İçeriğe Yönlendir

Kırmızı Antifriz Petek Deler mi?

Alpay Köse

Recommended Posts

Alpay Köse

İyi günler aracım 2012 c Max benzin LPG li.sorum şu aracımın kalorifer peteği ithal ürünle 9 Mart  değiştirdim.mayista delindi tekrar garantiden değişti yine su kaçırınca aldığım yere götürdüm antifriz den dediler değişim yapmadılar kırmızı antifriz asitli o yüzden mavi yada yeşil koy diye tavsiye de bulundular.araç son bakımda moil kırmızı organik antifriz konulmuştu.3 litre.antifirizi klasik mavi veya yeşil koymalimiyim.yeni petek alacağım antifriz için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Her motora her antifiriz olmuyor. Üretici hangi şartname istediyse onu koyun. Kitapçıkta yazar şartnamesi. Renge göre değil de buna göre bakmak lazım. Burda ya ithal üründe ya da işçilikte bir problem var gibi.

Kitapçıkta yazan şartname şu WSS-M97B44-D

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Çağatay Kılınç yazdı:

Bu spec organik asit teknolojili antifrizi işaret eder genelde kırmızı veya pembemsi oluyor. Antifriz doğrudan parçayı delmez sistemdeki pas kireç yüzünden oluyordur belki de yeni yeni yerlerden kaçırıyor ilk montajda iyi temizlik yapılmıştır umarım.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıfır peteği delen antfirizi kim üretir diye bir sorun yedek parçacıya?

veya şöyle diyelim: bu motor fabrikadan sıfır petek ile çıkarken konan antfirzi neden delmiyor?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Çağatay Kılınç yazdı:

Her motora her antifiriz olmuyor. Üretici hangi şartname istediyse onu koyun. Kitapçıkta yazar şartnamesi. Renge göre değil de buna göre bakmak lazım. Burda ya ithal üründe ya da işçilikte bir problem var gibi.

Özel seeviste konuldu şartname uygundu.parcada sıkıntı var ama satan kabul etmedi 

Koray Demir yazdı:

Bu spec organik asit teknolojili antifrizi işaret eder genelde kırmızı veya pembemsi oluyor. Antifriz doğrudan parçayı delmez sistemdeki pas kireç yüzünden oluyordur belki de yeni yeni yerlerden kaçırıyor ilk montajda iyi temizlik yapılmıştır umarım.

Sistem temiz.petek sıcağı görünce kaçırıyor.soğuk suyun içerisinde hava basınca kaçırmadı.videosunu gösterdim ama antifirizden kullanıcı hatası deyip işi yokuşa sürdüler 

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır peteği delen antfirizi kim üretir diye bir sorun yedek parçacıya?

veya şöyle diyelim: bu motor fabrikadan sıfır petek ile çıkarken konan antfirzi neden delmiyor?

Kimse yoğurdum eksi demiyor.petekler sıkıntılı dedim hayır antifirizden dediler.ithalatciya gönderin dedim kullanıcı hatası diye geri döner dediler almadılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Alpay Köse yazdı:

İyi günler aracım 2012 c Max benzin LPG li.sorum şu aracımın kalorifer peteği ithal ürünle 9 Mart  değiştirdim.mayista delindi tekrar garantiden değişti yine su kaçırınca aldığım yere götürdüm antifriz den dediler değişim yapmadılar kırmızı antifriz asitli o yüzden mavi yada yeşil koy diye tavsiye de bulundular.araç son bakımda moil kırmızı organik antifriz konulmuştu.3 litre.antifirizi klasik mavi veya yeşil koymalimiyim.yeni petek alacağım antifriz için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yetkili servis ne diyor?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Alpay Köse yazdı:

Sistem temiz.petek sıcağı görünce kaçırıyor.soğuk suyun içerisinde hava basınca kaçırmadı.videosunu gösterdim ama antifirizden kullanıcı hatası deyip işi yokuşa sürdüler 

Nasıl servismiş o öyle işi bilen bir yerde ve ehil ellerde kesin çözüme ulaşmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alpay Köse yazdı:

Kimse yoğurdum eksi demiyor.petekler sıkıntılı dedim hayır antifirizden dediler.ithalatciya gönderin dedim kullanıcı hatası diye geri döner dediler almadılar.

Hakem heyetine verin, kale marka alın peteği de. Unoda full antifriz koymuşlardı 2 yıl boyunca sorun yaşamadım 

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Mehmet Göktürk yazdı:

Yetkili servis ne diyor?

Özel serviste yapıldı.parcayi aldığım parçacı işi yokuşa süren.

Selçuk Bakış yazdı:

Hakem heyetine verin, kale marka alın peteği de. Unoda full antifriz koymuşlardı 2 yıl boyunca sorun yaşamadım 

Kale marka petek bulamadım parcacilarda,internette de bulamadım.hakem heyeti işinide arayıp soracağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bende bu yüzden müsteriye aldırıyorum petegi hep, sonra yeninden 1.2 yıl sonra patlayınca sen yapmıstım ustam demesinler diye sadece işçilik alıyorum

ama sıfır takılan kalorifer petegide hemen 3ayda patlamaz ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...