İçeriğe Yönlendir

Ford Connect - Dayco Triger Seti

Çağlar Üsdün

Recommended Posts

Çağlar Üsdün

Herkese merhaba,

07 model aracımın için triger seti aldım. Araç 140.000 kmde. Son zamanlarda triger değişimi yapan oldu mu? Hangi seti kullandınız? Dayco artık kayışları çinde yaptırıyor sanırım. Made in PRC çıktı.

IMG_7057.jpg

IMG_7055.jpg

IMG_7056.jpg

IMG_7054.jpg

IMG_7053.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Çin olması kalitesiz anlamına gelmez. Dayco, INA, Gates hepsi oem üretici ve güvenilir markalar. Sahte ürün olmasın yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün
(düzenlendi)

Kalitesizdir diye yazmadım zaten. Ancak daha önce karşılaşmamıştım. Hep italya üretimlerini görürdüm...Sahte ürün bambaşka bir sıkıntı tabi. 

Eskiden gergide daha iyi bir bilya kullanılıyordu o da gitmiş. (dışı turuncu koruma plastiği ile kaplı görünen)

Piyasada ford kutulu triger kayışları var connect için ama içindeki ürünlerde bunla aynı. Hiç bir yerinde Ford yazısı dahi yok.

2015'de yetkili serviste trigeri değiştirmiştim. Muhtemelen içindeki kayış aşağıdaki gibi çıkacak.

0f3df0a3-b7e7-4355-8f22-4dcb8d14a6c3_1080x1080_crop_center.jpg

e19b5150-8f97-4d06-aac4-502c3d025280_1080x1080_crop_center.jpg

tarihinde Çağlar Üsdün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Nerede üretildiğinden çok kalitesine bakmak lazım diyeceğim ama onu da nasıl tespit edeceğiz işte. Bu yüzden markaların önerdiği markaları tercih etmek daha doğru hamle olur diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Dayco uzun süredir Çin’de üretim yapıyor. Benim Ford logolu V kayışım Alman üretimi, gergi ve triger ise İtalyan. Bunu sadece dayco set olarak alırsam v kayış İtalyan triger ve gergileri Çin üretimi olarak, yine ina set olarak alırsam gergi bilyaları Kanada üretimi Litens veya Japon Nsk/Coyo çıkıyor. Pek bi fark yok aralarında. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Üsdün
Koray Demir yazdı:

Dayco uzun süredir Çin’de üretim yapıyor. Benim Ford logolu V kayışım Alman üretimi, gergi ve triger ise İtalyan. Bunu sadece dayco set olarak alırsam v kayış İtalyan triger ve gergileri Çin üretimi olarak, yine ina set olarak alırsam gergi bilyaları Kanada üretimi Litens veya Japon Nsk/Coyo çıkıyor. Pek bi fark yok aralarında. 

aracınız focus sanırım. Kaç model? Ford logolu ürün bulabiliyorsanız çok iyi. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Üsdün yazdı:

aracınız focus sanırım. Kaç model? Ford logolu ürün bulabiliyorsanız çok iyi. 

Focus 3. Rahatlıkla bulabiliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...