İçeriğe Yönlendir

5 Ay Sonra Kusur Oranı Değiştirilen Maddi Hasarlı Trafik Kazası Hakkında...

Hasan Hüseyin Şen

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Hasan Hüseyin Şen yazdı:

Evet. Kaza sonrası çok hızlı olduğunu beyan etmişti zaten çevrede de görenler olmuştu. Sonrasında yola hız kasisi yaptı belediye Mavi Masadan talep ettim. Sonuç olarak ben karşı şeriti kontrol ettim ve yol boş olduğu için park etmeye çalıştım. Bence  arkamdan bu kadar hızlı gelmesi hataydı. Ayrı 2 komisyon %100 hatayı gri araca verirken ne değişti de 6 ay sonra bizi de %50 kusurlu saydılar anlamadım.

İlk değerlendirmelerde sizin kazaya ayrılan süre maksimum 3 dakika. 

*Kroki bu, ifadeler de bunlar. ne diyorsunuz..

*A aracı kusurlu,

*sizce de kusurlu mu..

*evet kusurlu.. 

*Karar.. A aracı kusurlu.. 

*Bir sonraki dosya.. 

ilk değerlendirmeler bu şeklinde ilerliyordur.  Devamında ise tahkimde bir mahkeme var.. Olay daha geniş ele alınıyor. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Son karar yerinde bir karar olmuş. Çünkü her iki araç da hatalı şerit ihlali sonucu kazaya karışmış.  Ilk 2 kararın farklı olması sebebi ise Mehmet abinin söylediği şekilde detaya inmeden verilmiş olması. Park amaçlı da olsa çift  düz çizgiyi aşma hakkınız yok. Diğer aracın da hakkı yok. Sürekli yada sizi sollamak amacıyla geçici farketmez  sol şeride geçiş  hakkı  yok. 

Kaçmak amaçlı sola geçtim dese % 100 size kusur verirlerdi.

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Şen

Her iki araca da geçmiş olsun diyelim. Katkı sunan arkadaşlara teşekkürler.

Sani Gerşon yazdı:

HEr şey olağan kastınız, karşı araç kendi şeridinde giderken siz sarı çizgiyi geçtiğinizde vursaydı, siz %100 kusurlu olurdunuz.

Mevcut durumda %50 olağan bir durum.

Bir yanlış anlaşılma olmuş ... Her şey olağandan kastınız dediniz sanırım ben... olayı uzattınız anlayarak  "kastınız" dediğiniz anladım. Kusura bakmayın. Cevap vermeyebilirsiniz dememin nedeni yanlış anlamam olmuş. Katkı için teşekkürler.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Niye?

mahkemede şahit olarak kabul etmiyor derler IT çalışanlarını doğru mu bu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

mahkemede şahit olarak kabul etmiyor derler IT çalışanlarını doğru mu bu?

He, normal değilizdir pek :hahahoho:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...