İçeriğe Yönlendir

Kalp Atışını Belirgin Hissedenler Okusun. Önemli

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci
KALP ATIŞINI BELİRGİN HİSSEDENLER OKUSUN. ÖNEMLİ.

Geçtiğimiz yıl korona olup olmadığımı tam anlayamadığım bir tarihte covid19 ilk aşısından çok öncesinden başlayan kalp atışını çok belirgin hissetme ile alakalı bir takım huzursuzluklar oldu. Temmuz 2020 tarihinde başlayan bu huzursuzluk bazen iki güne bir bazen bir haftada 3-4 gün olup diğer hafta ya çok az yada hiç yok dercesine devam etti. Bilhassa uyurken insanı uykuya dalmasına bile ciddi zorluk çıkartan bu durum araştırınca genç yaş da da azımsanmayacak derecede birçok insanda mevcut olduğunu gözlemledim. Birkaç kat merdiveni hızlıca çıkınca veya sizi kovalayan bir hayvandan koşup kaçınca kalbinizin küt küt atmasını ta ağzınızda hissediyormuş gibi bir vaziyet ve mükerrer sürekli her akşam yatağa girdiğinizde olduğunu düşününce insana oluşturduğu huzursuzluğu az çok anlayacağınızı düşünüyorum. Sanki sizi devamlı biri dürtüyormuş gibi ince ince darbeler dokunuyor gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Elinizi kalbinize ve boyundaki nabız bölgesine dokununca adeta karşılık veriyormuş gibi çok net bariz kalp atışı hissediliyor. Normal gündelik yaşamda uyku halinde olmadığım zaman bile sessiz bir ortamda kulağımı verince hissiyat oluşuyordu ve yaşam kalitesini düşürüyordu. Hal böyle olunca muayene olayım diye yola çıkıp tamda doktorların grev yaptığı dönemde zor bela randevu aldım ve muayene oldum. Doktor bey kendisinden Allah razı olsun çok defa konuyu vurgulayıp huzursuzluğumu anlatmama rağmen üstüne basa basa hiçbir problemin yok kalbin gayet sağlıklı diye rahatlattı cihazla ölçtü ve ufak bir ilaç verdi ancak ilacı kullanmadım. Kafein içeren çay,kahve gibi içeceklerin de bu duruma sebep olduğunu belirtti ve bende çayı çok tükettiğimi söyleyince azaltmamı tavsiye etti ve stresten uzak durmak gerektiğine vurgu yaptı. Çok da olmasa azar azar azaltmaya başladım ancak hala bu huzursuzluk devam ediyor, bende bir yandan makaleler okuyorum araştırıyorum. Tabi makalelerde taşikdardi,ritim bozukluğu vs birçok hastalıktan bahsediliyor. Birgün bir makalede birisinin aynı durumdan muzdarip olduğunu ve tamamen MAGNEZYUM eksikliğinden kaynaklandığını ve magnezyum takviyesi aldıktan sonra bu problemin ortadan kalktığına dair yorumunu gördüm ve bu magnezyum elementinin de complex olan glisinat,taurat,malat,sitrat içerenini kullanmak gerektiğini yazmıştı. Allah kendisinden razı olsun. Sonrasında ise resimde yer alan takviye edici gıdayı denemeyi düşünerek sipariş verip kullanmaya başladım. Yaklaşık 45 gündür kullanıyorum. 2. kutuya geçtim. İlk 15 gün sonrasında atma hissi kalp bölgesinden kaybolmaya başladı ama boyun bölgesinde daha bir fazla hissetmeye başladım.30 güne doğru gelirken boyun bölgesinde de azalmaya başladı ve 30 günden sonra iyiden iyiye bu huzursuzluk bitmese de bitti denilecek duruma geldi. Rabbime hamdolsun böyle bir sıkıntıdan beni kurtardı.

Takviye edici gıda olarak geçtiği için reçetelik bir durum yok. Bu durumdan bir özel hastaneye gidilse kabarık bir ücret ile çıkmamak mümkün değil.
İlacın kutusu ilk aldığımda 75 ₺, 2. kez aldığımda 92 ₺.

İçerisinde 60 adet kapsül var ve akşam yemeğinin hemen ardından bir bardak su ile günde 2 kapsül tükettim.

Böyle bir problem yaşayanlara tavsiye ediyorum.

