İçeriğe Yönlendir

Octavia Orjinal Led Far Modifiyesi

Tolga Uslu

Recommended Posts

Tolga Uslu

Arkadaşlar merhaba, 2019 Octavia ile aranıza yeni katıldım. Aracım optimal paket ve farları orjinal led lerle değiştirmek istiyorum. Ledlerle derken ampül olarak değil komple led far ile değiştirmek istiyorum. Bu mümkünmü? Soketler uygunmu ? direk takılabiliyormu? bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aftermarket far varsa uyar. Öteki türlü uymaz. Gövde kontrol modülü değişimi tesisat değişimi otomatik seviye sistemi entegrasyonu gerekiyor. Sanırım 50bin civarı çıkıyordu belki bi tık aşağı olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Aftermarket far varsa uyar. Öteki türlü uymaz. Gövde kontrol modülü değişimi tesisat değişimi otomatik seviye sistemi entegrasyonu gerekiyor. Sanırım 50bin civarı çıkıyordu belki bi tık aşağı olabilir. 

Golf grubunda “taiwan” diye geçen aftermatket modeller takılıyor. Octavia’da var mıdır bilemem . Orjinal için bir dünya ek işlem gerekiyor Servet abinin söylediği gibi. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Mümkün ama masraflı :) BCM değişimi isteyebilir, otomatik seviye ayarı mekanizma kablo kodlama ıvır zıvır vs vs.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tolga Uslu yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 2019 Octavia ile aranıza yeni katıldım. Aracım optimal paket ve farları orjinal led lerle değiştirmek istiyorum. Ledlerle derken ampül olarak değil komple led far ile değiştirmek istiyorum. Bu mümkünmü? Soketler uygunmu ? direk takılabiliyormu? bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Aracınızı satıp led farlısını almanız daha ekonomik olur. Benzer durumu mondro mk4 için araştırıp vaz geçmiştim. En son osram night braker laser ampül almıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

3 yıl octavia kullandım. Octavianın aydınlatması bence gayet yeterli. Eğer amaç aydınlatma artışı ise bence far ayarına bir baktırın. Amaç beyaz ışık ise yağmurlu havalarda aydınlatma yetersiz kalıyor. Benim Passatta led far var. Yağmursuz havada aydınlatma çok iyi. 

Yorum bağlantısı
Tolga Uslu
Erhan Doruk yazdı:

3 yıl octavia kullandım. Octavianın aydınlatması bence gayet yeterli. Eğer amaç aydınlatma artışı ise bence far ayarına bir baktırın. Amaç beyaz ışık ise yağmurlu havalarda aydınlatma yetersiz kalıyor. Benim Passatta led far var. Yağmursuz havada aydınlatma çok iyi. 

Bundan önceki 2 aracımda da mercekli xenon vardı, şimdi halojene geçince biraz kötü geliyor, bu araştırma o yüzden, ama kolay bir çözüm olmayacak gibi gözüküyor. Teşekkürler.

Cevaplar için herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Tolga Uslu yazdı:

Bundan önceki 2 aracımda da mercekli xenon vardı, şimdi halojene geçince biraz kötü geliyor, bu araştırma o yüzden, ama kolay bir çözüm olmayacak gibi gözüküyor. Teşekkürler.

Cevaplar için herkese teşekkürler.

Para harcamaksa niyet bixenon modifiyesi yaptırabilirsiniz. Diğer türlü aracı değiştirmek daha mantıklı. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bence orijinal farınıza bi-led montajı yaptırın. 5-6 bin civarı maliyeti var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...