İçeriğe Yönlendir

Hyundai i20 1.2 Mpi - Tekleme ve Kompresyon Testi

Mert Emre ŞAMCI
Çözüme git Murat Sahın tarafından,

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI
Ali Darbaz yazdı:

Ben "lpgyi sök bagaja koy" diyen ustayı tuttum.. :D

Beyni sök bagaja koy dedi :D 

Tamer Topaç yazdı:

Sorun buji miymiş?

Anladığım kadarıyla hem buji hem lpg imiş sanırsam. İkisinden de biraz ama hangisinden daha çok bilemedim. Çünkü buji değişmeden önce araçla 130 üstünü göremedim yolda trafik vardı.  Ama ustanın dediği bu araç fabrikadan iridyum buji ile çıkıyor sana iridyum takmamışlar yine orjinal i20 bujisi takmışlar ama iridyum olan takılmamış dedi.

Hamit inan yazdı:

Aklında olsun. LPG enjektörlerin değişecek. Düzgün ayar yapılacak. LPG ise filmin sonu bu :)

LPG 8 ay önce garantili sıfır takılmış. Konyada takılmış istanbul olsa götürüp al şu işe bir bak diyeceğimde...

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
(düzenlendi)
Tamer Topaç yazdı:

Sorunlar çözüldü mü? Çünkü bu araç, 160-170' e soluksuz çıkıyor.

Videoda göründüğü üzre 170 yaptım ama hafif yokuş aşağı eğimliydi. Şuanlik bir sıkıntı yok gibi duruyor. 160-170 e de soluksuz çıkmıyor maalesef. 0 km top speed videolarınıda izledim. Bundan önce 898cc tce clio kullanıyordum bu motoru 10'a katlar. Turbo farkı illaki olacak tabi ama 0.9 motordan öyle bir performans görmek cidden atmosferiğe tekrar dönünce öyle bir hissediliyorki. 

tarihinde Mert Emre ŞAMCI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

1.2 motor arabadan 170 180 e soluksuz çıkmasımı isteniyor ? arabayı satmak daha kolay bir çözüm olabilir

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Videoda göründüğü üzre 170 yaptım ama hafif yokuş aşağı eğimliydi. Şuanlik bir sıkıntı yok gibi duruyor. 160-170 e de soluksuz çıkmıyor maalesef. 0 km top speed videolarınıda izledim. Bundan önce 898cc tce clio kullanıyordum bu motoru 10'a katlar. Turbo farkı illaki olacak tabi ama 0.9 motordan öyle bir performans görmek cidden atmosferiğe tekrar dönünce öyle bir hissediliyorki. 

Aşırı beslenmiş onlar, hormonlu.

Ali Gök yazdı:

1.2 motor arabadan 170 180 e soluksuz çıkmasımı isteniyor ? arabayı satmak daha kolay bir çözüm olabilir

Yok yahu normali 180' e çıkmıyor. 170' de tıkanıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...