İçeriğe Yönlendir

2008 Focus 1.6 ti-vct Trend Aracım

Mustafa Boz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

teknik gezi deriz, eski bayi toplantıları gibi?

Ah o eski hiltonlu günler. :wub:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Adana-Niğde-Adana sonucunu yorumla, tek yön bakarsan çok çıkar.. 

Gerçi Adana-Niğde-Adana da değerlendirsen bile normal düz yoldan çok çıkacaktır. 

Çünkü; araç rampa çıkarken 20 litre yakıyorsa inerken sıfır yaksa bile ortalama 10 a geliyor. 

Test düz yolda yapılmalı. 

Bunu deneyeyim birde Adana Hatay var 1 hafta içinde yeni görev yerime gideceğim burası düz sayılır 200 km tek yön 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Mustafa bey, aracinizin yakit tüketim değerleri hakkinda yorum yapmaniz açisindan benim 93.000 km lik tecrubem şu şekilde idi:

Motor rodaj seviyesinde ilk 3000 km de uzun yol ; 100 km de 7.5 lt

Rodaj sonrası uzun yol ( Bursa Antalya 5.5 lt yaklaşik 20 sefer ) ( Bir defaya mahsus Saatte 90 km ile giderek yaptıgim rekor denemesi 5.0 lt ) 

Bursa yakın ilçeler 6.0 lt

Şehir içi akan trafik 7.5 lt

Soguk motor şehir içi 10.5 12 lt 

Bu degerler size referans teşkil edebilir. ( Bu degerler yol bilg. gösterdigi rakkamlar olup, kullanim şeklim oldukça yumuşak ve dikkatlidir. )

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz
Mustafa Erkan yazdı:

Mustafa bey, aracinizin yakit tüketim değerleri hakkinda yorum yapmaniz açisindan benim 93.000 km lik tecrubem şu şekilde idi:

Motor rodaj seviyesinde ilk 3000 km de uzun yol ; 100 km de 7.5 lt

Rodaj sonrası uzun yol ( Bursa Antalya 5.5 lt yaklaşik 20 sefer ) ( Bir defaya mahsus Saatte 90 km ile giderek yaptıgim rekor denemesi 5.0 lt ) 

Bursa yakın ilçeler 6.0 lt

Şehir içi akan trafik 7.5 lt

Soguk motor şehir içi 10.5 12 lt 

Bu degerler size referans teşkil edebilir. ( Bu degerler yol bilg. gösterdigi rakkamlar olup, kullanim şeklim oldukça yumuşak ve dikkatlidir. )

Abi çok teşekkür ederim ölçümlerimi bu değerler ile kıyaslayacağım burdan da yine bilgi aktarcağım

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Adana-Niğde-Adana sonucunu yorumla, tek yön bakarsan çok çıkar.. 

Gerçi Adana-Niğde-Adana da değerlendirsen bile normal düz yoldan çok çıkacaktır. 

Çünkü; araç rampa çıkarken 20 litre yakıyorsa inerken sıfır yaksa bile ortalama 10 a geliyor. 

Test düz yolda yapılmalı. 

Tam dolu depo ile Pozantıdan yola çıktım Niğde Nevşehir Kırşehir gidiş güzergahım 

Kırşehir’den tekrar yola çıktım  Nevşehir ilçelerinde Ürgüp Avanos Göreme civarlarında 60 km yol yaptım tekrar Nevşehir merkezden Pozantı’ya geldim topla  yol 657 km hızım şehirler arası yolda 100-110 civarı oldu hep şehir içlerinde hız limitlerinde oldu 

yol bilgisayarı değerleri 

ort yakıt 5.9

ort hız 60 

depo ölçümü 

Alınan yakıt 39.2 litre 

ortalama 5.96 litre 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaput kilidini kırın bir daha elletmeyin hiçbiryerini :nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...