İçeriğe Yönlendir

110 Binde Katalizör Temizliği

Uğur Çınar

Recommended Posts

Uğur Çınar

En son bakimda turbo üzerinde kurum gördüm ustanın dedigi katalizor tıkanmış geri basıyor ilkten şaşırdım sonra olmaz dedim çünkü düşük devirli kullanan biri değilim [emoji23][emoji23] kafam bulandı bir eksozcuya gidiyorum bunlar tıkanmasi imkansiz sen turbo na baktır oradan çıkıp turbocuya gidiyorum ustanın aynisini diyor başka eksozcuya gidiyorum oda bunlar temizler Ken kırılıyor taşlar biz temizlemiyoruz kırıp program atıyoruz katı iptal ediyoruz dedi benim şalter atti kapının önünde katalizör u soktum tanidigm başka eksozcuya verdim temizlendi arabanın gittigini çektiğini zannediyor musun [emoji23][emoji23][emoji23]araba düşük devirlerde çekiş arttı gaz tepkimesi çok daha iyi motor daha sessiz çalışmaya bas ladi

Salterin attığı nokta burası [emoji23]

4b43cb6df34af3d7a41dfc160f0b246d.jpg

Sonra sökme işlemi başladı
99c292bed7c79948c9fbd80d1a7b0e48.jpg7231db5e7d39ab214d032b705c9c3afb.jpg4334f9fd2c85926063cc08c87177a098.jpg

Sonra söktüğümüz de doğru karar aldığım doğru cikti
4e1ffc7e86ad14883726a3dba018eb68.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Buda bonus çıktı nerden geldi nerden çıktı bilmiyorum bu zamana kadar triger değişir Ken bir devirdaim değişmişti orada çok mu silkon sıktılar cozemedim
d4ede828cab79758794716e13815c665.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Bunların tıkanması imkansız diyen ustanın dükkanında kaynak attırmam egzoza. Gayette güzel tıkanıyor katalizör. Herkes işin kolayına kaçmış içinin seramiğini kır yazılım attır devam et modundalar. Ortalama ömrü 80 bin ve 100 bin diyor servisler. Makinalı temizlik yapanlar var. Siz nasıl temizlettiniz ? Tazyikli su basmadınız umarım :nargile:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Bunların tıkanması imkansız diyen ustanın dükkanında kaynak attırmam egzoza. Gayette güzel tıkanıyor katalizör. Herkes işin kolayına kaçmış içinin seramiğini kır yazılım attır devam et modundalar. Ortalama ömrü 80 bin ve 100 bin diyor servisler. Makinalı temizlik yapanlar var. Siz nasıl temizlettiniz ? Tazyikli su basmadınız umarım :nargile:
Yok makine de temizlen di özel ilaciyla bide 1000 TL ye yakın para istiyorlar garip iş cozemedim
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

https://www.hepsiburada.com/bell-add-benzinli-katalitik-konvertor-partikul-filtresi-ve-yakit-sistemi-temizleyici-set-canta-pm-HB00000SI6D0

bu ürün sökmeden temizlik yapabilen bir ürün. 3 eski arabada müthiş iyi sonuç almıştım.

https://www.hepsiburada.com/bell-add-2b-ile-benzinli-araclar-icin-katalitik-konvertor-temizligi-911094-p-otart911094

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Tamer Topaç yazdı:

Peki 110 binde neden tıkanmış, bilgisi var mı?

Ömrü ortalama 160 bin km

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Gülkokan yazdı:

enjektör işeme yapıyordur

Enjektör işeme yapsa katalitik tıkanana kadar pistonu yerdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

Aracın ilk sahibi başka birisi ise düşük devirde kullandığı için olabilir mi?

Şubat gibi manifold ve Egr temizliğini yaptırmıştım. Şimdi katalitikte. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Peki 110 binde neden tıkanmış, bilgisi var mı?
Yakit
enjektör işeme yapıyordur
Enjektörler saglam kontrolde geçti [emoji3][emoji3]
Aracın ilk sahibi başka birisi ise düşük devirde kullandığı için olabilir mi?
Şubat gibi manifold ve Egr temizliğini yaptırmıştım. Şimdi katalitikte. 
Aracın ilk sahibi amcam ikinci dayım ikiside ortalama kullanır 3 ncü sahibi biiziz 10 bin km dedi dip gaz kullaniyorim [emoji23][emoji23]
Ömrü ortalama 160 bin km
İstanbul için 100 bin de
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

1.6 dizellerde Peugeot, citroen ve fordda dizilim hemen hemen aynı gibi gözlemlerime göre. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Euro4 ama dpfli. Psa da dpf 2003 den beri var . Senin motor 90 lik galiba ondan olmayabilir 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bu durum 110luk focuslarda da mevcut mu yoksa sadece Citroën ve Peugeot için mi geçerli? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Yeter yazdı:

Bu durum 110luk focuslarda da mevcut mu yoksa sadece Citroën ve Peugeot için mi geçerli? 

Dpf mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ford da 2008 sonrası 110 luk da dpf var. Dpfli olunca euro5 diyor. Psa da Euro 5 motor komple farklı . focus 3 deki motorlarla ayni olana euro5 diyor psa

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İşte Ford dpf takınca Euro 5 diyor psa Euro4 de bile dpf takıyor 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İşte Ford dpf takınca Euro 5 diyor psa Euro4 de bile dpf takıyor 

E90 da 2006 yılından beri DPF var. Motor Euro4.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...