İçeriğe Yönlendir

2011 A3 S Tronik Sorunu

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci
(düzenlendi)

2011 Audi A3 s tronik aracımda kalkışlarda hafif silkelemeler başladı birden fazla kişi varken daha çok hissediliyor  dururken de nabız atması gibi belli belirsiz hissiyat var  problem  büyür mü şuan için kullansam ileride daha fazla sorun açar mı bilgi verirseniz sevinirim. Aracın ilk sahibiyim daha önce herhangi bir işlem söz konusu değil. Araç şuan 80 bin km'de

tarihinde Murat Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kavrama bitiyor, yeni başladıysa bir müddet daha gider ama bir noktada değiştirmeniz lazım. 

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci

Aynen yeni başladı sayılır ilerleyen zamanlarda sanırım daha çok hissedilir hale gelecek, şanzıman yağı da hiç değişmedi onun bir etkisi olur mu acaba ? 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Murat Ekinci yazdı:

Aynen yeni başladı sayılır ilerleyen zamanlarda sanırım daha çok hissedilir hale gelecek, şanzıman yağı da hiç değişmedi onun bir etkisi olur mu acaba ? 

Bir kere aşındığı için şimdiden sonra yağ değiştirmenin bir anlamı olmaz. 7 ileriler zaten kuru kavrama, çok az bir yağ içinde çalışıyor, o da zaten kavrama ömrü çok uzun olmadığı için arada değişim gerekmiyor genelde.

6 ileri ve yeni 7 ileri ıslak kavramalarda 40-50 binde bir değişmek ciddi faydalı şanzıman ömrüne, özellikle eski 6 ilerilerde, çünkü şanzıman ve mekatronik içinde aynı yağ dönüyor.

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Selim Bilgin yazdı:

Bir kere aşındığı için şimdiden sonra yağ değiştirmenin bir anlamı olmaz. 7 ileriler zaten kuru kavrama, çok az bir yağ içinde çalışıyor, o da zaten kavrama ömrü çok uzun olmadığı için arada değişim gerekmiyor genelde.

6 ileri ve yeni 7 ileri ıslak kavramalarda 40-50 binde bir değişmek ciddi faydalı şanzıman ömrüne, özellikle eski 6 ilerilerde, çünkü şanzıman ve mekatronik içinde aynı yağ dönüyor.

Bilgilendirme için teşekkür ederim, değişim yaptırmak istesek şuan için  maliyet konusunda bir fikriniz var mı acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Murat Ekinci yazdı:

Bilgilendirme için teşekkür ederim, değişim yaptırmak istesek şuan için  maliyet konusunda bir fikriniz var mı acaba ?

7 bin civarı 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Murat Ekinci yazdı:

Güncel bilgim yok ama 7 değildir, çok arttı parça fiyatları. 10-12 diye tahmin ediyorum.  

İstanbul'da iseniz bir yere yönlendirebilirim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Youtube’deki ustalar geliştirilmiş pompadan bahsediyor. Şanzıman içinde bi pompa varmış da sanki onun daha gelişmişi varmış. Şanzıman açılınca o da değişse iyi olur diyorlar. Ne pompası o?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

basınç tüpü o mekatronik içinde 

mekatronik kapağı sökülünce ortaya çıkıyor direk eğer yeşil renkli conta gözüküyorsa gevşemiş oluyor

İşte onun modifiyelisi varmış

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
İşte onun modifiyelisi varmış

Tamamda ucuz değil modifiyelisini 5000 e takıyorlar

Modifiyelisini takınca noluyor peki?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu dönemde otomatik şanzıman söktürmek için 7 iyimser geldi gibi bana. 12 15 civarı rakam gider tahminimce manuel şanzımanda baskı balata için 6 7 duyuyorum son günlerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Selim Bilgin yazdı:

Güncel bilgim yok ama 7 değildir, çok arttı parça fiyatları. 10-12 diye tahmin ediyorum.  

İstanbul'da iseniz bir yere yönlendirebilirim. 

Teşekkür ederim Selim bey lakin Kayseri'deyim ben de sordum 10 nun üzerinde çıkar dediler şimdilik böyle idare edeyim diyorum ilginiz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...