İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Fren Lambası Arızası

Can Bayrat

Recommended Posts

Can Bayrat

Merhaba herkese. Aracım fren lambası arızası veriyor . Fren lambalarında sıkıntı yok. Fren müşürü dediler, değiştirdim yine düzelmedi. Bu arızayı verince hız sabitleme de çalışmıyor. Ön parklardan biri çok az yanıyor , bununla ilgili bir sorun olabilir mi? Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lamba arızasını nerede yazıyor? arıza teşhis cihazında mı? asıl sorun cc mi çalışmıyor?

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

araçta kuvvetle muhtemel kısa devre durumu var. bulunduğunuz bölgede focus tesisatından iyi anlayan iyibir elektrikçi işinizi çözecektir.

Yorum bağlantısı
Can Bayrat
Çağlar Bayur yazdı:

lamba arızasını nerede yazıyor? arıza teşhis cihazında mı? asıl sorun cc mi çalışmıyor?

Yol bilgisayarında yazıyor, arıza varken cc çalışmıyor ama yokken cc çalışoyor

Serkan Gülderen yazdı:

araçta kuvvetle muhtemel kısa devre durumu var. bulunduğunuz bölgede focus tesisatından iyi anlayan iyibir elektrikçi işinizi çözecektir.

En son olmadı öyle yapacağım . Teşekkür ederim yardımlarınız için

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

led ampül var mı

Can Bayrat yazdı:

Yol bilgisayarında yazıyor,

ortadaki ekranda mı?

Yorum bağlantısı
Can Bayrat
Çağlar Bayur yazdı:

led ampül var mı

ortadaki ekranda mı?

Led yok , evet ortadaki ekranda. Ön parklarla bir alakası olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Siz değiştirmişsiniz fren müşürünü ama eskiden citroen c4 üm varken cc nin devreye girmemesinin sebebi fren müşürü oluyordu. Bence müşürü tekrar gözden geçirin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

parkla ilgisi olmaz da parkların sönük yanması ampül soketlerinde şase kaçağı akla getireiblir, ekranda yanmayan ampül uyarısı var mıydı focus 2.5 ta hatırlamadım? o daha ilginç geldi bana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Bayrat
Fırat Önal yazdı:

Siz değiştirmişsiniz fren müşürünü ama eskiden citroen c4 üm varken cc nin devreye girmemesinin sebebi fren müşürü oluyordu. Bence müşürü tekrar gözden geçirin.

Müşürde sıkıntı olduğunu nasıl anlayabiliriz?   

Çağlar Bayur yazdı:

parkla ilgisi olmaz da parkların sönük yanması ampül soketlerinde şase kaçağı akla getireiblir, ekranda yanmayan ampül uyarısı var mıydı focus 2.5 ta hatırlamadım? o daha ilginç geldi bana

Anladım. İlk önce motor arızası diyor ekranda,  sol koldaki tuşa basınca da fren lambası arızası diyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Can Bayrat yazdı:

İlk önce motor arızası diyor ekranda,

iş biraz değişti, arıza teşhis cihazına bağlanmadı sanırım? arada sırada yolda gaz kestiği oluyor mu duracak gibi olup

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araçta sonradan takılan elektrikli bi aksesuar var mı? Teyp, kamera, park sensörü vs?

Yorum bağlantısı
Can Bayrat
Çağlar Bayur yazdı:

iş biraz değişti, arıza teşhis cihazına bağlanmadı sanırım? arada sırada yolda gaz kestiği oluyor mu duracak gibi olup

Evet bağlanmadı. Hiç bir sıkıntı yok sadece arıza veriyor bir kaç saniye sonra sönüyor. Ben belki ekranda sıkıntı vardır diye de düşünüyorum ama emin değilim. Bir yerde okudum fren sisteminde arıza olunca cc çalışmıyor. Cc çalışmadığıniçin de motor arızası veriyormuş ne kadar doğru bilmiyorum 🙂

Sani Gerşon yazdı:

Araçta sonradan takılan elektrikli bi aksesuar var mı? Teyp, kamera, park sensörü vs?

Bagajda led var , onu söktüm sonuç aynı. Teybi taktıralı 5 seneyi geçti . Gerisi orjinal . Kafayı yiyeceğim az kaldı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle arıza teşhis cihazına bağlatın , motor arızası mesajı çıkınca başka yanan ikaz lambası var mı?

Yorum bağlantısı
Can Bayrat
Çağlar Bayur yazdı:

öncelikle arıza teşhis cihazına bağlatın , motor arızası mesajı çıkınca başka yanan ikaz lambası var mı?

Oyle yapacagim. Herhangi bir lamba yanmıyor. Sizide yordum teşekkür ederim ilginize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Can Bayrat yazdı:

Teybi taktıralı 5 seneyi geçti

Söküp deneyin, ne kaybederiz ki?

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Akla 2.5 kasa gösterge lehim problemi de gelmiyor değil. Lehim dipleri kopması sonucu saçma uyarılar verdiği oluyordu. Forumda da konuşulmuştur. 

2.5 kasa aracımda ampül arıza uyarısı yok bu arada. Yani patlasa da uyarı özkeliği mevcut değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lehim arızasında olmayan mesajlar çıkar en yaygını yakıtta su algılandı mesajı mesela, depoyu suyla doldursak yok öyle bir uyarı mesela

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Can Bayrat
Serkan Gülderen yazdı:

Akla 2.5 kasa gösterge lehim problemi de gelmiyor değil. Lehim dipleri kopması sonucu saçma uyarılar verdiği oluyordu. Forumda da konuşulmuştur. 

2.5 kasa aracımda ampül arıza uyarısı yok bu arada. Yani patlasa da uyarı özkeliği mevcut değil. 

Benimde aklıma o geldi ama lehim arızasında bir çok uyarı geliyor diye biliyorum. Bende sadece fren lambası arızası diyor. En yakın zamanda bir elektrikçiye gideceğim. İzmirde bildiğiniz bir usta var mı acaba?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sinan Erdoğmuş

Slm Can 

Konu ile ilgili bir çözüm bulabildin mi? Aynı arızayı şuan yaşamaktayım. Yol bilgisayarında fren lambası arızası yazıyor. Diagnostik cihazında Fren müşürü A/B ilintisi olarak çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Erdoğmuş
Can Bayrat yazdı:

Merhaba herkese. Aracım fren lambası arızası veriyor . Fren lambalarında sıkıntı yok. Fren müşürü dediler, değiştirdim yine düzelmedi. Bu arızayı verince hız sabitleme de çalışmıyor. Ön parklardan biri çok az yanıyor , bununla ilgili bir sorun olabilir mi? Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden

Çözüm buldun mu kardeşim. Benim aracımda da aynı sorun oluştu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...