İçeriğe Yönlendir

Landirenzo Sisteme Atiker Regülatör Takmak

Behlül Baş

Recommended Posts

Behlül Baş

Landirenzo lpg sistemim var. Regülatör iyice eskidi antifriz kaçırıyor diyaframın kenarından. Geç çalışma sorunu tam olarak var diyemem sadece bazen motor sıcakken stop edip kısa süre sonra yeniden çalıştırınca marş süresi en fazla 1 saniye uzuyor ve sanki bir tık boğularak çalışıyor gibi. Regülatör sızdırıyor olabilir hafiften yani. 

Sonuç olarak değiştireceğim regülatörü fakat landirenzo 1200 tl iken atiker marka (landirenzo uyumlu diyor) 500 küsür lira. Atiker marka taktırmam sıkıntı yaratır mı? Mantık aynı diye düşünüyorum sonuçta.

Ve bir de enjektörleri de değiştirmek istiyorum. Eski enjektörü çıkarıp direkt tıpatıp aynısını yenisini taksam herhangi bir gaz ayarı gerekir mi yeniden? Halihazırdaki enjektörde herhangi bir oynama yapılmadı direkt takıldı diye hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Enjektör ve regülatör değiştirecekseniz, geriye sadece ecu ve bağlantı elemanları kalıyor. 

Tank ve yakıt iletim hatlarında sorun yoksa ön tarafı komple atiker ile yenileyin daha sorunsuz olacaktır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Enjektör ve regülatör değiştirecekseniz, geriye sadece ecu ve bağlantı elemanları kalıyor. 

Tank ve yakıt iletim hatlarında sorun yoksa ön tarafı komple atiker ile yenileyin daha sorunsuz olacaktır.

Aslında şuanki enjektörler de atiker. Zamanında bozulan evo enjektörler yerine kırmızı atiker takılmıştı fakat takılalı 60.000 kmyi geçti artık değiştirmek istiyorum hafiften fakirde çalışıyor sanki araba enjektörler eskimiş gibi. Tank ve iletimde sorun yok. Tank değişeli 1 sene oldu zaten.

Kafamdaki bir düşünce de yeniden landirenzo evo enjektör alıp regülatörü de yine de aynısı landirenzo ile değiştirmek ama aradaki fiyat farkına değecek mi bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben BRC ye Atiker taktım. Tek sıkıntı şu oldu. Map sensörünun takıldığı aparat ısıyı düşük okuyunca gaza geçme süresi uzadı. Onu da değerini düşürdüm. 35 derece geçiş sıcaklığı için 20 derece ayarlattım Torque da o şekilde gördüm. 100 derece iken sıcaklık regülatör 70 görüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Hepsi aynı işi görüyor bence bir sıkıntı çıkarmaz , belki birisinin ömrü 3 yılsa atiket olan 2 yıldır  o kadar başkada bir fark olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Batuhan Kılıç

Bu arada regülatör tamir takımları satılıyor. Komple regulatör değişmeden içindeki diyafram ve contalar değişiyor. Aynı zamanda direksekler de metalle değişiyor. Bu şekilde yapmak daha sağlıklı.

Ayrıca regulatörler temelde aynı gibi dursa da markadan markaya ömür farkı çok oluyor. Atikerler cidden kalitesiz kalıyor iyi markaların yanında.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...