İçeriğe Yönlendir

Oda ya da Hava Nemlendirici Tavsiyesi

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Selamünaleyküm arkadaşlar...Bulunduğum ilde (Urfa) nem neredeyse % 20 maksimum %30 oluyor. Küçük kızımın burnu kuruyor haliyle gece uykusu rahatsız oluyor. Oda nemlendirici bakıyorum ama hiç tecrübem olmadı bu cihazlarla ilgili. Genel problemler cihazın nem algılayıcısının odadakiyle farklı olması ve cihazın yerleri ya da çevreyi ıslatması yönünde. Deerma f301 fena değil gibi yorumları güzel genellikle. 1000 lira gibi bir fiyatı var. Tavsiye edebileceğiniz kullanıp da memnun kaldığınız bir cihaz var mı ?

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Aleyküm Selam, Ben bir kaç nemlendirici modeli kullandım bir çoğunda akıtma problemi yaşadım ama memnun kaldığım model: en son hem partik olması hem yerli olması ve fiyatının cazip olması yönünden Nimomed Nimo Oda Buhar Nemlendirici almıştım haziran ayının başında 500 TL'ye şimdi baktım 1.000 TL civarlarına yükselmiş ; örnek ilan ;

https://www.hepsiburada.com/nimomed-nimo-oda-buhar-nemlendirici-4lt-su-kapasiteli-p-HBCV000016HLH3?magaza=karmasaglik

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Bende kışın çaycının altını ısıtma moduna alıyorum hafif kaynar vaziyette kalıyor gayet güzel oluyor 👽

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yaklaşık 3 yıldır Weewell marka bu buhar makinasını kullanıyoruz. Buhar çıkış hızı ayarlanabiliyor. İyonizer özelliği var. Su akıtma vb hiçbir sorunda yaşamadık. Kaliteli ve sağlam bir ürün. Bizim de kızımızın burnu sık sık tıkanır ve uyuyamaz, buhar makinası bir nebze fayda ediyor ama alerjik ise ilaç tedavisi de gerekiyor. Bize çiğneme tableti vermişti doktor ve ara sıra kullanıyoruz ve faydasını görüyoruz. 

Screenshot_2022-09-21-09-24-00-312_com.pozitron.hepsiburada.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Talha Bilgi yazdı:

Aleyküm Selam, Ben bir kaç nemlendirici modeli kullandım bir çoğunda akıtma problemi yaşadım ama memnun kaldığım model: en son hem partik olması hem yerli olması ve fiyatının cazip olması yönünden Nimomed Nimo Oda Buhar Nemlendirici almıştım haziran ayının başında 500 TL'ye şimdi baktım 1.000 TL civarlarına yükselmiş ; örnek ilan ;

https://www.hepsiburada.com/nimomed-nimo-oda-buhar-nemlendirici-4lt-su-kapasiteli-p-HBCV000016HLH3?magaza=karmasaglik

Nimo nun taşınabilir nebulizatörüne bakmıştım epeyce şarjlı olandan. Yorumlar gayet olumluydu. Trendyol da 500 e buldum aslında

Ömer Sarıgül yazdı:

Bende kışın çaycının altını ısıtma moduna alıyorum hafif kaynar vaziyette kalıyor gayet güzel oluyor 👽

Aslında bir ara denedim bu dediğinizi işe de yaramıştı 45 50 kere çıktı oda nemi sıcak buhar olunca hemen yoğunlaşıp zemin de ıslanmıyor. Ama çok güvenli gelmiyor bana işte bu sıcak su tehlikeli.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Korhan Şenörer yazdı:

Yaklaşık 3 yıldır Weewell marka bu buhar makinasını kullanıyoruz. Buhar çıkış hızı ayarlanabiliyor. İyonizer özelliği var. Su akıtma vb hiçbir sorunda yaşamadık. Kaliteli ve sağlam bir ürün. Bizim de kızımızın burnu sık sık tıkanır ve uyuyamaz, buhar makinası bir nebze fayda ediyor ama alerjik ise ilaç tedavisi de gerekiyor. Bize çiğneme tableti vermişti doktor ve ara sıra kullanıyoruz ve faydasını görüyoruz. 

Screenshot_2022-09-21-09-24-00-312_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Bu cihazdan kullanmıştım gayet güzeldi. Oğlumun sağlığı düzelince yeni bebeğine böyle bir cihaz alacak arkadaşıma vermiştim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Hemen hepsi işinizi görür bende sınbonun var 7 senedir tık demedi. yaptığı iş basit olduğundan kolay kolay bozulmaz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Murat Öngür yazdı:

Hemen hepsi işinizi görür bende sınbonun var 7 senedir tık demedi. yaptığı iş basit olduğundan kolay kolay bozulmaz

bizde de sinbonunki var 8 yıldır çalışıyor meret. sadece alttaki contası eskimiş. ama yine de akıtmıyor.

Bence sahibinden yada letgodan bakın. sıfır almantan daha ekonomik.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Bir dönem adını hatırlamadığım bir markanın hava nemlendirici cihazını kullanırken meraktan bir de higrometre aldım. Cihazın 1mt yarı çapı hariç odanın hiç bir yerinde nem oranını değiştirmeye gücü yetmedi.Yani buharı üfleyebildiği mesafede nemi artırabildi. Kapitalist dünyanın gereksiz bir ürünü olduğuna karar verdim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Sanıyorum soğuk buhar olduğu zaman yoğunluğu fazla olduğu için havaya yükselmeden yere doğru çöküyor. Sıcak buhar soğuyana kadar havada kalıyor ve odayı daha verimli nemlendiriyor. Sıcak buhar veren makineler de var ama maliyet açısından tuzlu. En iyisi ketılı altı açık bırakıp uyumak odada ama o da malum elektrik fiyatlarından sıkıntı... Bakalım araştırıyorum.

Yorum bağlantısı
Alper Şenses
Çağatay Kılınç yazdı:

Sanıyorum soğuk buhar olduğu zaman yoğunluğu fazla olduğu için havaya yükselmeden yere doğru çöküyor. Sıcak buhar soğuyana kadar havada kalıyor ve odayı daha verimli nemlendiriyor. Sıcak buhar veren makineler de var ama maliyet açısından tuzlu. En iyisi ketılı altı açık bırakıp uyumak odada ama o da malum elektrik fiyatlarından sıkıntı... Bakalım araştırıyorum.

siyah olan bir Weewell kullandim sicak/soğuk iyonizerli kumandalı programlamalı/zamanlamalı ben memnun kalmıştım , dolap gibi uygulamada satmıştım bi tık uygun oluyor bütçenize bağlı olarak

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...