İçeriğe Yönlendir

Yalıtım Nasıl Yapılır?

Ali Kasım Yücesoy

Recommended Posts

Ali Kasım Yücesoy

Ctk marksının şu tarz bir ürün alıp bagaja ve arka koltuk altlarına uygulamak istiyorum ancak tüm alanı kaplayacak şekilde mi yapmalıyım yoksa atıyorum 10cm ye 20cm keserek 3 4 parça halinde yapıştırmak yeterli olur mu ?

B14D1525-A8CA-4075-BED9-DEFA95EE2205.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arabada yalıtım mantığı önceilkkle irdelenmeli, arabadaki yalıtım dB yani sesi azaltmaz (azalır da ana maç o değil) , metalde oluşan titreşimi azaltmaktır amaç. dolayısı ile komple kaplanması aslında gerekmez, ancak o kasadaki titreyen yerler neresi o çözülmeli önce, onun bir şeması olmaz ise parça parça yapıştırma işe yaramaz, yapışacak malzemnin de titreşim önleme özelliği olmalı , bu malzeme nedir bilmem

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Kasım Yücesoy
Çağlar Bayur yazdı:

arabada yalıtım mantığı önceilkkle irdelenmeli, arabadaki yalıtım dB yani sesi azaltmaz (azalır da ana maç o değil) , metalde oluşan titreşimi azaltmaktır amaç. dolayısı ile komple kaplanması aslında gerekmez, ancak o kasadaki titreyen yerler neresi o çözülmeli önce, onun bir şeması olmaz ise parça parça yapıştırma işe yaramaz, yapışacak malzemnin de titreşim önleme özelliği olmalı , bu malzeme nedir bilmem

Tavsiye edebileceğiniz malzeme var mı üstadım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

malzemelerin özelliğini üreten veya satnadan sormalı onu bilmiyorum, vesile ile çoğu satan bile bilmez, müşteri ne sorarsa evet diyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Instagram'da subigarage'ın post'larına bi bakmanızı öneririm. Gördüğüm, tüm yüzeyi 3 kat ve farklı malzeme ile kaplıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Evet Subigarage'ı takip edip neler yaptığına bakmanız sizi baya bilgilendirecektir. Linkini verdiğim videoda baya detaylı şeklide neler yapılması gerektiğini anlatıyorlar.

Ctk markası kalitelilerden birisi, fotosunu attığınız ürün titreşim önleyici ilk katman (bunun aracın bölgelerine göre farklı mm kalınlıkları var), bu katmandan sonra sesi absorbe eden bir katman daha uygulamanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Instagram'da subigarage'ın post'larına bi bakmanızı öneririm. Gördüğüm, tüm yüzeyi 3 kat ve farklı malzeme ile kaplıyor.

toyotaya bile bakarlar mı ki

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

toyotaya bile bakarlar mı ki

Yalıtımcıların müşterileri japonlar zaten. :)  

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Yalıtımcıların müşterileri japonlar zaten. :)  

japon iç aksamı ekmek kapısı diyorsun yani? iknayım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Pilli bebeğin bundan haberi var mı 😃

yok. sessizlikten kaç kişiye çarptım sayısını unuttum :) 

ses yalıtımı diye su yalıtım malzemesi yapıştırıyorlar arabalara, komik oluyor :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Kasım Yücesoy
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ses yalıtımı diye su yalıtım malzemesi yapıştırıyorlar arabalara, komik oluyor :) 

Siz hangi ürünleri tavsiye edersiniz ? Şimdilik sadece bagaj ve arka koltuk altına yapabilirim maliyetlerde dolayı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Kasım Yücesoy yazdı:

Siz hangi ürünleri tavsiye edersiniz ? Şimdilik sadece bagaj ve arka koltuk altına yapabilirim maliyetlerde dolayı

Kendim kullanmadım tavsiye edemem ama arkadaşların dediği gibi subigarage ile görüşün. Ben garajına da gitmiştim. Hangi malzeme derseniz ona da yardımcı olur söyler. Ama çok pahalı şeyler. Bu işi hakkıyla yapmak var uydurma idareten yapmak var

kendisi sgm marka kullanır. Birkaç kat ürün kullanıyor ama

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim arabanın sevdiğim tarafı o, sokakta birine yaklaşırsan mutlaka duyuyor, hatta dönüp bi bakıyor ne geliyor diye. :D

Belli bir hızdan sonra içeriden motor sesi duyamazsın tabi orası ayrı: :whistle3:

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

olay rezonans efendim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ses nereden geliyor? Hangi sesi azaltmak istiyorsunuz bunlar önemli. Youtube’da önüne gelen bu malzemeleri alıp habire bagaj kaplıyor :) 
Lastik sesi geliyorsa davlumbaz içleri ve kapı içleri kaplanabilir, motor sesi geliyorsa ön göğüs iç kısmı kaplanabilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Kasım Yücesoy
Furkan Bakırel yazdı:

Ctk pahalıdır . Amaç nedir önce ona göre malzeme almak gerekir.

Bagaj stepne yalıtımı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...