İçeriğe Yönlendir

Sandero 2017 Easy-R

Aykut ARICIOĞLU

Recommended Posts

Aykut ARICIOĞLU

Merhaba herkese aranıza yeni katıldım.

Araç konusunda çok bilgim yok. Dacia Sandero 0.9 Easy-R otomatik 2017 araç aldım.

Aracımda titreme konusunda rahatsızım özellikle birinci viteste ve geri viteste aşırı rahatsız edecek şekilde titreme yaşıyorum.

Bu konu ile ilgili daha önce başına gelen ve ya çözümü konusunda nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olabilecek biri varsa çok mutlu olurum.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yetkili servis kayıtlarına bakın, kavrama değişimi gelmiştir balki kaç km de?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aykut ARICIOĞLU

Km 60 bin de,

İnternette de biraz araştırdım. Yazılım güncellemesi gerekiyor diyenler var sizin dediğiniz gibi baskı balata değişimi diyenler var ama dediğim gibi pek anlamadığım işler, 

Sadece 1. viteste ve R de yapıyor onun harici bir titreme mevcut değil,

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yazılım güncellemesi EDC şanzımanlarda gerekiyor. Balata biraz daha yaklaştırılıyor volana, o kadar.

Sizin muhtemelen debriyaj değişimi şart. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Yazılım güncellemesi EDC şanzımanlarda gerekiyor. Balata biraz daha yaklaştırılıyor volana, o kadar.

Sizin muhtemelen debriyaj değişimi şart. 

Bu kadar (60 bin km) çabuk mu bitiyor kavrama?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

Bu kadar (60 bin km) çabuk mu bitiyor kavrama?

Kullanıma bağlı. 10bin'de bile biter. Önceki sahibi nasıl kullanmış bilemiyoruz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Gülkokan yazdı:

valla zamanında test aracını kullanmıştım ilk çıktığında o arata titriyordu 

direksiyonu ok sertti taş gibiydi hatta yanımızdaki adama bu araç bozuk dedim bana normal dedi

Elektrik destekli hidrolik direksiyonlar mevcut o yıllarda. Maalesef sertler. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Elektrik destekli hidrolik direksiyonlar mevcut o yıllarda. Maalesef sertler. 

izafi , ben de bu ne tüy gibi demiştim kaldırıma çıkacaktık kavşakta, şimdi iyi leşmiş ama

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Forumda konusu geçmişti sanki. Yazılımda adaptasyon mu ne yapılıyordu bu şanzımanlarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

izafi , ben de bu ne tüy gibi demiştim kaldırıma çıkacaktık kavşakta, şimdi iyi leşmiş ama

Yaşlılık zor mirim :crazy: 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Yaşlılık zor mirim :crazy: 

söz 47 yi geçmicem jeeple gelsene bi turlayalım?

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

3 silindir olduğu için titriyor ilk kullanımda bende rahatsız olmuştum ışıklarda durunca motor dağıldı sanmıştım , zamanla alışırsınız .

Yorum bağlantısı
Aykut ARICIOĞLU

Hepinize çok teşekkür ederim. Pazartesi bir servise götürecem soracağım. Durumla ilgili nasıl bir yol çare izlenebilir.
3 silindir olduğu için dediler evet ama bazen aşırı rahatsız edecek seviyede biraz fazla geldi bu durum bana,

Servisin yorumunu burada paylaşırım.

Saygılarımla,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Konuyla ilgili tam bilgi bende. Aynı araçta aynı problemi bende yaşadım. Yazılım vs hiç bir şekilde düzelmez. Hata fabrikasyon. Servis geçiştirmek için her türlü yalanı söyleyebilir. Ben garantiden baskı balatayı değiştirdim sorun düzeldi. Sonra satarak 2018 dizel otomatik aldım. 30 bin km ve hiç sorun çıkarmadı. Benzinlilerde bu sorun var ve çoğunda çıkıyor. Detaylı bilgi isterseniz verebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...