İçeriğe Yönlendir

Fiesta Klima Rolantide Soğutmuyor

Doğukan Özdemir

Recommended Posts

Doğukan Özdemir

Aracim 2011 fiesta 1.4 benzinli..kompressör degisimi gerekli dediler..Çikma ariyorum fakat uygunmu tam bilemiyorum...Dizel benzin farkediyor mu ..2017 dizel focusu ki uyumlu olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Kompresör degişimi neden gerekli dediler ? Şikayetiniz neydi ? 2017 Dizel focusun kompresörü sizin araca uymaz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cem Işık yazdı:

@Serkan Toker e müracaat. Tüm soruların cevabı ondadır.. 

Çıkma kompresörün tek test yöntemi bobine elektrik verip manyetiği çalışıyor mu bakmak.. Ankara dışı olunca bozuk falan çıkar git gel sıkıntı oluyor, yoksa kompresör kolay.. 🤨

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Gazi tam basip denediler yine sogutmadi,yuksek devir basinca sogutuyor,rolantide sicak vermeye basliyor...bu yuzden kompresör bozuk dediler....acaba baska bir sebebi olabilir mi? Klima petegi tikali olsa yapar mi boyle acaba...Serkan hocam kompresör u ne yapacaz fikir verir misin?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Doğukan Özdemir yazdı:

Gazi tam basip denediler yine sogutmadi,yuksek devir basinca sogutuyor,rolantide sicak vermeye basliyor...bu yuzden kompresör bozuk dediler....acaba baska bir sebebi olabilir mi? Klima petegi tikali olsa yapar mi boyle acaba...Serkan hocam kompresör u ne yapacaz fikir verir misin?

Kompresör basıncı düşükse dediğiniz gibi yapar. Klimayı açınca radyatör fanı çalışıyor değil mi ? Klima radyatörü etki eder mi derseniz çok kirli ise ön yüzeyi etki eder ama soğutma performansını sürekli düşürür diye biliyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir
(düzenlendi)

Bugün ayri bir klimaciya gittim, 450 g degilde 390 gram basti ..klima daha iyi soguttu..araç yürür haldeyken hic sorun olmuyor sogutmada ,rolantide yari yariya düşüyor...simdi aklimda şu var...Sıfır klima kompresör maliyeti 5000 tl....Bu şekilde devam mi etsem.

tarihinde Doğukan Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...