İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 1.4 Tdci Airbag problemi

Atakan Sarıyar

Recommended Posts

Atakan Sarıyar

Herkese iyi forumlar ve şimdiden bana harcadığınız zamanınız için teşekkürler. 3 ay önce 185.000km’de 2005 model Ford Fiesta Comfort 1.4Tdci model bir araç aldım hala aktif olarak kullanıyorum ve hiç üzmedi kereta.

Aracı aldıktan sonra 2-3 gün içerisinde airbag ışığı yakmaya başladı ancak kontağı açıp aracı çalıştırdıktan sonra 5-10saniye boyunca yanıp sönüyor daha sonra kesiliyor ancak 20 saniye sonra tamamen yanık bir şekilde duruyor. Sanayiye gittim ancak araca bakan usta çok bir şey söylemedi aracın sağ torpido üstü hafif çökük ancak güneşten olduğunu düşünüyorum, aracı usta bir alete soktu ve hata kodu olduğunu söyledi. Kendi kendine silmeye çalıştı silemedi bende kalsın abi dedim. Sizce bu problemim neden olmuştur? Başınıza geldiyse nasıl bir yöntem izlediniz? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

hata kodu silinmez zira ismi üstünde hata var kod var, kod kaçtı? fasıla ile yanıp söner flaşlar ayrı kod, yanık kalması ayrı kod... çok korkutmyayaım ama airbagler tamirli olabilir, km de oldukça iddialı ve düşük

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Atakan Sarıyar yazdı:

5-10saniye boyunca yanıp sönüyor

Şurayı videoya çekebilirseniz tam detay verebiliriz.

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Klima gazi yeni basildi, ve yine rölanti de soğutmuyor...yuksek devire çıkınca soğutabiliyor...Sorun kompressor mü? İkinci bi ihtimal yok mu .Kompresssor tamiri var mi?

Yorum bağlantısı
Atakan Sarıyar
Çağlar Bayur yazdı:

hata kodu silinmez zira ismi üstünde hata var kod var, kod kaçtı? fasıla ile yanıp söner flaşlar ayrı kod, yanık kalması ayrı kod... çok korkutmyayaım ama airbagler tamirli olabilir, km de oldukça iddialı ve düşük

Evet km iddaalı ancak bütün kontrolleri yaptım km orijinal, en kısa sürede videoya çekip yükleyeceğim 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN

aynı durum eski aracım olan ghia fiestamda vardı hatta youtube de videosu duruyor airbag ışığının yanıp söndüğü.. aracın sıfırdan evveliyatını bildiğimden kazası airbaglerde işlem olmadığına emindim. elektrikçi arkadaşıma teslim etmiştim koltuk airbag de sıkıntı varmış uğraşmış olmamış direnç takmıştı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Doğukan Özdemir yazdı:

Klima gazi yeni basildi, ve yine rölanti de soğutmuyor...yuksek devire çıkınca soğutabiliyor...Sorun kompressor mü? İkinci bi ihtimal yok mu .Kompresssor tamiri var mi?

klimayı açınca radyatör fanı çalışıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Atakan Sarıyar
Gökhan DOĞAN yazdı:

aynı durum eski aracım olan ghia fiestamda vardı hatta youtube de videosu duruyor airbag ışığının yanıp söndüğü.. aracın sıfırdan evveliyatını bildiğimden kazası airbaglerde işlem olmadığına emindim. elektrikçi arkadaşıma teslim etmiştim koltuk airbag de sıkıntı varmış uğraşmış olmamış direnç takmıştı.

Bana özelden yollar mısın?

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Chevrolet kaloslarda kronik. Koltuk ileri geri oynatıldığında ya sabit yanar ya da yanıp söner 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Doğukan Özdemir yazdı:

Ortak zaten , tek fan var. Çalışıyor.

Klimayı açınca fan çalışıyorsa rölantide soğutmamasının sebebi gaz eksikliği, ve kompresör basıncının azlığı olabilir. Bir ihtimal de klima radyatörünün önü kirli olabilir..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...