kesin yüksek fiyat verecektir ama dışarıda yaklaşık fiyat beklentim ne olmalı?

Ya da hiç uğraşmayıp çelik rötuş zımbırtısından alıp ben mi onarsam?

ooz9937.jpg

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Geçmiş olsun. benim başıma da gelmişti kendim çözmüştüm bunu da herhangi bir boyacı cüzi bir rakama halledebilir, servise yada kaskoya başvurmazdım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Deniz Kom yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Bu sabah aracıma gittiğimde camda ufak bir not buldum :) Aracıma hafif bir dokunuştan bahsediyordu. Arabam daha körpecikti :(

Neyse ki vatandaş en azından kaçmamış, numarasını bırakmış. Bu nezaketi nedeniyle zaten öfkem hemen dindi ve kendisine teşekkür ettim telefonda da. 

Sorum şudur. Hasar sadece boya gibi görünüyor. Çatlak patlak bir şey görmedim. PAstayla da çıkmıyor, denedim. Boyayı kazımış olduğu gibi. 

Kasko mini onarım olur mu diye sigortamı aradım, tutanak tutun dedi. Bugün Honda Mutluhan'a gideceğim. Bir onarım fiyatı alacağım (boya rötüş sanırım sadece). 

Vuran arkadaşa da dedim, eğer çok çıkarsa kaskodan yaparız, çok değilse boyacıda hallederiz diye. 

Çiziği ekte gönderiyorum, sizce bunu mini onarımdan (Sompo en kapsamlı paket) yaparlar mı? Honda kesin yüksek fiyat verecektir ama dışarıda yaklaşık fiyat beklentim ne olmalı?

Ya da hiç uğraşmayıp çelik rötuş zımbırtısından alıp ben mi onarsam?

https://www.hizliresim.com/ooz9937

[url=https://www.hizliresim.com/ooz9937][img]https://i.hizliresim.com/ooz9937.jpg[/img][/url]

Bir gün şuraya resim yükleyebileceğim :D

Kolay hallolur, bunun için kaskodan işlem yaptırmazdım. Mini onarımlarda uzman firmalardan bir fiyat alın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Geçmiş olsun, resmi yükledikten sonra sağ klik yapıp yeni sekmede açın. Yeni sekmedeki linki buraya yapıştırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ben kapıda falan zannettim okurken. Plastik aksammış bu sevindrici. Bence de hiç kasko sigorta tutanak vs işine girmeyin. İyi bir boyacı komple boyasa da olur rötuş yapsa da olur. Sadece boya parasına bile hallolur bu 25 30 liraya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sompodan mini onarım kullanmayın. 
Başka şirkete geçişte indiriminiz bozulur,  tramere de yansır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Eğer tırnak takılmayacak kadar az çizildiyse önce 2000 kum, sonra 3000 kum su zımparası ile sulu zımpara yapılır. Sonra Fine Grade pasta ile ince işi halledilir. En sonda cila ile giderilebildiği kadar parlatılır. Ben eskiden bu şekilde yapıyordum. Boyaya gerek olmaz sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 adet fırça 2 gr rötüş ile devam, dosya/mutluhan vb. seçenekler seneye 5000TL olarak geri döner poliçeye

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Merhabalar,

Dün servise gittim, tampon değişecek dediler. Kırık, çatlak yok ancak plastikte boya çiziğinin üstünde hafif ezik var. Ayaklar sağlam. 10bin tramer yansır dediler.

Oradan kaporta boya yapan bir yere gittim, tampon boyanıp verniklenecek ama renk tam tutmayabilir, 1000 tl dediler. 

Tinerle beyazlıkları kazıdım, rötuş seti sipariş ettim. Arkadaşı da aradım, nezaketi için yine teşekkür ettim ve kendisinden sadece rötuş seti almasını talep ettim. Başka bir beklentim olmadığını söyledim. İstediğim rötuş setini aldı. Bekliyorum, kendim kapatacağım. Ufak ezik de düzelmeye düzelir ama uğraşmayacağım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Deniz Kom yazdı:

Dün servise gittim, tampon değişecek dediler.

bu servisi bakanlığa şikayet etmeli, yuhunuuuuuzzzz yani. yazık günah, resmen 3kağıt teşebbüsü

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Deniz Kom yazdı:

tampon değişecek 10bin tramer yansır dediler.

tampon boyanıp verniklenecek ama renk tam tutmayabilir,

vFcC0IEB_400x400.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

bu servisi bakanlığa şikayet etmeli, yuhunuuuuuzzzz yani. yazık günah, resmen 3kağıt teşebbüsü

Kasko tampon vermez ki bu hasara.. 

Bence sadece; yapmak istemiyoruz işimiz çok şu an demek istemişler.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Deniz Kom yazdı:

Dün servise gittim, tampon değişecek dediler.

Motor inecek dese daha ikna edici.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Çağlar Bayur yazdı:

Valla Mutluhan öyle dedi :)

Eziği düzeltemeyiz bu tampon değişecek dediler. Sadece boyayın dedim onu da kabul etmiyorlar :)

Ezik mezik ben kullanacağım böyle, depresyondayım, uğraşamayacağım :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben olsam şikayeti basardım, resmen 3kağıda teşebbüs, işi bilmeyen biri olsa verecek parayı lüzmsüz yere, milli servete ayrıca yazık , onu söyleyen yiğit servis danışmanı kasko eksperini görünce süt dökmüş kedi oluyor ama, sıkıyorsa kasko lu hasarda şu tampona değişim yazsın?

Deniz Kom yazdı:

Sadece boyayın dedim onu da kabul etmiyorlar

bu alenen ticari suç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Tecrübe Konuşuyor 🙂 Benim araçlarada ne yapsam dokunuyorlar artık alıştım evde pasta setim var.

Rötuş yapar geçerdim ki sizde öyle karar vermişsiniz bu kadar çizik için Kaskoya asla dokunmazdım.Servisede Bravo Kapı falan olsa anahtarı isteyeceklermiş neredeyse insaf.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihat Küçükay

Öncesi-sonrası olarak dediğim uygulamayı yaptım. %95 başarılı oldu bence. e54440ea7843f416257b9187ef57353e.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Cihat Küçükay yazdı:

Öncesi-sonrası olarak dediğim uygulamayı yaptım. %95 başarılı oldu bence. e54440ea7843f416257b9187ef57353e.jpg

Elinize sağlık. Ben artık akışına bıraktım. 6 haftalık arabada tıklanmamış yer bırakmadılar..

Arabaya pasta atmaktan yakında saca ineceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...