İçeriğe Yönlendir

Connect Yedek Motor Soğutma Suyu Haznesinde Çatlak

Ahmet Ulusoyy

Recommended Posts

Ahmet Ulusoyy

Merhaba değerli arkadaşlar. Bugün aracımın kaputunu açınca antifiriz yedek  hazneden hafif sıvı geldiğini farkettim. Haznenin üstünü bir ıslak mendille sildiğimde üst kısımda kılcak bir yarıktan küçük baloncuklar çıktığını gördüm. Motor soğuyunca güzelce kurutup hızlı yapıştırıcı ile o kısmı yapıştırdım. Hazneye baktığımda seviyede bir eksilme olmadığını gördüm. Sürüş esnasında da motor harareti 90' ı geçmiyor. (Aracı yokuş vs. zorlamadan kullandım bu aralar). Dediğim gibi çok küçük bir çatlaktı. Sorum şu: bu çatlaktan dolayı hazneyi değiştirmeli miyim? Bu durum motora bir zarar verirmi? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ben yaklaşın 20 sene kadar oluyor skoda aracımda benzer sorun benzer tedavi ile motoru yemiştim. Bir anda suyu boşaltmış yolda tamamen ayrılıp. Ben tavsiye etmem. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Motor soğutma sistemleri basınç altında çalışıyor. Yapıştırıcıya emanet edilecek mevzu değil. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bence de kesinlikle değiştirilmeli. Hatta imkan ölçüsünde orjinal depo ve kapak ile değişim yapın. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Aklın yolu bir , kapak ve depo orjinali ile değişmeli , tecrübe ile sabittir.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Basınç altında çalışan bir sisteme yapıştırıcı zor dayanır.  Değişim şart. 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

en guclu cift kompanentli bilmemneli yapistiriciyi da kullansaniz, plastik kaynak bile yapsaniz en kisa surede yine antifriz kaciracak. degismekten baskasi zaman kaybi olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...