İçeriğe Yönlendir

Plaka Değişimi

Suleyman Emre AKYOL

Recommended Posts

Suleyman Emre AKYOL

Merhaba iyi forumlar,

Megane aracımda plaka değişikliği düşünüyorum.

AKY plakalı bir araç var, bu AKY plakayı megane aracıma geçirmek istiyorum. Araç satışı olmadan böyle bir işlem mümkün müdür?

Meganedaki plaka boşa düşecek AKY plakalı araca yeni plaka alacağız.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

bir yolu var; diyelim A ilindesiniz B iline ikemet çıkarıyorsunuz ve 30 gün içinde B ili trafik tescil şubeden B ilinin plakasını alıyorsunuz sonra tekrar ikameti bulunduğunuz A lini çıkartıp aynı prosedürü işletiyorsunuz. zahmetli iş yani

araç satışı yapmadan plaka değişikliği mümkün değil,

ayrıca yeni farkettim plaka diğer araçta ise işiniz çok zor 

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araç satışı şart. Hatta tek satış da yeterli değil, başka bir ilden birine satış şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

Diyelim bulduğunuz plaka boşta ve 06 AKY XXX, sizin aracınız 06 XXXX ise, öncelikle aracı ikameti Ankara olmayan birisine satış yapıp noterde plaka değişikliği talep edeceksiniz ve 06 AKY XXX plakasını cüzi bir miktarla rezerve edeceksiniz. Sonrasında başkasına satış yaptığınız kendi aracınıza tekrar kendinize satış yaptırıp noterde plaka değişikliği talep edeceksiniz ve TC numaranıza rezerv olan plakanız olduğunu belirteceksiniz. Eğer 06 AKY XXX plaka boşta değil ise zahmetli bir iş boşverin :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

AKY plakanın rakamları önemli değilse ve başka boşta varsa (trafikten öğrenilebilir) sizin arabanın iki plakası da çalınmazsa zor iş.. Bu mesaj 10 dakikaya imha olacak. :D 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Serkan Toker yazdı:

AKY plakanın rakamları önemli değilse ve başka boşta varsa (trafikten öğrenilebilir) sizin arabanın iki plakası da çalınmazsa zor iş.. Bu mesaj 10 dakikaya imha olacak. :D 

Abi ses ver, mesaj 120 dakikadır yayında :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

yeni sistemde aky plaka bolca bulunur ama aynı il içi olduğundan satış daha kolay olur. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Murat Sahın yazdı:

Sanırım kendisi yayında değil şu an. Silivriye doğru gidiyor olabilir.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Önder Özcan yazdı:

Sanırım kendisi yayında değil şu an. Silivriye doğru gidiyor olabilir.

The Marmara olmadı mı oranın ismi ya ? 

Murat Sahın yazdı:

Kelepçelerden klavyeyi kullanamıyorum.. :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...