286229046_10159873517164096_686902591920

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

doktorlar yazsa daha iyi olur ama,  magnezyum ve çinkonun eksikliği bir çok soruna neden olur. bağışıklık için önemliler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, 8 senedir veletler için aldığım bir takviye vardı, her ay aldığı, 8 sene rakamı pek değişmeyeni, covid ile meşhur olunca 10 misli pahalandı.... talep meselesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, 3 ayda bir tam kan taraması yaptırmak lazım, ne eksikse çıkıyor, aile hekimime hep kontrol ettiririm mesela....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Magnezyum çok önemli. Ama akşamları almakta fayda var. Lakin gündüzleri uyku yapabiliyor bazı kişilerde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hastanede yapılacak tahlil ve tetkikler sonrası doktor tavsiyesi ile alınmalı bence. Magnezyum fazlalığı tansiyon ve böbrek sorunlarına sebep olabileceği yazmış internette. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Ben kalbe çok takarım. En son yine dediler ki "Koronayı atlatanların 45 gün sonra Kalp Zarı iltihaplanıyormuş." Soluğu doktorun yanında aldım. Doktora kalbimin sağlıklı olduğuna dair namus sözü verdirdikten sonra oradan huzur içinde ayrıldım. Bu arada kalp sağlığı için korkan biriyseniz haftada 1 sefer sağlığınız için bilindik markalardan %60 ve üzeri oranda Bitter Çikolata tüketmeyi tercih edin. Elma sirkesi - Soğuk Sıkım Erken Hasat Zeytinyağları tükettikten ve Kırmızı Et tüketiminde aşırıya kaçmadıktan sonra Allah'ın izni ile devirdaim pompasına hiç bir şey olmaz.  Elbette Yavuz Yörükloğlu'nun şu sözünü de unutmamak gerek; "Sigara Tiryakisi bir kalbi, Spor - Tempolu aktivite görmeyen tembel bir kalbe tercih ederim." Paketli gıda kullanmak yerine bunları da Magnezyum problemi için tercih edebilirsiniz;

• Bitter Çikolata.
  • Avokado.
  • Taze Fasulye.
  • Muz.
  • Süt.
  • Ispanak.
  • Kuru Baklagiller.
  • Tam Tahıllı Besinler

Her paketli üründe satış kaygısı vardır aman vücut fiziksel bağımlılık yapmasın. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Özellikle sporcularda görülen ani ölümlerin temel sebeplerinden birisi magnezyum eksikliği. Yüksek sıvı kaybıyla birlikte vücutta mineral kaybı da oluyor. Magnezyum kalp kasının çalışmak için kullandığı önemli bir element. Çok sıvı kaybedilen, aşırı yorgunluk hissedilen durumlarda takviye olarak alınması öneriliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence olası yan etkilerinden dolayı bu  tip ürünü forumda tavsiye etmek doğru değil. yarın biri kullanır , bir reaksiyona neden olur sıkıntı yaşamayalım.

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Bunları doğal besinler yoluyla alma taraftarıyım. 

"Reçetesiz ilaç kullanmayın, kullandırtmayın." Tüm takviye edici ilaçlar da dahil bunlar tümüyle doktor gözetiminde kullanılmalı. 

Size iyi gelen bir ilaç bir başkasında ölüme kadar gidebilecek sonuçlar ortaya çıkarabilir. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

maden-suyu-diyetisyen-deniz-eris-500x500

Kızılayın Erzincan versiyonu ile Beypazarı tercih ediyorum. Buradaki fotoğrafta Afyon versiyonu var kızılayın, magnezyumu düşük, tercih edilmemeli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu konuyu okumaya başlayınca kalp atışım değişiyor, sonra normale dönüyor.  

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Rıdvan Ergün yazdı:

Özellikle sporcularda görülen ani ölümlerin temel sebeplerinden birisi magnezyum eksikliği. Yüksek sıvı kaybıyla birlikte vücutta mineral kaybı da oluyor. Magnezyum kalp kasının çalışmak için kullandığı önemli bir element. Çok sıvı kaybedilen, aşırı yorgunluk hissedilen durumlarda takviye olarak alınması öneriliyor.

Bilinçli olanlar genelde ZMA denilen çinko magnezyum takviyesi alır. 

Eşimle bende de huysuz bacak sendromu vardı. Magnezyum takviyesi aklıma geldi. Alınca sorun kalmadı. 

Özellikle arıtıcı kullananlar dikkat etmeli 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Hamit inan yazdı:

Bilinçli olanlar genelde ZMA denilen çinko magnezyum takviyesi alır. 

Eşimle bende de huysuz bacak sendromu vardı. Magnezyum takviyesi aklıma geldi. Alınca sorun kalmadı. 

Özellikle arıtıcı kullananlar dikkat etmeli 

Huzursuz bacak sendromu vakalarının % 95'inde sebep bilinemiyor. Sadece % 5'lik dilimde kansızlık, demir eksikliği, magnezyum eksikliği var ve genellikle bayanlarda oluyor. Bunları tamamlayınca düzeliyor. Ama % 95"inin sebebi belli değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Rıdvan Ergün yazdı:

Sadece % 5'lik dilimde kansızlık, demir eksikliği, magnezyum eksikliği var

Şanslıymışız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Murat Sürmeli yazdı:

maden-suyu-diyetisyen-deniz-eris-500x500

Kızılayın Erzincan versiyonu ile Beypazarı tercih ediyorum. Buradaki fotoğrafta Afyon versiyonu var kızılayın, magnezyumu düşük, tercih edilmemeli.

Asıl nitrit ve alüminyum oranlarına  bakmak lazım. Bunlar SIFIR olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Rıdvan Ergün yazdı:

Asıl nitrit ve alüminyum oranlarına  bakmak lazım. Bunlar SIFIR olmalı. 

Değil mi peki? 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Bu mesele dolayısıyla görüşüp ürünü önerdiğim bir kişi bu resimdeki markadan değil de başka bir magnezyum takviyesi aldığını söyledi 1 haftalık periyot sonrası olumlu bildirimler yaptı. Onda da sorun kalmadığı ortaya çıktı.
Rabbime şükürler olsun.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...