İçeriğe Yönlendir

Multimedia Ekran Telefon Yansıtma

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev
(düzenlendi)

Merhabalar.

Babamın 2005 fiesta 1,4 comfort arabasına sonradan takılma DHS DS-7500 multimedia ekran var. Fakat biz burda telefonu bir türlü ekrana yansıtamıyoruz. Telefonda açtığımız navigasyonu ne kabloyla ne de bluetoothla aktaramıyoruz. Telefon xiaomi redmi 9. Bu ekranda böyle bir özellik var mıdır? Araştırdım ama hiçbir bilgi bulamadım. 

Ne yaparsak aktarma yapabiliriz? Şimdiden teşekkürler.

ii3oxbx.jpg

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Cihazin özelliklerini internette bulmak biraz zor ama söyle bir tanitim videosu var.

Kutu üzerinde Android Mirrorlink yaziyor. Yani aslinda Android özelinde bunu destekliyor.

Telefon konusuna gelirsek, sanirim Xiaomi telefonlar bazi ayarlar yapildiginda ekran yansitma özelligini acabiliyor.

Bu marka telefona sahip olmadigim icin kesin bir sey demek zor, ancak internette farkli yöntemler gösterilmis.

Kesin bir sey demek zor olsa da, bence yansitma mümkün gözüküyor.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Yenigün yazdı:

Cihazin özelliklerini internette bulmak biraz zor ama söyle bir tanitim videosu var.

Kutu üzerinde Android Mirrorlink yaziyor. Yani aslinda Android özelinde bunu destekliyor.

Telefon konusuna gelirsek, sanirim Xiaomi telefonlar bazi ayarlar yapildiginda ekran yansitma özelligini acabiliyor.

Bu marka telefona sahip olmadigim icin kesin bir sey demek zor, ancak internette farkli yöntemler gösterilmis.

Kesin bir sey demek zor olsa da, bence yansitma mümkün gözüküyor.

Xiaomi kullanıyorum, araçta ekran yansıtma içn bşr uygulama gerekiyor, bağladığımda otomatik olarak indirmek için izin istiyor. Bunu kablolu bağlantıda yapıyor ama, bluetooth bağlantıda yansıtmıyor ekranı, yada ben beceremedim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Macit Aliyev yazdı:

Merhabalar.

Babamın 2005 fiesta 1,4 comfort arabasına sonradan takılma DHS DS-7500 multimedia ekran var. Fakat biz burda telefonu bir türlü ekrana yansıtamıyoruz. Telefonda açtığımız navigasyonu ne kabloyla ne de bluetoothla aktaramıyoruz. Telefon xiaomi redmi 9. Bu ekranda böyle bir özellik var mıdır? Araştırdım ama hiçbir bilgi bulamadım. 

Ne yaparsak aktarma yapabiliriz? Şimdiden teşekkürler.

ii3oxbx.jpg

Gördüğüm kadarıyla Windows Mobile bi cihaz bu. Bu sebeple ekran yansıtma yok.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sani teşhisi koymuş, şöyle bir detay da ben eklemiş olayım. Ekran yansıtma için üniteler kablo seçiyor, kaliteli bir kablo şart. Ancak cihazda windows mobile var. Onda ekran yansıtma yok benim de bildiğim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Mirrorlink özelliği yoksa olmaz. Bende aynı araç modeline double ekran takmıştım. Aux kablo ile yansıtıyordum. Hatta telefonu oradan kontrol ediyordum. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mustafa Yenigün yazdı:

Biraz araştırdım ama net bilgi bulamamıştım cihaz hakkında. Ürün kutusunun üzerinde Mirrorlink yazıyormuş görmemişim iyi oldu söylediğiniz. Denemek lazım mirrorlink ile.

Murat Sahın yazdı:

Xiaomi kullanıyorum, araçta ekran yansıtma içn bşr uygulama gerekiyor, bağladığımda otomatik olarak indirmek için izin istiyor. Bunu kablolu bağlantıda yapıyor ama, bluetooth bağlantıda yansıtmıyor ekranı, yada ben beceremedim.

Bizde herhangi bir indirme istemedi. Muhtemelen mirrorlink indirmemiz lazım. 

Sani Gerşon yazdı:

Gördüğüm kadarıyla Windows Mobile bi cihaz bu. Bu sebeple ekran yansıtma yok.

Abi windows logosundan dolayı mı dedin? yoksa ekrandakı yazılardan mı windows olduğunu anladın? Ürün kutusunda mirrorlink android yazıyor ama. Çelişiyor sanki.

Cem Işık yazdı:

Sani teşhisi koymuş, şöyle bir detay da ben eklemiş olayım. Ekran yansıtma için üniteler kablo seçiyor, kaliteli bir kablo şart. Ancak cihazda windows mobile var. Onda ekran yansıtma yok benim de bildiğim.

Telefonun orijinal şarj kablosunu kullandık.

