İçeriğe Yönlendir

Hangi Obd Cihazı?

Fatih Çetinbaş2

Recommended Posts

Fatih Çetinbaş2

Elimde asagidaki cihaz var. Aracim ile (imzamda) baglanti kuruyor, mesela canli olarak motor devir bilgisini gorebiliyorum telefondan ancak hata okuma yapamiyor.

Hata okuma, silme islemleri icin bu aracla uyumlu hangi cihazi kullaniyorsunuz? (resmi internetten aldim ama buna tipatip benziyor)

elm327-v1-5-bluetooth-pic18f25k80-ariza-tespit-cihazi-3462-1.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devir görebiliyorsanız hata da okuyabiliyor olmanız gerekiyor genelde.

Torque kullanıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Fatih Çetinbaş2
(düzenlendi)

torque ve baska programlar denedim.

hatalari silme komutu verdigimde arac komutu aliyor, abs ve bir ikaz daha yaniyor gosterge panelinde ama motor arizasi silinmiyor, okuma da yapilamiyor

Okuma icin alabildigim tek sonuc asagidaki gibi ama burdaki kodlari nette aratip anlamlarini bulamiyorum.

image.png.76fcd3bc6d99c37b7588c55c375cfd1b.png

tarihinde Fatih Çetinbaş2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çetinbaş2

ben de tam olarak bu nedenle actim konuyu. bizim araclarda problemsiz sekilde kullanilan bi cihaz marka model var mi acaba? pahali/profosyonel cihazlardan alsak belki calisacaktir ama herkesin bu tip cihazlari aldigini sanmiyorum. Makul fiyatli ve bu araca uyumlu cihaz ariyorum

Muhittin Kaplan yazdı:

elm327 bazı hataları silebilirken bazılarını silemez.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Çetinbaş2 yazdı:

hatalari silme komutu verdigimde arac komutu aliyor, abs ve bir ikaz daha yaniyor gosterge panelinde ama motor arizasi silinmiyor, okuma da yapilamiyor

Bunun için motor çalışmıyor olmalı. Akü konumunda mı yapıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Fatih Çetinbaş2

kontak acik ama motor kapali konumda denedim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her hatayı da silemiyor. Bazıları için yetkili servis cihazı şart.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Fatih Çetinbaş2 yazdı:

Elimde asagidaki cihaz var. Aracim ile (imzamda) baglanti kuruyor, mesela canli olarak motor devir bilgisini gorebiliyorum telefondan ancak hata okuma yapamiyor.

Hata okuma, silme islemleri icin bu aracla uyumlu hangi cihazi kullaniyorsunuz? (resmi internetten aldim ama buna tipatip benziyor)

Aynı Cihaz bende de var Fiesta aracım varken Car Scanener Progamı ile bağlanıp hata kodunu silebiliyordum .Ücretsiz Deneyin dilerseniz

Yorum bağlantısı
Fatih Çetinbaş2
Levent Güzelkalp yazdı:

denedim hocam o programi da. Piyasada forscan uyumlu diye satilan cihazlar var. sanirim onlar tam uyumlu oluyor ford/mazda grubuna. bilgisi olan var mi acaba? Gerekirse forscan uyumlu bi cihaz alayim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Cihaz versiyonu kac elm 1.3 1.4 1.5?

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Bendeki ELM GM tabanlı aracımın arızalarını görüntülüyor ve siliyor da fakat bazı değerleri göstermiyor gariptir.

Mesela kendi aracımda Cruzeda katalizör sıcaklığını göstermezken Astra H kasaya taktığımda gözüküyor değişik

Yorum bağlantısı
Fatih Çetinbaş2
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Cihaz versiyonu kac elm 1.3 1.4 1.5?

emin degilim acikcasi, aksam baglanip uygulama uzerinden bir bakayim cihaz surumu gorunuyor mu. cihaz uzerinde yazan degerler de dogru olmayabiliyor sanirim. v2.1 olarak satilan cihazlari yorumlarda v1.5 oldugunu okudum bazi yerlerde. %99 benimki de v1.5 olsa gerek. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Behlül Baş yazdı:

Bendeki ELM GM tabanlı aracımın arızalarını görüntülüyor ve siliyor da fakat bazı değerleri göstermiyor gariptir.

Mesela kendi aracımda Cruzeda katalizör sıcaklığını göstermezken Astra H kasaya taktığımda gözüküyor değişik

Araç ne sunarsa onu gösterir obd reader'lar. Demek ki Cruze'da o veri yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Model yılına gore desteklemesi gereken protokoler farkli olabilir. Bende 2007 Mondeo icin 1.3 olan is yapar ken 1.5 olan çalışmıyordu 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hs  Ms seçimi yapabilen sviçli tip olanından alabilirsiniz, versiyon ford a uygun olanlarından alın, forscan 2 aylık bedava lisans veriyor, en iyi uugulama forscan, bilgisayardan bağlanırsanız daha sağlıklı olur.

V 1,5 forda uygun.

https://m.n11.com/forscan-pro-elm327-v15-ford-kodlama-usb-obd2-tarayici-P500366837

Örnek olması açısından attım

Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
Fatih Çetinbaş2 yazdı:

torque ve baska programlar denedim.

Okuma icin alabildigim tek sonuc asagidaki gibi ama burdaki kodlari nette aratip anlamlarini bulamiyorum.

image.png.76fcd3bc6d99c37b7588c55c375cfd1b.png

bende bluetoothlu olanı var 5 sene önce çekirdek parasına almıştım. bazı verileri okuyamıyorlar . Car Scanner programına bi bakın.  apk sitelerinden farklı programlara bakılabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...