İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Hava Akış Metre Sorunu

Mahmut KARAHAN

Recommended Posts

Mahmut KARAHAN

Merhabalar ,Focus 3 2012 Modem aracımda.Memlekete gittimde bu arızayı veriyordu dönerkende sönüyordu. Mk2.5 Kasa aracımda da benzer sorunlar vardı bazen yapıyordu bazen sönüyordu.Bu sene harfiyat tozu çok yedi araba hava akışmetreyi orjinal sıfır parçayla degiştirdik sorun çözülmedi. Aynı araçtan söktük çözülmedi. Arızayı sıfırladıktan sonra giderken arıza ışıgı yakmıyor kontak açıp kapatık açtıktan sonra yapıyor. Bu vaziyette aracın performans ve çekişinde herhangi bir sorun yok sadece Yakıt tüketimini arttırıyor. Beyinciye götürdük sorun olmadıgını hava sürkülasyonunda ufak kaçak olsa bile bu arızayı verebilecegini söyledi.Turbocuya gittik Valf de bi saçmalık var gibi duruyor ama sorun var diyemem diyor. Böyle bi olayı tecrübe edeniniz varsa yardımlarınıza ihtiyacım var teşekkürler  Arıza resmini eke bırakıyorum.

WhatsApp Image 2022-10-20 at 13.03.51.jpeg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araçta birkaç sorun var, plaka lambası vs haricinde. 

Araca multimedya takılmış ve çok büyük ihtimalle can ayarından araç türü uygun seçilmemiş. Kontrol modülü ile iletişim kuramıyor. 

Öncelikle ayarlarından doğru araç tipi seçilecek. Sonra forscan ile bağlanıp bütün modüller resetlenecek(korumaya alıyor kendini çünkü) sonrasında takip edilecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut KARAHAN

(Arıza kodu : P02E4:00-26 Intake Air Flow A control Stuck Open ) Araca Sync 2 takıldıgından diger arızaları vermesi dogal diye düşünüyorum.Ford IDS Programına baglanıp arızasının Gaz kelebeginden oldugunu tespit ettiler. Daha yeni aldım 2 günlük test edecegim Suanlık sorun yok gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mahmut KARAHAN yazdı:

(Arıza kodu : P02E4:00-26 Intake Air Flow A control Stuck Open ) Araca Sync 2 takıldıgından diger arızaları vermesi dogal diye düşünüyorum.Ford IDS Programına baglanıp arızasının Gaz kelebeginden oldugunu tespit ettiler. Daha yeni aldım 2 günlük test edecegim Suanlık sorun yok gibi duruyor

Normal değil, acm haricinde hata vermemeli. 

Yorum bağlantısı
Mahmut KARAHAN
Ü.Emre Kartal yazdı:

Normal değil, acm haricinde hata vermemeli. 

Arabaya Sync 2 Ve Keyless entry Yapılmıştır.Onlar harici hatalar almıyordum Oda focus 3 sync 2 ye uyumlu olmadıgı biliyorum oyüzdendir diye tahmin ediyorum ama dediginizi yaparım sizlerede sonucu iletirim.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mahmut KARAHAN yazdı:

Arabaya Sync 2 Ve Keyless entry Yapılmıştır.Onlar harici hatalar almıyordum Oda focus 3 sync 2 ye uyumlu olmadıgı biliyorum oyüzdendir diye tahmin ediyorum ama dediginizi yaparım sizlerede sonucu iletirim.

Normal şartlarda tesisatta, kodlamada vs hata yok ise orjinal ekipmanda hata vermez. Sync 2 dediğiniz piyasada satılanlar ise acm de hata alırsınız haricinde yine olmaz. 

Bir yerde hata var 🙂

Yorum bağlantısı
Mahmut KARAHAN

Piyasada satılanlardan kasıt çakma olanlardanmı bahsediyoruz 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mahmut KARAHAN yazdı:

Piyasada satılanlardan kasıt çakma olanlardanmı bahsediyoruz 

Sync 2 -3 olarak adlandırılan cihaz oem yani orjinaldir. Ama piyasada android cihazlara da bunu yazıyorlar 🙂

Yorum bağlantısı
Mahmut KARAHAN

Sync2 olduguna emimin kodlamalarda düzgün yapılmıştı daha önce böyle hatalar vermiyordu son zamanlarda bu hataları verdi 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mahmut KARAHAN yazdı:

Sync2 olduguna emimin kodlamalarda düzgün yapılmıştı daha önce böyle hatalar vermiyordu son zamanlarda bu hataları verdi 

Orjinal cihaz ise dediğim gibi bu hataları almamanız lazım. Modüller resetlenip denenmeli

Yorum bağlantısı
Mahmut KARAHAN

Aracın tüm güncellemeleri yapıldı, Resetleme yapıldı. Sorun Bcm nin çalıştırken anlık kesilmesi sonrada devam etmesi gözlemlendi. Pinleri kontrol edecegiz. olmassa bcm degişmi yapacagız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...