Ümit Türk yazdı:

Mirrorlink özelliği yoksa olmaz. Bende aynı araç modeline double ekran takmıştım. Aux kablo ile yansıtıyordum. Hatta telefonu oradan kontrol ediyordum. 

Mirrorlink var yazıyormuş kutusunda. Aux ile bugun ben de denerim. Navigasyonu yansıtsın bize yeter. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Macit Aliyev yazdı:

Abi windows logosundan dolayı mı dedin? yoksa ekrandakı yazılardan mı windows olduğunu anladın? Ürün kutusunda mirrorlink android yazıyor ama. Çelişiyor sanki.

Cem Işık yazdı:

Hem logodan, hem de versiyon yazılarından öyle anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Hem logodan, hem de versiyon yazılarından öyle anlıyorum.

Hmm o zaman sıkıntı. Bi de içinde şöyle bir navigasyon var ama çok kullanışsız. 

8eqf5n9.jpg

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Macit Aliyev yazdı:

Hmm o zaman sıkıntı. Bi de içinde şöyle bir navigasyon var ama çok kullanışsız. 

8eqf5n9.jpg

Bu iGo.

Güncellemesini yüklerseniz şahane çalışır. Ama tabii ki bi google maps değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Sani Gerşon yazdı:

Bu iGo.

Güncellemesini yüklerseniz şahane çalışır. Ama tabii ki bi google maps değil.

iGo ise bilirim bunu. Yıllar önce samsung telefonumda vardı. Ücretsiz yurtdışında bile kullanırdım çok güzeldi hız sınırı felan gösterirdi. Ama bunu kullanabilmek için adresi çok detaylı bilmen lazım sanki. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Macit Aliyev yazdı:

iGo ise bilirim bunu. Yıllar önce samsung telefonumda vardı. Ücretsiz yurtdışında bile kullanırdım çok güzeldi hız sınırı felan gösterirdi. Ama bunu kullanabilmek için adresi çok detaylı bilmen lazım sanki. 

Bina numaraları tutmaz ama caddenin orta noktası dediğinizde epey bir tarif eder. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Cihazın menüleri arasında telefon ya da mirrorlink gibi bir harici menü var mı ?

Eğer varsa aşağıda yazdım.

Cihazdaki mirrorlink aslında bilinen manada ekran yansıtma değil.

Şu linkdeki uygulamayı telefonunuza indirin kurun

https://play.google.com/store/search?q=autolink&c=apps&gl=TR

Cihazda usb bellek taktığınız usb portuna telefonunu girin, bazı cihazlarda bir kaç usb portu oluyor ama hepsi veri aktarımı değil bazıları şarj için filan oluyor.

Usb bellek taktığınızda mp3leri çalan porta takmalısınız genelde öndekidir.

Telefonun ekranına çıkan uyarıya start yada başlat diyin 

Görüntüyü kablo üzerinden sesi de bluetooth üzerinden gönderecektir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Serkan Toker yazdı:

Bina numaraları tutmaz ama caddenin orta noktası dediğinizde epey bir tarif eder. 

Detay bilmeyen birisi için zor. Babam whatsaptan gönderilen konuma tıklayıp yol almak istiyor. Hal böyle olunca adres detaylarını bilmiyor. O yüzden kullanışsız olacak onun için.

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Cihazın menüleri arasında telefon ya da mirrorlink gibi bir harici menü var mı ?

Eğer varsa aşağıda yazdım.

Cihazdaki mirrorlink aslında bilinen manada ekran yansıtma değil.

Şu linkdeki uygulamayı telefonunuza indirin kurun

https://play.google.com/store/search?q=autolink&c=apps&gl=TR

Cihazda usb bellek taktığınız usb portuna telefonunu girin, bazı cihazlarda bir kaç usb portu oluyor ama hepsi veri aktarımı değil bazıları şarj için filan oluyor.

Usb bellek taktığınızda mp3leri çalan porta takmalısınız genelde öndekidir.

Telefonun ekranına çıkan uyarıya start yada başlat diyin 

Görüntüyü kablo üzerinden sesi de bluetooth üzerinden gönderecektir.

Uygulamayı bugun indirip deneyeceğim dediklerinizi. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O cihazda mirrorlink, androit auto falan yok :) Dinleyin siz beni.

Babaya güzel bi kablosuz android auto destekli bi multimedya yakışır :) 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sani Gerşon yazdı:

O cihazda mirrorlink, androit auto falan yok :) Dinleyin siz beni.

Babaya güzel bi kablosuz android auto destekli bi multimedya yakışır :) 

Benim teypde var, aşağı yukarı aynı sistem. 

Video çekeyim mi :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Benim teypde var, aşağı yukarı aynı sistem. 

Video çekeyim mi :D

Bilgileri alsana bakiim? Versiyon no falan. Windows mobile'da ilk kez görmüş olurum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...