İçeriğe Yönlendir

Gösterge ve GPS Arasındaki Hız Farkı

Süleyman Can

Recommended Posts

Aytac Sakal
Aytac Sakal yazdı:

Focus Gösterge Panelini söktükten sonra Gps ile doğrulama yapmıştım Hem Dobloda hemde Focus ta test etmiştim.

Yine o günlerde Araştırma yapmıştım %10 kadar farkın olağan olduğunu bilinçli olarak Göstergelerin gerçek  hıza oranla daha fazla okuyacak şekilde ayarlandığını okumuştum.

GPS ile Doğrulama yapmıştım Doblo 30 Km/Saat ile giderken GPS gelen hız 26 Km/Saat.

Kirlilik için kusura bakmayın 🙈 İş için kullandığımız Doblo ve Telefon.

IMG-20200919-WA0001.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu

Dijital kadran 127 gösteriken,gps 121 (telefon)

215 gösterirken, gps 209  (araç kamerası)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Lastik markasına göre değişiyor bu sonuç.  
Bazı lastiklerin çapı küçük. 

Aşınmış lastikler de çok fark eder. 
100 km hızlarda her araçta 4-6 km fark olması normal.  
Kadran genelde yüksek gösteriyor. 

bu gerçekten ilginç ama. mesela AT lastiklerde bazı taban genişlikleri yazandan dar oluyor. evet kütle oalrak ebada uygun ama yere basan kısım daracık. mesela lassa competus öyle, 235 lastik yere basan kısım 205. ama hankook a/t 215 gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

bu gerçekten ilginç ama. mesela AT lastiklerde bazı taban genişlikleri yazandan dar oluyor. evet kütle oalrak ebada uygun ama yere basan kısım daracık. mesela lassa competus öyle, 235 lastik yere basan kısım 205. ama hankook a/t 215 gibi.

İlginç. 

Elinde örnek varda ölçüp oranla bakalım. 

235 e göre mi yanak vermiş yoksa gerçek yere basana göre mi oranlamış. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

İlginç. 

Elinde örnek varda ölçüp oranla bakalım. 

235 e göre mi yanak vermiş yoksa gerçek yere basana göre mi oranlamış. 

bakmıştım zaten, bence bir standart olduğu için bu şekilde ebatlanıyrolar yoksa tabandan çalınan materyal cepte kalıyor.

hatta o dönem jeep eski model grand cherokee ye takılı idi. lassa 205 filan gibi gelirken, diğer lastik daha geniş alana basıyordu. ama yandan çap, profilden ise yanakların genişliği doğruydu. depoda sıfır lastiklerim olması lazım iki lassa iki nexen, depodan çıkartınca foto çekip bakacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tabanda oluyor öyle farklar, aynı ebad lastikleri üst üste düzünce hele fark daha çok ortaya çıkıyor, mesela Lassa kışlıklar petlastan daha geniş , bir zamanlar efsane yokohama vardı, 185 tabanlar 215 gibiydi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lastik ölçüleri tv ölçüleri gibi hileli. 82 ekran tv alıyorsun çerçeve dahil diyor, lastik alıyorsun yanak kısmı en kalın nokta diyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Desenin temas kısmına göre hesap yapmıyorlardır değil mi? Yapmazlar heralde ya :onder:

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Desenin temas kısmına göre hesap yapmıyorlardır değil mi? Yapmazlar heralde ya :onder:

yapmaları gerekmezmi ama? yani yere basan yüzey önemli. yoksa şambriyel gibi birşey yap sat 245 diye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Nokianlarda geniş gibi duruyor tabanı. Çatlama sorunu ile uğraşırken farkettim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...